Skocz do zawartości

Klient FTP jak najlepszy?


bestos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chodzi o bezpieczeństwo to samo nie przechowywanie haseł nic nie pomoże jeśli łączymy się protokółem FTP wysyłając login i hasło jako jawny tekst. Wystarczy, że na zainfekowanym kompie będzie oprogramowanie szpiegujące nasłuchujące na porcie 21 które przy łączeniu wyśle na zdalny serwer nasze dane użyte przy logowaniu. Ta samo jak dojdzie od przechwycenia pakietów w sieci :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zwalanie całej winy na TotalCommandera jest dla mnie zupełnie nie zrozumiałe.

Zainstalowałem sobie w systemie jakiegoś trojana, ale to nie ja jestem przecież winny. Winny jest TC tylko dlatego ze właśnie pod niego jakiś cracker zrobił oprogramowanie.

Teraz proponuje wszystkim przesiąść się na innego klienta FTP tak aby zdobył większą popularność niz TC. Jak myślicie pod jakiego klienta cracker napisze nastepnego trojana? :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z choinki yavaho się Urwałeś :)

To nie jest topic o tym jak TC jest zły, a inny super dobry, ale o tym kto jakiego poleca klienta FTP .

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co drugi post to o bezpieczeństwie w nawiązaniu do TC :)

No dobra to ja tez coś polece.

TotalCommander ponieważ jest chyba najprostrzy w obsłudze i jest najbardziej funkcjonalny (klient FTP to tylko jeden z jego dodatków). Łatwo mozna przenieść liste setek haseł na inny komputer. Mozna sobie tworzyć własne paski narzędzi przypisując do nich własne polecenia. I nigdy sie na nim nie zawiodłem.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

cały czas używam FileZilla ale niepokoi mnie fakt, że hasła i loginy w nim zawarte nie są niczym zabezpieczone

wolę chuchać na zimne niż czekać aż coś się do plików przyklei albo inny badziew zrobi

czy pojawił się już na rynku jakiś klient z tą wydawałoby się jedną z podstawowych funkcji?

popieram w 100%! , używanie nie szyfrowanych protokołów to proszeni sie o włam

szkoda że usługodawcy tego nie rozumieją

dokładnie, swoją drogą dlaczego tak niewielu dostawców hostingowych oferuje dostęp ftp poprzez bezpieczne połączenia np. sftp, TLS/SSL

tyle się mówi o bezpieczeństwie, a jak byś chciał to się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 5 lat FTPków Ipswitch, obecnie WS_FTP Professional 12.3

https://www.ipswitchft.com/products/ws_ftp_pro/index.aspx?n=1

klient jest płatny i to nie mało jak na ftp - około 170 PLN, ale warto spróbować demo

ad bezpieczeństwa:

Protect files before, during, and after transfer. Unmatched security is provided through 256-bit AES encryption, FIPS 140-2 validated cryptography, OpenPGP file encryption, and file integrity validation up to SHA-512.

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiony tryb pasywny i tak TC power pack rozłącza jak i total comander. I tak polecam TC power pack bo ma edytor koloryzujący składnie php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CuteFTP - świetny klient FTP. Niestety płatny.

Opcją, która mnie zachwyciła była możliwość edycji plików (na FTP) z poziomu programu, bez ingerencji notatnika itp.

Wart swojej ceny :(

KryptoPoradnik - twoje źródło wiedzy o kryptowalutach

Dyskusje o kredytach i pożyczkach - Forum Kredytowe | Kantory walut online - KantoryWalut.pl     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności