Skocz do zawartości

Zarobić na maturze


Harvi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

w maju mam maturę. Miałem nie iść na studia, no ale zdecydowałem że idę, a przynajmniej chcę porządnie zdać maturę. Firmę już od jakiegoś czasu prowadzę, jeżeli się okaże, że studia całą moją chęć do pracy będą zabijać, to pewnie studia rzucę. No ale do rzeczy..

Maturę piszę rozszerzoną z :

- matematyki,

- angielskiego,

- geografii

Tak sobie pomyślałem, że jeżeli już się do tej matury zaczynam uczyć (w liceum byłem trójkowym, czwórkowym uczniem, także jakoś to może będzie), to może walnąć sobie jakieś blogi? Dzielić się spostrzeżeniami, pisać, co teraz robię, z czego się uczę itd.

Cel główny: zarobienie kilku stówek do końca matur, żeby potem przez wakacje móc sobie pozwolić na większe imprezki ;] Cel poboczny: jakaś forma automotywacji, podobno pisanie takich blogów motywuje, szczególnie, jeśli ktoś to czyta.

No i teraz pytanie do Was: jak sądzicie, da się jakoś na takim czymś zarobić? Wiem, że pytanie takie trochę lamerskie, ale się zastanawiałem no i nie wiem szczerze mówiąc. Z jednej strony, w przypadku takiego bloga np o angielskim, znajdę PP szkół językowych, choćby z tradedoublera, ale mój target (przyszli maturzyści) raczej z tego typu programów, kursów nie skorzystają.

Geografia - tutaj w ogóle pomysłów mi brak. Matematyka - także.

Zawsze mogę adsensa sobie walnąć na blogi, ale czy pare stówek z tego wyciągne, to nie do końca jestem przekonany...

Jak sądzicie, warto się bawić w takie coś i pare godzin tygodniowo na pisanie wpisów marnować?

Naukę do matury praktycznie dopiero rozpoczynam (mówię o powtarzaniu materiału), myślę, że coś tam mógłbym napisać, tylko czy ruch by mi się odpowiedni znalazł no i czy kasa by była..

pozdrawiam :)

liczę, że ktoś znajdzie chwilę i napisze jakąś odpowiedź do moich banalnych i nudnych pytań ; ]

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...

Powiem tak można na tym zarobić, jak na wszystkim w sieci;)

Wszystko zależy od zaangażowania i niepowtarzalności projektu...

Blogi są często pisane i najczęściej nie wiąże się to z zarobkami.

Piszą osoby, które lubią to robić i nie skupiają się na kasie.

Dopiero po pewnym czasie są miło zaskoczone, ewentualnie.

W sumie niedawno spotkałam się z publikacją, że blogi są już niemodne, a Internauci ich nie czytają.

Wiesz każdy żyje swoim życiem, po co mój wgląd do innych?

Co innego specjalistyczny blog, z którego można się czegoś nowego nauczyć.

Chyba że o takim czymś myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że możesz założyć takie dzienniki nauki.

Podczas powtarzania materiałów i tak zapisuje się wszystko na kartkach.

Możesz więc zapisywać na blogach takie dzienniki z powtórek - czego się nauczyłeś, ważne informacje. Nie licz jednak na jakiś zarobek, bo czasu raczej masz mało. Ale jeśli teraz coś naskrobiesz, może się przydać innym za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tego bloga zrobisz, to dodaj wpis pt. "matura 2010 - przecieki" - ruch na pewno będzie spory... :P

Dokładnie! Pomyśl czego będą ludzie szukać. Przecieki, tematy na matury, analiza tematów z iluś ostatnich lat i czego można się spodziewać teraz, jakie są rocznice czyli co na polskim itd. Nie tylko jako blog, ale raczej miejsce (choćby pozornej) dyskusji

Druga kwestia to dopalacze, czyli dzięki czemu łatwiej chłonąć wiedzę. Oczywiście tylko te legalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób forum :).

Zamiast na niej zarobić to ją dobrze zdaj, może to Ci da w przyszłości duże pfority w postaci dobrych studiów, a następnie dobrej pracy:).

Studia mają Ci przeszkadzać w prowadzeniu firmy ? Więc wybierz zaoczne, niż masz iść na dzienne, a następnie z nich rezygnować.

Pozdrawiam.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to nie dawaj w zadnym razie daty...

w 2011 tez przeciez bedzie matura i raczej nie bedzie jakichs ogromnych zmian.

Pisz spokojnie ile dasz rade, tyle, zeby nie tracic czasu ani energi na normalna nauke, zawsze to jakis niespamowy kontent.

Ale nie licz na zyski w tym roku, chyba, zebys wydal duzo na SWL + katalogowanie.. Ale na Twoim miejscu jak Ci zostanie czasu po zdanej maturze dopiero wtedy zaczalbym promoac serwis(-y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na wszelki wypadek wtedy śpij kompletnie ubrany i miej pod ręką reklamówkę z pastą i szczoteczką do zębów - bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że któregoś ranka odwiedzą Cię Panowie w kominiarkach i "zaproszą" do mało przyjemnego kurortu zwanego policyjny dołek. Oby tylko nie było to dzień przed maturą, bo pobyt w kurorcie trwa do 48 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności