Skocz do zawartości

Forum - jak zacząć i co dalej?


webmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę kilka uwag, bo sam czasem pałętam się po różnych forach, uczestniczyłem w kilku, które ruszały (z sukcesem).

Najważniejsi sa użytkownicy, którzy sensownie piszą. Wtedy ktoś to czyta, odpisuje. Mogą się nawet często kłócić :jezyk1:

Faktycznie tematy niszowe są dobre do "nakręcenia" forum

Ludzie mają tendencję do zżywania się z innymi użytkownikami - traktują takie forum jak ulubiony pub (myślę, że za jakiś czas to będzie podobnie wyglądało - myzyczka z forum, jakieś występy lub programy "artystyczne" w tle... B) ) - trzeba im dawać kanał do "wygadania się" o byle pierdołach.

Nie każdy, kto totalnie krytykuje prawie wszystkich musi być kiepski - mam przykład kumpla, który na plfoto za ostre komentarze został zbanowany - a niedawno zajął 2 miejsce na fotki artystyczne w ogólnoświatowym konkursie Nikona (na około 31tys. zgłoszeń).

Fora z czasem się nudzą. Nie wiem, czy jest na to lekarstwo - szczególnie przy tych bardzo niszowych tematach.

Ja na niektóre niszowe fora trafiam tylko na jakiś czas - do zapoznania się z tematem do poziomu, który mnie interesuje. Po rozwiązaniu zadania zmieniam forum. (przykład tego forum - mimo całego szacunku dla Grupowiczów nie zostanę z pewnością tu zbyt długo. Może czasem wstąpię na chwilę zobaczyć co tu ciekawgo - ale to nie moja działka zawodowa)

Starsze fora bywają bardzo ostre (poprzez wypowiedzi swoich użytkowników - nie koniecznie moderatorów) w stosunku do newbie. Czasem jest to zrozumiałe (czytaj forum i regulamin, noobie) czasem nie do końca. Taki noob po prostu jest "kotem" na którym starzy forumowicze ćwiczą pazurki. Ale jeżeli robią to zbyt gwałtownie, to nowa krew nie dopływa i forum pa-pa (znaczy zator na forum a w konsekwencji zejście).

No i jeszcze uwaga praktyczna - bardzo mi brak na forach możliwości ustawiania profili kolorowych. Ja chętnie używam ciemnych teł, bo przy kompach siedzę już 20 lat (chyba powinenem z tego powodu jakąś imprezę zrobić sobie :D ) i uważam, że do długiej pracy cieniejsze, szare lub czarne tła są lepsze - bo mniej ekran "świeci" niecależnie od tego, co mówią o normach promieniowania...

:)

z utęsknieniem czekam na kolejne wybory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phpbb cechuje prostota i duża elastyczność, mody style itp. Ale jest także Invision Power Board, ktore testujesz tutaj, więc w głównej mierze wybor zalezy od Ciebie, wystarczy poszukać, a znajdziesz plusy jak i minusy do jednego czy drugiego. A i silników jest co nie miara, aż szkoda wypisywać ich tu wszystkie.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie wyobrażam sobie serwisu OBOK forum, raczej odwrotnie. A myślisz, że miejscem na materiały od "redakcji" może być po prostu wydzielona część forum? Tzn. np. dział na artykuły, w którym postować mogą tylko administratorzy?

Zobacz sobie www.elektroda.pl

Tutaj bedzie sygnaturka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności