Skocz do zawartości

firefox - zuzycie pamieci


tomek13

Rekomendowane odpowiedzi

ile srednio w pamieci zajmuje wam firefox ?

nie chodzi mi oto ile zajmuje zaraz po wlaczeniu, tylko np jezeli go uzywamy przez caly dzien lub kilka dni bez wylaczania

u mnie wyglada to tak ze mniej wiecej po 1 jednym dniu jest to ok 400MB

po kilku dniach wartosc dochodzi do 700MB

a pozniej to juz wyglada to tak ze nie da sie praktycznie niz juz zrobic i albo program sam sie wysypie

albo ja jestem zmuszony do jego restartu

czy to jest normalne ze on tyle zajmuje, jak to wyglada u was ?

nowy katalog stron

katalog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w chwili pisania przy 4 otwartych zakładkach i pracy od rana z FF zajmuje on 144MB RAM...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie zadać pytanie czy jest normalne używanie w taki sposób jak Ty to robisz ?

Nie lepiej choć raz dziennie włączyć proces ponownie ? FF przecież i tak zapamiętując stany zakładek.

Nie ma pluginu do FF który robił by to podczas braku aktywności użytkownika ?

Nie masz przypadkiem za mało ramu?

Może musisz używać innych przeglądarek? Jak coś nie spełnia wymagań warto poszukać alternatywnych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie zadać pytanie czy jest normalne używanie w taki sposób jak Ty to robisz ?

dla mnie to jest normalne

Nie lepiej choć raz dziennie włączyć proces ponownie ? FF przecież i tak zapamiętując stany zakładek.

FF zapamietuje zakladki ale gdy jest ich kilka otwartych, to wtedy chwile to trwa zanim znowu sie zaladuja (szczegolnie jak net jeszcze czasami przymula) a samo odpalenie ff to tez okolo minuty jak czasami nie dluzej trwa

Może musisz używać innych przeglądarek? Jak coś nie spełnia wymagań warto poszukać alternatywnych programów.

uzywalem juz innych, IE na 100% odpada, opera by mogla byc ale firefox jest lepszy poniewaz jest duza ilosc dodatkow do nie go

nie wiem moze przez te dodatki wciaga mi tyle pamieci, bo mam ich sporo zainstalowanych

nowy katalog stron

katalog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze, tylko jak sie o tym dowiedziec :unsure:
Włączać lub wyłączać i sprawdzać... jedyna droga.

Mi też coś koło 140, czasem nawet 300 ;) Około 12 wtyczek.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :unsure: tyle że u mnie FF potrafi mieć 1.5 GB zajętej pamięci - wkurza mnie to strasznie ale co poradzić IE nie wiele lepiej wypada przy takim używaniu a FF prawie zawsze zapamięta zakładki jak już poleci przymusowy resecik kompa.

Był kiedyś jakiś dodatek do FF żeby ramu tyle nie jadło ale nie testowałem go nigdy więc się nie wypowiadam na ten temat

PS:

Dla pewnych osób takie wykorzystanie kompa i przeglądarki to normalne zastosowanie

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam operę, korzystam już kilka lat i na FF nie mógłbym się przestawić. A działa naprawdę lepiej ;).

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chrome to w wersji IRON

https://www.srware.net/en/software_srware_iron_download.php

Ma wycięte szpiegowskie mechanizmy od google i ma wszystkie mechanizmy chrom

Co do FF to chyba macie coś nie teges, ja uruchamiam powiedzmy o 17 FF otwieram do tysiaca stron w porywach mam do 200 zakładek

(do otwierania takich ilości używam jakiegos pluginu) przegladam, zamykam i po 23:00 sprawdzałem ilość pamięci i mi wychodzi ze 198MB z 4 zakładkami które mi pozostały. Aha może to jest ważne bo mam wyłaczone JS domyślnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach zainstalowałem nową wersję FF 3.6 i widzę u siebie znaczną poprawę, jeżeli chodzi o szybkość jej działania. Na starych wersjach mój rekord jaki zanotowałem (a zaglądam tam sporadycznie) to 1,2 giga ile było zakłądek nie wiem, ale sporo :) Teraz w nowej wersji nie przekracza mi 400 mega, ale mam ją parę dni więc może za wcześnie na zachwalanie :)

Używam też Safari, działa całkiem znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności