Skocz do zawartości

Koszta utrzymania katalogu


Paq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio myślałem nad założeniem własnego katalogu stron, ale jako, że muszę już utrzymywać 2 hostingi i 2 domeny rocznie co w przypadku studenta generuje pewne koszta, cały czas zastanawiam się skąd bierzecie fundusze na kolejne. Widzę, że część osób zakłada masowo kolejne katalogi na domenach .net itp. Rejestracja jest darmowa, ale już przedłużenie roczne to kolejne 50zł + hosting ok. 40zł (oczywiście w kolejnych unikalne IP) i wiem, że niektórzy z Was posiadają po 30 różnych katalogów (1500zł samo przedłużenie domen). Wliczacie je w koszta reklamy Waszych stron domowych, czy koszt każdego zwraca się Wam w okresie rocznym?

Zastanawiałem się nad darmową, pozbawioną dziś reklam domeną .tk, ale nie wiem czy nie odstraszy ona potencjalnych dodających. Czy wszystkie katalogi dziś darmowe przekształcacie z czasem w płatne? Może same możliwości wstawienia linka premium dają jakiś zastrzyk gotówki? AdSense?

Nie chodzi mi o zarabianie, bo z tym jest raczej ciężko, ale czy mocno angażując się w jego życie dojdzie do zwrotu tych ~40zł rocznie (liczę sam hosting, domena .tk). Wszystkie zainteresowane osoby tematem proszę o pomoc w sprawie.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja jest darmowa

Gdzie masz rejestrację domen .net itd za darmo? Ja płaciłem ponad 20 zł za rejestrację :)

Katalogi stron nie zarabiają dużo... Ale jak ktoś myśli o pozycjonowaniu to są dobrym zapleczem.

Koszta to: hosting, domeny, skrypt (darmowe też znajdą się), reklama i niektórzy mają osoby do moderowania.

Gdzieś był już podobny temat...

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darmowa domena .tk + darmowy hosting = 0zł ;]

być może i odstraszy to niektórych, ale jeśli katalog będzie porządny to nie zawaham się poświęcic czasu aby dodac do niego wpis, a z czasem można wziąść komercyjny host i zapłacic parę euro za tą domenę .tk :)

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

p.s. domena .tk odstrasza pewnie nie tylko mnie

Kiedyś musi powstać pierwszy katalog na tej domenie i udowodnić innym, że warto :)

Jak mówi powiedzenie "nie wyciągniesz puki nie wsadzisz" smile.gif

Sprawa oczywista, z tym, że w moim przypadku dużo wkładam i mało wyciągam :) Wynikło to z inwestycji w trudną tematykę, mało wejść i brak stałych userów, ale nie daję za wygraną.

Gdzie masz rejestrację domen .net itd za darmo? Ja płaciłem ponad 20 zł za rejestrację smile.gif

Ups, promocja w home.pl skończyła się już chyba jakiś czas temu. Nie spojrzałem.

darmowa domena .tk + darmowy hosting = 0zł ;]

Z tym, że darmowy hosting to niepewne życie katalogu i prawdopodobnie reklamy narzucone z góry.

i zapłacic parę euro za tą domenę .tk aniolek.gif

Ta jest darmowa, wystarczy 20 unikalnych wejść miesięcznie do jej utrzymania.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz domenę za 0zł w az.pl(po roku jak katalog nie zarobi na siebie to nie przedłużysz jej po prostu) i podpinasz to pod jeden z serwerów które już masz, chyba że są one już maksymalnie obciążone to wtedy możesz wziąć np. najmniejszy pakiet z linuxpl.com. W pierwszym roku wyjdzie Cię maksymalnie 40-50zł, na kolejne lata katalog powinien spokojnie na siebie zarobić.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwiekszy koszt to moderowanie. zakladajac ze zarabiasz 20zl/godz, spedzajac dziennie godzine w miesiacu kosztuje cie to 600 zl. chyba ze w tym czasie i tak bys sie nudzil i gral w gry to tracisz tylko czas :)

dodaj jeszcze koszt skryptu bo z darmowymi to nigdy nie wiadomo i nie ma supprtu.

czy sie oplaca? dla idei nie ma sensu, dla adsense tym bardziej.

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze w tym czasie i tak bys sie nudzil i gral w gry to tracisz tylko czas wink.gif

Granie wypadło z rozrywki jakieś 3-4 lata temu zupełnie więc o to obawy nie ma. Z czasem nie jest wcale za dobrze, samo prowadzenie jednej strony zajmuje mi sporo czasu, a do niebawem otwieram forum tematyczne pod stronkę - mam nadzieję, że znajdę ekipę i nie będę musiał poświęcać mu zbyt dużo czasu, ew. sprawy techniczne. W każdym razie godzinkę dziennie na katalog jestem w stanie na pewno zorganizować.

dodaj jeszcze koszt skryptu bo z darmowymi to nigdy nie wiadomo i nie ma supprtu.

Skrypt płatny raczej odpada. Myślałem o darmowym Gelerala.

czy sie oplaca? dla idei nie ma sensu, dla adsense tym bardziej.

Ale może być formą zaplecza.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domena - koszt

grafika - koszt

serwer - koszt

skrypt - koszt

linkowanie katalogu - koszt

- im chcesz lepszy katalog musisz wiecej wydac - lub tez wiecej czasu poswiecic (co tez jest kosztem)

popatrz sobie na katalogi ile z nich przezywa aktualizacje domeny - to zobaczysz, ze to nie taka latwa zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i katalog zwraca się po miesiącu smile.gif

Takich wyników można tylko pozazdrościć :).

domena - koszt

grafika - koszt

serwer - koszt

skrypt - koszt

linkowanie katalogu - koszt

domena - koszt ~50zł

grafika - brak, sam się nią zaopiekuję

serwer - mogę postawić na drugim serwerze, nie jest specjalnie obciążany transferem, na początek wystarczy.

skrypt - tutaj trochę gorzej ~100zł min za płatny

linkowanie - brak, bez premium wpisów się obejdzie, chyba, że liczysz mój czas

Sporo tego, wiem. Mam nadzieję, że jednak pomysł wypali. Jestem zmotywowany :)

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, żeby katalog zaczął zarabiać to musisz go podlinkować. Albo siedzisz i katalogujesz/preclujesz łotewa albo dopalasz go swlem a najlepiej jedno i drugie. W przypadku moich katalogów to właśnie podlinkowanie zabiera najwięcej czasu/pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności