Skocz do zawartości

serwis aukcyjny - Twoje zdanie


pallao

Rekomendowane odpowiedzi

szansa dla kolejnego gracza jest ale musiałby on:

1 dysponować duzym budżetem

2. wprowadzić cos innowacyjnego czego nie ma aledrogo czym zachęci userów

3. moze opcje darmowych transakcji (zarabiac bedzie np na reklamach)

Nowa konkurencja ma o tyle cieżko w tej branży ze musi przekonać do siebie ze nie tylko warto ale też ze są bezpieczni.

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wszystko jest mozliwe. Moze rzeczywiscie najwieksze szanse ma ebay, ale czy ktos gdzies w Polsce widzial jego reklamy? Ja mysle ze jakby zainwestowali duze pieniadze zeby dotrzec do uzytkownikow to stanowiliby duza konkurencje dla allegro. Wszystko jest kwestia :

- PIENIEDZY

- Innowacji

- odpowiedniego marketingu

- reklamy

Fakt faktem ze ebay-owi byloby najlatwiej wejsc na rynek. Pozostale firmy maja marne szanse, ale czas pokaze. Moze jakis inwestor sie skusi zainwestowac kilka mln i wtedy zobaczymy czy bylo warto, czy sie przyjmie itp :)

Ja szczerze mowiac chcialbym zeby powstalo cos nowego, allegro zaczyna wprowadzac zbyt duzo serwisow i stara sie miec monopol na wszystko np otomoto, oferia , otodom itp

Przedstaw swój Pomysł na biznes i pozyskaj inwestora

PIT online bardziej przyjazny niż e-deklaracje

Szukam inwestora, żeby zrealizować swoje pomysły na biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świstak oferuje to samo, nawet lepiej i jest za friko.
Lista produktów z dużymi zdjęciami. Kiedy mnie coś zainteresuje to wejdę w kartę produktu żeby go oglądać, wolę mieć obszerniejszą listę na jednej stronie. Do tego ciągle wyskakujące okienko logowania. Mam blokowane cookies gdzie jest mi niepotrzebne, ale tylko na Świstaku jestem za to karany ciągle wyskakującym oknem logowania.

Ebay: chyba już zapomnieliście jakie były ich początki w naszym kraju? Skutecznie zrazili sporą część ludzi swoją "polityką".

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tyle... jezeli cos jest darmowe w takich kwestiach jak aukcje internetowe to nie daje poczucia pewnosci. Ja rowniez wole zaplacic za aukcje i wtedy mam pewnosc, ze dla sprzedajacego to nie jest zabawa, tylko skoro placi kase za wystawienie aukcji to traktuje handel na powaznie. To samo jest z kupujacymi. Trzeba aktywowac konto, przychodzi list do domu. Pamietam jak sie zmienil design allegro, w tym obsluga panelu w koncie. Ciezko bylo mi sie do tego przyzwyczaic i strasznie mnie to wkurzalo, a co dopiero przeniesc sie na inny portal aukcyjny? Z drugiej strony nie zaplace za wystawienie aukcji serwisowi, ktory zrzesza niewielka ilosc uzytkownikow i nie ma renomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sam myślałem nad zorganizowaniem ekipy do założenia innowacyjnego serwisu aukcyjnego, jednak w obecnych czasach jest to awykonalne. Pozycji Allegro w skali kraju i Ebay w skali świata nikt i nic nie zagrozi, te serwisy są po prostu zbyt popularne/dopracowane. Ciekawą opcją byłoby np. rozdrobnienie Allegro na serwisy branżowe co zresztą ma już miejsce (motoryzacja, nieruchomości, praca, moda). Jedyną możliwością do eksploracji pozostają różnorakie wariacje nt. aukcji tak jak system aukcji "w dół". W tej chwili istnieje w kraju kilka takich serwisów (np. Allegrosz o którym robi się głośno). Innym sposobem są serwisy aukcyjne specjalizujące się w wybranych dziedzinach - dzieła sztuki/muzyka/komiksy/komisy z aukcjami. Pole do popisu jak widać jest, wystarczy tylko ruszyć głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że szansa jest, ale tylko w przypadku jakichś branżowych aukcji, najlepiej jakichś niszowych. Chodzi o to, że niektóre przedmioty nie są łatwe w sprzedaży ze względu na to że potencjalnych kupujących jest bardzo mało. Trzeba by wtedy mieć szczęście i wystawić w momencie kiedy trafi sie ktoś kto chciałby to kupić. Ponieważ tego sie nie wie, a każde wystawienie kosztuje, więc można dopłacić do interesu zanim sie to sprzeda. Można też wystawić ogłoszenie, ale nie wiem czy gdzieś trzymane są oferty bezterminowo (niekiedy niektóre przedmioty sprzedaje się kilka lat). Wiem to z doświadczenia. Na jednym z serwisów aukcyjnych jest możliwość wystawienia bezterminowej aukcji, a właściwie połączenia aukcji z ogłoszeniem. Normalnie to jest ogłoszenie, ale jak ktoś zalicytuje to od tego momentu działa to jak aukcja, i kończy sie po ustalonym przez sprzedawce czasie. Przyznam, że sprzedałem tam już kilka "niesprzedawalnych" rzeczy. I powiem tak, cena, nie gra tak wielkiej roli jak ktoś w końcu znajdzie to czego długo szukał. A każdy przedmiot ma gdzieś w świecie swojego kupca.

Bildero - super wydajny serwer zdjęć, możliwość skalowania w locie, zoom, zdjęcia obrotowe (360 stopni), własny znak wodny i wiele innych możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem.

Zdecydowanie polecam kombinowanie z formą - ciekawe sposoby prowadzenia aukcji, wprowadzanie elementu gry/hazardu, zastosowanie "godzin otwarcia" serwisu aukcyjnego (zabezpieczają użytkowników przed ślęczeniem przed komputerami do późnych godzin nocnych). Celowanie w rynek o klasę wyższy lub wręcz przeciwnie - o klasę niższy. Dlaczego nie otworzyć serwisu aukcyjnego z akcesoriami do sportów ekstremalnych, wprowadzić system nagród, użyć reklamy do zakotwiczenia tej marki wśród amatorów np. deskorolki czy surfingu... Możliwości jest multum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że zagrozić Allegro mogłaby tylko stosowne rozporządzenie anty monopolowe (oligopolowe). Tak samo jak się bluźni na Pocztę Polską, PKP itp i próbuje się to rozbijać na mniejsze, takie przepisy powinny również dotyczyć Allegro i innych Googli.

Ewentualnie ogromny budżet na długoterminową zmasowaną kampanię reklamową (tylko z nazwy, bo współczesna reklama w większości przypadków obrzydza i zniechęca) w TV(!) i internecie, równolegle z innowacyjną, przyjazną i bezpieczną platformą www.

Być może nawet bonusy, prezenty dla tych, którzy przejdą z Allegro.

Tak na marginesie: bezpieczeństwo w Allegro to fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebay: chyba już zapomnieliście jakie były ich początki w naszym kraju? Skutecznie zrazili sporą część ludzi swoją "polityką".

Ja pamiętam jakie były nadzieje przed wejściem ebaya do Polski. No ale wystartowali kiepsko. Był niewypał i ludzie faktycznie się zrazili. Szkoda, bo od tamtego czasu wiele w ebayu się zmieniło. Sam interfejs użytkownika jak dla mnie jest o 100% lepszy niż ten na Allegro (a od tego nowego to o 200%).

Jak zrobić cydr z jabłek? Przepisy na nalewki domowe smaczne i zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Allegro nie trzyma w żadnym wypadku władzy - to po prostu jedyny w swoim rodzaju serwis, w pełni wystarczający na potrzeby kraju wielkości Polski. W USA Ebay też się mocno trzyma (na drugim miejscu jest chyba Craigslist) natomiast nie zmienia to faktu, że np. koneserzy sztuki korzystają już ze zgoła odmiennych serwisów. Nie bawmy się w narzekanie na dominację serwisu skierowanego do ogółu konsumentów.

Przykładowo:

Tak samo jak nikt rozsądny nie zagrozi pozycji np. Sony na rynku słuchawek do przenośnych odtwarzaczy (tanie, dla przeciętnego słuchacza któremu nie zależy na jakości) - ta grupa docelowa jest nasycona. Dlatego też istnieją setki firm oferujących wyspecjalizowaną ofertę dla wymagającego odbiorcy któremu towar "dla pospólstwa" nie odpowiada.

Myślę, że tą samą zasadę można odnieść do kwestii rywalizacji z Allegro - z jednej strony można próbować walczyć z tym molochem. Powodzenia. Ja wolałbym raczej ruszyć głową, wymyślić coś czego oni nie wymyślili i wprowadzić to w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności