Skocz do zawartości

Reklama uliczna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

za niedługo będę startował z pewnym serwisem dla studentów. Czegoś takiego jeszcze nie ma i nie chciałbym tutaj teraz zdradzać szczegółów z wiadomych powodów. Ale temat ma być o czymś innym.

Mianowicie chodzi o skuteczność reklamy.

Mam możliwość powieszenia za darmo banera o rozmiarach 4m x 1m na płocie przy ulicy wylotowej z miasta (Tarnowskie Góry). Jak już pewnie wywnioskowaliście chciałbym trafić do studentów. Droga ta prowadzi na bytom, dalej na Katowice, czyli do miast do których studenci jeżdżą na uczelnie. Jak się ma skuteczność takiej reklamy? Czy warto?

Jej koszt to 100zł (druk banera) jednorazowo.

Druga forma reklamy która mnie interesuje to ulotki. Koszt druku to około 150zł za 2000 sztuk. Porozkładałbym je w miejscach typowych dla studentów (jakieś stołówki studenckie, knajpy w których idzie to załatwić itp.)

I chciałbym was zapytać, jaka jest skuteczność takiej reklamy? Czy ma to jakiś sens, czy lepiej zainwestować w typową reklamę w internecie w serwisach studenckich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś to koszt tych działań zamknie się w kwocie 250zł, dlatego uważam że warto spróbować nawet gdyby nie dało to oczekiwanego efektu (choć ulotki reklamujące serwisy internetowe zbyt dużych korzyści napewno nie przynoszą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ma to sens.

Jeśli to nowa witryna i skierowana do studentów lokalnych, to reklama tradycyjna może się tu lepiej sprawdzić niż internetowa.

Zbliżają się juwenalia, skorzystaj też z tej okazji jeśli się tanio uda. Tam będą wszyscy studenci którzy Cię interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisałeś to koszt tych działań zamknie się w kwocie 250zł, dlatego uważam że warto spróbować nawet gdyby nie dało to oczekiwanego efektu (choć ulotki reklamujące serwisy internetowe zbyt dużych korzyści napewno nie przynoszą)

Ja bym tak tych ulotek nie skreślał. Zrób np. jednostronne ulotki, tak aby ludzie mogli z drugiej strony sobie coś zanotować i porozkłądaj na uczelniach w miejscach gdzie siedzą studenci. Być może skorzystają z tego jako jako brudnopisu do jakiś przeliczeń i zabiorą ze sobą. Ja pamiętam z czasów studenckich, że pisało sie różne rzeczy po serwetkach :)

Bildero - super wydajny serwer zdjęć, możliwość skalowania w locie, zoom, zdjęcia obrotowe (360 stopni), własny znak wodny i wiele innych możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, ulotka - notatnik to chyba dobry pomysł :)

Odnośnie baneru to też chyba nie będę się w ogóle zastanawiał. Płot od znajomego który zaoferował mi to sam. A że ojciec zajmuje się reklamą (banery, szyldy itp.) to wiem, że koszt druku baneru to około 25zł za m^2. Projekt wykonam sam więc koszty niewielkie.

Ogólnie serwis ma być ogólnopolski jednak na początek będę go promował regionalnie.

A jaka forma reklamy według was trafi jeszcze skutecznie do takiego targetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że odświeżę trochę temat.

Jestem aktualnie na etapie projektowania baneru, który mam powiesić. Od strony graficznej już ładnie wygląda i nie mam zastrzeżeń. Ogólnie to będzie logo, adres i hasło reklamowe.

I teraz. Czy hasło: "Studiujesz? Bądź na bieżąco!" przyciągnęłoby waszą uwagę?

Czy nie uznalibyście od razu, że to jakiś lipny wortal z newsami i nic więcej? Co myślicie o takim sloganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kojarzy mi się właśnie tak jak napisałeś, kolejny portal z newsami, popracuj nad tym bo jak ma iść na druk to problem będzie zmienić :) Jak chcesz namiary na fajną drukarnie to napisz na PW, napisze gdzie ja drukuję w miarę tanio i z fajną jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiujesz? Bądź na bieżąco!

Nie nie nie i jeszcze raz nie (mowie jako student :)).

Wez lepiej cos dwuznacznego, cos co jest ciut kontrowersyjne (w granicach smaku) i nietypowe.

Co do reklamy to ja dodam, że często organizacje studenckie są w tym dobre. (vide: współpraca BEST z Mars, NZS z miejscami rozrywki, ZSP itp.) Chcą zwykle sponsoringu, a to właśnie oni robią coś co zaciekawia studentów - targi, imprezy, wyjazdy, praktyki, itp.

Murzasichle noclegi - tanie, 10km do Zakopanego

Forum wielotematyczne

Sichle - szczegóły na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności