Skocz do zawartości

Dlaczego google tak indeksuje?


marti

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Robot googli indeksuje jedynie linki do podstron mojego serwisu www.spozywka.net

Zalezy mi na tym aby indeksowal rowniez opisy.

Dajac wyszukiwanie zaawansowane "site:spozywka.net" wyskakuje ponad 170 linkow jednak tylko index strony zawiera opis. Na pozostalych pozycjach wyswietlaja sie jedynie linki np. "www.spozywka.net/modules.php?name=Web_Links&l_..."

Prosze o rade jak mam "zmusic" (zachecic) robocika google aby zaindeksowal linki + opisy.

Mam stworzona mape strony https://www.spozywka.net/sitemap.xml. Po zalogowaniu sie na swoje konto w "Google Sitemaps" chca abym utworzyl pusty plik "GOOGLEdc4ceb59b46b8086.html" i wgral na serwer. Tak tez uczynilem. Nastepnie nalezy zweryfikowac mape "check status". Jednak google zwraca komunikac o problemie "NOT VERIFIED We've detected that your 404 (file not found) error page returns a status of 200 (OK) in the header. "

Bardzo prosze o wskazowki i pomoc w rozwiazaniu mojego problemu.

z gory bardzo dziekuje

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za chec pomocy ale ... czy moglbys wyjasnic mi gdzie i ewentualnie jak mam to zrobic? Byłbym wdzieczny

To nie takie proste....

w Twoim kodzie jest uruchomiona sesja (sesion_start) - nie wiem jakiemu celowi ma sluzyc sesja, ale trzeba przyfotowac tak PHP aby dla robotow sesja nie byla uruchamiana.

Wiecej trudno bedzie pomoc nie znając źródeł (PHP) twojej witryny. Pewnym rozwiazaniem bylaby mapa (ale nie w postaci XML) tylko w postaci HTML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym rozwiazaniem bylaby mapa (ale nie w postaci XML) tylko w postaci HTML.

Ale wtedy i tak google dostanie mase linkow z sesjami, bo z tych statycznych beda wychodzily linki z sid'em.

Zawsze powinno sie usuwac sesje robotom. To jest ten dobry cloaking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym rozwiazaniem bylaby mapa (ale nie w postaci XML) tylko w postaci HTML.

Ale wtedy i tak google dostanie mase linkow z sesjami, bo z tych statycznych beda wychodzily linki z sid'em.

Miałem na myśli mapę bez SID. Dzięki za uzupełnienie.

Zawsze powinno sie usuwac sesje robotom. To jest ten dobry cloaking.

Sama mapa z linkami (z linkami bez SID) bez usunięcia SID ze strony to tylko połowiczne rozwiązanie. Podałem je jako częściowe rozwiązanie problemu gdyż usunięcie SID może być trudne - jeśli pytający nie zna zagadnienia a właśnie tak to chyba wygląda, że nie zna zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jesli chcialoby sie Wam przejrzec skrypt napiszcie jakie pliki beda potrzebne....

Z tego co widzę to jest to phpnuke.

Może ktoś tu zna phpnuke i pomoże ale ja sie tym nie zajmuje. Wejdz moze na jakies forum odnosnie phpnuke i podpytaj o usuniecie sesji dla robotów.

Niezależnie od działań związanych z usunieciem sesji - juz teraz mozesz wykonac mape strony (z linkami, ktore nie będą zawierały sesji).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności