Skocz do zawartości

Klient FTP jak najlepszy?


bestos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tak z ciekawości, co moze zaoferować płatny klient ftp czego nie maja darmowe ?

Przydało by sie jeszcze zeby w Fillezilli bylo kilka komend dla SSH np odpalanie plików to już całkowicie bym wyrzucił putty;]

niech lepiej programy robia to do czego były pisane a nie wszystko, jest masa przykładów na to ze przeładowanie funkcjami raczej zabija program np. nero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maximus - przede wszystkim wygodę, prędkość pracy. FlashFXP sprawdza się w tym wypadku świetnie.

Próbowałem wielu polecanych wcześniej klientów, FlashFXP zdecydowanie wygrał, używam go od wersji 2.0 i nie mam zamiaru zmieniać.

Za:

- błyskawiczne połączenie dzięki managerowi z drzewem loginów, przy setkach kont FTP logowanie zajmuje 1-2 sekundy

- custom commands, po wgraniu plików jeden skrót wykonuje całą pracę od ustawienia chmod, dla danego typu skryptu, po usunięcie ew. zbędnych plików

- szyfrowanie połączeń, danych ftp

- transfer site to site

- a wszystko używa nie wiele więcej pamięci niż notatnik systemowy :D

Opcje pokrywają się w większości z darmowymi rozwiązaniami, jednak wygoda FXP jest niesamowita w mojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory z konieczności używam głównie WinSCP.

Czy FlashFXP obsługuje logowanie kluczami zabezpieczonymi hasłem via SFTP?

Wiem - lenistwo :D

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod linuxa coś?

A proszę bardzo. Jeśli używasz GNOME lub innego środowiska wykorzystującego bibliotekę GTK, polecam Filezillę, ewentualnie gFTP. Można także montować zasoby w menedżerze plików Nautilus - niektóre programy (jak gEdit) mogą dzięki temu edytować pliki bezpośrednio na serwerze.

W KDE jest coś takiego jak kioslaves - specjalna "powłoka" za pomocą której można pracować na plikach dostępnych przez różne protokoły, w tym FTP. Wszystkie aplikacje KDE z tym współpracują, więc na przykład można za pomocą Kate edytować pliki tekstowe, Krita graficzne bezpośrednio na serwerze, a pliki wysyłać i pobierać za pomocą menedżera plików Dolphin (ew. Konqueror). Jest też dedykowany klient FTP - KFTPGrabber.

Dla szybkiego wgrania plików w konsoli polecam midnightcommander. Ciekawą opcją jest też możliwość podmontowania katalogu FTP w drzewie katalogów lokalnych. Służy do tego na przykład progam curlftpfs. Operacje na plikach wykonuje się wtedy jak na komputerze lokalnym. Oczywiście można też korzystać z konsolowego programu ftp, ale wygodne to nie będzie :D

Hosting już od 39 zł brutto/rok! Sprawdź nasze możliwości: brak limitu domen, subdomen, kont FTP, baz danych MySQL, wiele wersji PHP, dostęp do konta przez SSH, automatyczna instalacja WordPress, kompatybilność z frameworkami Symfony/Laravel, blokada krajów, integracja z CloudFlare i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FileZillę użytkowałem dość długo, bo ponad trzy lata na Windowsie, jednak w końcu i przez nią dobrał mi się złośliwy kod, pomimo Kasperskiego. Dlatego póki co nie mam jakoś zaufania wracać do FZ.

gFTP ma mało funkcji, mało intuicyjny jak dla mnie.

KFTPGrabber.

Na razie właśnie z tego korzystam, na zmianę z fireftp, ale mam trochę problemów z kodowaniem polskich znaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tylko TC, jednakże gdy przyczynił się on do zawirusowania stron, zmieniłem go na FileZillę.

Być może też nie szyfruje haseł itd, jednakże od pory przesiadki na FZ nie miałem akcji z wirusami na stronach :D

Na początku obsługa troszkę była dla mnie niewygodna, jednakże do wszystkiego się można przyzwyczaić i w końcu nawet polubić ;)

Polecam FZ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, FlashFXP obsługuje SFTP od wersji 3.8 (v3.7.8 build 1332) która obecnie jest w stadium beta.

Czy obsługuje klucze zabezpieczone hasłem nie jestem wstanie stwierdzić.

2010-02-24_132409.png

Pamiętajcie, że jak już złapiecie wirusa to żaden klient FTP was nie uchroni w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w WinSCP

ftpy.jpg

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja miałem moment w którym przesiadłem się z TotalCommandera na FileZillę. Jak jednak słusznie zwrócił mi uwagę (w komentarzach do wpisu) kolega Bont - FileZilla przechowuje zapisane hasła w pliku XML beż żadnego szyfrowania. Kto ma wątpliwości - niech sprawdzi. Ja przyjąłem metodę: loginy i adresy FTP'ów zapisane, hasła NIE. Hasła trzymam w oddzielnych plikach na zaszyfrowanej partycji. Jest z tym zawracania głowy trochę, ale śpię spokojniej.

Rzecz, która mi w FileZilli jednak najbardziej przeszkadza, to brak skrótów klawiaturowych - kto lubi TotalCMD wie, jakie to przydatne. A WinSCP o którym pierwszy raz usłyszałem właśnie w tym wątku - jest pod względem skrótów kapitalny ;-) Będę musiał sprawdzić jak mu idzie z obsługą dziesiątek kont FTP i wszystkimi tymi codziennymi drobiazgami...

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności