Skocz do zawartości

Pytanie do Webdesignerów


Pomyslowy

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc troszkę wątpię w to, że ktoś udzieli odpowiedzi, ale zaryzykuję :)

Jak rozwiązujecie sprawę grafik na strony dla klientów? Większość galerii (fotolia, istockphoto itp) wymaga zakupu licencji rozszerzonej, aby zdjęcie było można odsprzedać wraz z projektem. Problem polega na tym, że tym sposobem fotki na małą wizytówkę firmową wartą 300zł, zawierającą jakieś dwa zdjęcia mogą kosztować 1000zł i więcej.

Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o istockphoto, ograniczenie dotyczy zakazu masowego sprzedawania tego samego szablonu z ich grafiką standard.

Nie możesz sprzedawać szablonu wielu osobom z licencją "standard".

Czyli 1 licencja standard = użycie w projekcie dla jednego klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o istockphoto, ograniczenie dotyczy zakazu masowego sprzedawania tego samego szablonu z ich grafiką standard.

Nie możesz sprzedawać szablonu wielu osobom z licencją "standard".

Czyli 1 licencja standard = użycie w projekcie dla jednego klienta

Dokładnie.

Jeśli chciałbyś fote na 300dpi + licencje na wielokrotny użytek, to wyjdzie ok. 800PLN/szt.

Tylko po co tak ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.fotolia.com/Info/SizesAndUses - zobaczcie sobie np tutaj.

Tworzenie szablonów (strony internetowe lub inne) przeznaczonych do sprzedaży (Licencja rozszerzona)

Wydaje mi się, że to dotyczy także przypadku kiedy wykorzystuję obrazek nawet dla jednego klienta - jest to jednak sprzedaż, a o ilości nic tutaj nie pisze.

Ja to niestety rozumiem tak, że jeśli zdjęcia wykorzystuję dla siebie wtedy normalnie kilka kredytów, a kiedy już sprzedaję (niezależnie od ilości) podchodzi już pod rozszerzoną.

A koszty licencji rozszerzonej wiadomo jakie są.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siewicz musisz odróżnić sprzedaż masową tego samego projektu od

usługi wykonania do wyłącznego użytku.

Tworzysz layout do wielokrotnego zakupu - rozszerzone licencje

Tworzysz layout na zlecenie dla jednego klienta - zwykła licencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zapytać 'u źródła' i macie rację (nie żebym w Was wątpił, ale myślę, że wielu osobom się takie potwierdzone info przyda ;) ):

Witam, uprzejmie informujemy, że do projektów na zlecenie dla 1 klienta wystarcza zakup plików na licencji standardowej. Z pozdrowieniami Fotolia

Na odpowiedź z istockphoto jeszcze czekam, ale myślę, że będzie podoba.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że odświeżam, ale może komuś się przyda. Doczekałem się w końcu na odpowiedź z iStockphoto :)

Thank you for contacting us. If it is custom work then you may buy the image with the standard license. It is permitted under our standard content license agreement to use our images within a web site with the size limitation of 800x600 pixels.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności