Skocz do zawartości

Optymalizacja/pozycjonowanie - krok po kroku


larifari1

Rekomendowane odpowiedzi

W dziedzinie pozycjonowania/optymalizacji nie uważam się już za osobę początkującą, ale tutaj zamieszczę tego posta.

Witryna, o której myślę jeszcze nie powstała.

I teraz etapy optymalizacji/pozycjonowania:

- tworzę porządną stronę jeśli chodzi o aspekt merytoryczny,

- robię stronę zgodną ze specyfikacjami (bez błędów), zamiast tabelek używam CSS,

- tworzę skrypty, które generują unikalne title, description, (keywords też?) dla podstron, stron kategorii,

- tworzę przyjazne URL-e, bez śladów sesji itd.,

- powoli dodaję strony do katalogów, DMOZ etc.

- zdobywam linki na stronach podobnych tematycznie i z wysokim PR, linki podpisuje najważniejszym dla mnie słowem lub kilkoma najważniejszymi słowami,

- z biegiem czasu linkuje coraz agresywniej, ale bez przesady.

Powinienem osiągnąć wtedy:

- indeksację całego serwisu,

- wysokie pozycje dla większości podstron, zwłaszcza tam, gdzie konkurencja jest niewielka,

- niezłe pozycje dla najważniejszych słów, które z biegiem czasu powinny się poprawiać,

- po kilku miesiącach jestem w czołówce dla najważniejszych słów, a ludzie w przeważającej części wchodzą poprzez podstrony na moją witrynę.

Gdzie się pomyliłem? Gdzie czyha niebezpieczeństwo (czy np. mogę zbyt agresywnie linkować itp.)? O czym zapomniałem? Z jakich powodów miałbym dać stronę pod opiekę profesjonalnemu pozycjonerowi? Czy brak infrastruktury (wiele domen, IP etc.) jest dla mnie dużym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) po kilku miesiącach jestem w czołówce dla najważniejszych słów, a ludzie w przeważającej części wchodzą poprzez podstrony na moją witrynę.

80421[/snapback]

wg mnie tu mozesz sie przejechac ;)

Odpowiedz na wszystkie twoje pytania zalezy od tego jak silna jest konkurencja.

Dopoki nie powiesz jaka bedzie tematyka/slowa kluczowe ciezko bedzie komukolowiek odpowiedziec na twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generelnie kierunki masz dobre. redga słusznie zwrócił uwagę na powyższy punkt, ale i tak postępowałbym tak jak Ty.

Co do pytania o 'keywords' - googiel tego nie czyta, ale zaiste są roboty, które zwracają na to uwagę. Coraz częściej też przydaje sie przy dodawaniu do katalogów - do tych które właśnie zaczytują 'meta keywords' - dzieki czmu wpisywanie staje sę szybsze.

Jakie rady ?

Wykonuje właśnie test, który ma sprawdzić jaka strona kodowa powinna wystąpić w 'description'. Ostatnio googiel jakieś zmiany robi w zakresie kodowania. Moj test wykonuje na stronie z kodowaniem iso8859-2 wstawiajac w descripsion słowa z kodowaniem utf-8 , niemniej za wcześnie jeszcze na wyniki choć już mogę powoli wyciągać wnioski, że nie ma to znaczenia (a domniemałem, że może mieć to znaczenie).

[edyta]

Z całą stanowczością mogę już potwierdzić, iż nadal bez znaczenia jest kodowanie meta description. Tu www.google.pl/search?hl=pl&q=wolne+%C5%82adunki&lr= można zobaczyć. Dla adresu www.cargotruck.pl (6 pozycja w wynikach) - description glownej strony w utf-8 , kolejna widoczna tam podstrona - description w iso8859-2. To nie był ten właściwy test - ale wyniki już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na wszystkie twoje pytania zalezy od tego jak silna jest konkurencja.

Dopoki nie powiesz jaka bedzie tematyka/slowa kluczowe ciezko bedzie komukolowiek odpowiedziec na twoje pytania.

80428[/snapback]

Najważniejsze hasła dla mnie mają 1,5 mln i 1 mln stron. Konkurencja jest spora, wiele z tych stron jest pozycjonowanych przez firmy. Ale zaznaczam są głównie pozycjonowane, a nie optymalizowane.

Czyli jednak radzicie zlecić to profesjonaliście, który ten plan będzie realizował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak radzicie zlecić to profesjonaliście, który ten plan będzie realizował?

I tak i nie.

Tak gdyż:

1. Nie marwtisz się tym - zlecasz i masz więcej czasu na cokolwiek inne.

2. Dobry pozycjoner (drogi) ma zaiste dużo lepsze zaplecze pozycjonerksie niż Ty

3. Dobry pozycjoner ma zaiste dużo większą wiedzę na ten temat niż Ty.

Nie gdyż:

1. Nabywasz doświadczeń, których Tobie juz nikt nie zabierze (wiedza). Jęśli to co zrobiłeś sam nie będzie miało wystaczających efektów - w każdej chwili możesz zlecić.

2. Nie wiadomo na jakiego 'fachowca' trafisz. Jeśli na Takiego, który linkuje jakimś systemem linkującym to Twa pozycja będzie nietrwała.

3. Pozycjonowanie to droga impreza. Pozycjonowanie 'tanie' to wydawanie na próżno pieniędzy.

Wybór (decycja) należy do Ceibie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

- zdobywam linki na stronach podobnych tematycznie i z wysokim PR, linki podpisuje najważniejszym dla mnie słowem lub kilkoma najważniejszymi słowami,

wiem głupie pytanie ale prosze o wyrozumiałość

zdobywam linki to znaczy żę co umieszam na swojej stronie linki do innych czy staram sie umieścić na innych stronach link do mnie najlepiej ze słowami kluczowymi obok ?

i jeśli linka ma być na innej to czy starczy że bedzie to mój adress czyli www.nazwa-strony.pl czy musi to być buton jakiś czy coś w tym stylu ?

KOMPUTEROWE FORUM DYSKUSYJNE

>>>>>> www.pecet.o7.pl <<<<<<

!!!!!!!!!!!!!!!!!ZAPRASZAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności