Skocz do zawartości

833 tys. zł na utworzenie portalu dla fryzjerów


mikeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak już jest jak porządne serwisy, które mają plan na kolejnych x lat nie dostają dotacji, a tu takie... ech. Ogólnie głośno o PARPie jest od dawna. Jedynie co się liczy to "dobrze wypełniony wniosek" no i kolejność.

#MarTech Solutions Architect z wieloletnim doświadczeniem na placu boju w eCommerce jak i innych branżach, również tych zlokalizowanych na lokalnych rynkach. Obecnie w 100% zaangażowany w Laboratorium Marketing Automation Digi2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was działał w 8.1 kiedykolwiek od środka jak to wygląda ? że się tak wypowiadacie ?

mimo że panuje zasada kto pierwszy ten lepszy przy składaniu wniosków to nie znaczy że te pieniądze są wyrzucane w błoto. Jeśli dostaniesz nawet milion na projekt, ciesz się, ale mimo stworzenia jakiegoś portalu/serwisu/aplikacji to nie znaczy że dostaniesz kasę i będziesz leżał przez kolejne 3 lata.

Takie projekty mają swoje biznesplany, które muszą zrealizować (zarobić realne $ - niemałe), dopiero wtedy mamy pewność że nie będziemy musieli zwrócić PARP'owi tego hajsu.

Śmieszy mnie takie pisanie aby pisać... bo gdzieś się usłyszało...

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was działał w 8.1 kiedykolwiek od środka jak to wygląda ? że się tak wypowiadacie ?

mimo że panuje zasada kto pierwszy ten lepszy przy składaniu wniosków to nie znaczy że te pieniądze są wyrzucane w błoto. Jeśli dostaniesz nawet milion na projekt, ciesz się, ale mimo stworzenia jakiegoś portalu/serwisu/aplikacji to nie znaczy że dostaniesz kasę i będziesz leżał przez kolejne 3 lata.

Takie projekty mają swoje biznesplany, które muszą zrealizować (zarobić realne $ - niemałe), dopiero wtedy mamy pewność że nie będziemy musieli zwrócić PARP'owi tego hajsu.

Śmieszy mnie takie pisanie aby pisać... bo gdzieś się usłyszało...

Niektórzy brali udział i wiedzą jak to wygląda, dlatego teraz narzekają :)

#MarTech Solutions Architect z wieloletnim doświadczeniem na placu boju w eCommerce jak i innych branżach, również tych zlokalizowanych na lokalnych rynkach. Obecnie w 100% zaangażowany w Laboratorium Marketing Automation Digi2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy 2 projekty z 8.1 w tym jeden jeszcze głupszy :) Ja się tym nie przejmuje, za 3 lata właściciele będa stękali jak tymi potworkami nie będą w stanie wyrobić założeń i przyjdzie czas na zwroty kasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was działał w 8.1 kiedykolwiek od środka jak to wygląda ? że się tak wypowiadacie ?

i wszystko w temacie :D

Oddać kasę ? Nie sądze, żeby coś takiego miało miejsce. Nie wiem w jaki sposób portal dla fryzjerów może zarobić więcej niż ta dotacja, mam może za mało wyobraźni.

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując za MamBiznes.pl:

Tylko w pierwszej rundzie, w 2008 r., zawarto 229 umów na 95 mln zł, a w I rundzie w 2009 r. - 341 umów na 205 mln zł. Jednak do końca grudnia 2009 r. wypłacono 60 mln zł? ? czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.

Więc w 2008 r. do rozdania było 95 mln zł na 229 projektów. 95/229 daje ok. 414 tys. zł na jeden projekt... W roku następnym jeszcze 205/341 daje ponad 600 tys. na projekt. :D Na co takie pieniądze są wydawane można przeczytać na Antywebie (link powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, natknąłem się na aktualną listę projektów, które dostały dofinansowanie. Z ciekawości poszukałem, czy nie ma projektów z mojej branży (gry wideo), i w końcu natknąłem się na:

74.

UDA-POIG.08.01.00-14-782/09-00

ANP GAMES Sp. z o.o.

Stworzenie portalu strategiczno-taktycznych gier on-line na przeglądarkę internetową

Warszawa, Mazowieckie

830 972,67

No więc szukam, jaka to poważna firma dostała takie pieniądze...

https://anpgames.com/

Ja tego nie mogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha Orish dobre :brawa:

ale tak na serio, to przerażająca jest ta rozrzutność Unii, no ale tak to jest, że nie szanuje się nie swoich pieniędzy

To jest trochę paranoja, żeby mieć pieniądze na finansowanie tych fanaberyjnych projektów, trzeba najpierw odebrać je tym, którzy już teraz prowadzą jakiś biznes. Czyli z jednej strony promuje się przedsiębiorczość, z drugiej dokręca się coraz bardziej śrubę przedsiębiorcom - bo przecież skądś ta kasa musi iść - i coraz więcej z nich pada. Sensu i logiki raczej trudno tu szukać. :P

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności