Skocz do zawartości

czy mi sie wydaje czy my coraj blizej zachodu ?


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

1,5 - akcyza, 0,20 podatek drogowy, 0,10 na udowe autostrad do tego wacik ;-)

Wiecie...na paliwo to jeszcze przeboleje ale na fajki i alkohol? Bogaci ludzie nie palą i mało piją. Palą i piją ludzie biedni. Po co jeszcze od nich ciągnąć skoro i tak ledwo wiążą koniec z końcem. A gdyby tak pół litra wódki kosztowało 5zł a paczka fajek 1zł to taki "element" zesrałby się a nie przepił zasiłku dla bezrobotnych i miałby kase dla dzieci, żony itp.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czekam na dzień, aż będzie ogólny zakaz palenia i cena za paczkę 3x większa.

Jak dobrze poszukasz, to 0.5l wódki znajdziesz po 5 zł... Sieka nieźle;-)

Sprzęt audio/video tanieje, bo technologie są stare, a te najnowsze jeszcze są drogie albo wręcz niedostępne z przyczyn ekonomicznych (plazma, OLED, ponad 100 GB DVD, dwurdzeniowe CPU, itd.), ale to kwestia czasu.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna to jest po prostu tragedia - moje auto pali 15 l na setke, codziennie tnkuje za 30 zl - przejade 30 km i znowu na stacje - 1 zl za kilometr !!

juz sie nie moge doczekac nowego auta - wpakuje sobie od razu gaz - tylko sami sobie szkodza bo w koncu padnie przemysl wydobywczy i rafineryjny - ale to juz ich problem. Wszyscy beda na gazie jezdzili - mysle ze do 2 lat i 90 % aut bedzie zasilane gazem.

papierosy - pale duzo, strasznie drogo i bardzo dobrze - niech jeszcze podrozeja to rzuce napewno - cena to najlepsza motywacja zeby rzucic :( - i znowu - sami sobie szkodza bo tysiace ludzi straci prace - zapomniaja o tym ze na zachodzie ludzi stac na paczke szlugow za 20 zl - u nas palic juz beda tylko bogaci prezesi czyli 0.0000001 % spoleczenstwa :o

a DVD manta jest bardzo fajne - jeszcze sobie nowy mikrofon tej firmy kupilem i bede kupowal manta bo mi sie bardzo podoba - tylko logo tragiczne ;)

to tez jest przyklad - ktos by pomyslal ze wybicie sie nowej firmy na rynku graniczy z cudem bo wszystko jest obstawione przez rekinow takich jak Sony, Sanyo, Panasonic, Toshiba - a tu nie - jakas wogole nieznana kilka lat temu manta sie przebila - mysle ze za sprawa dobrej polityki firmy - najwiecej ludzi sie rzucilo na DVD z dekoderem DIVx - prosty i skuteczny marketing - zobaczyli ze bedzie na to popyt i zrobili. Tak proste ze az genialne :)

a moze najdejdzie kiedys czas ze manta bedzie traktowana na rowni z Sony - kazdy od czegos musi zaczac a start mieli naprawde bardzo dobry :)

ps. odnosnie paierosow wspolczuje bogatym prezesom - jak wyjdzie na ulice palac papierosa to bedzie musial z wlasna ochrona bo bedzie oblegany przez sepow jak na powrocie zywych trupow - "panie, poczestuj papierosem" ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze kolumbryną z silnikiem 2.2 litra na bęzynie gazu nie założe ze względów technicznych jestem całkowicie przeciwny takiej przeróbce (moje hooby to mechanika samochodowa) ale nieważne na tym forum. Poprostu jestem skazany na beznzynę nawet za 6 pln nie mam wyboru trudno:( nie kupię samochodu z silnikiem 1,2 bo przywykłem do dużych i luksusowych samochodów coś mi się od życia należy:) a nawet Pachnie mi teraz ładny silniczek 24V:)

Papierosów nie rzucę nawet jesli bedą kosztowały 12,00pln za paczkęB) trudno:( nie będe odbierał sobie przyjemności :D

Oszczedzam na kobietach B) własnie wprowadziłem im cięcia :) najwyżej wprowadzę im większe ;)

Róznice w zarobkach w UE a koszty życia i opłaty to niestety 2 rózne sprawy i możecie mi wierzyć że UE na to gdzieś aby wyrównać poziom tych dwóch wspólczynników.

Ceny mają być podobne(bo narzuca to ekonomia ogólna) a o zarobki mamy troszczyć się sami.

I święty Boże nam nie pomoże

Taki Los

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intruder2600 witam w klubie, ja tankuje za troche wiecej bo za 100zł nie chce mi sie jeździc codziennie na stacje... a gaz jak mieszkasz w domu a nie w mieszkaniu to możesz się tankowac gazem miejskim... instalacje amerykanskie sa do tego najlepsze tylko nie wiem jak z atestami ale zawsze mozna wyjechać zagrananice i tam załozyć :)

sony kiedys było dobre a teraz leci na starej renomie i nie jest warte tych pieniedzy...

fajki po 20 zl to bedzie sie palic szmuglowana albo trawkę ;)

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajek nie palę, pijam tylko piwo, auto tankuję lpg :)

ciekawe co mi opodatkują ekstra, bo mało się dorzucam do budżetu ;)

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na chwilę obecną po polskich drogach porusza się już ponad 2 miliony samochodów z napędem gazowym LPG na łączną liczbę 12 milionów pojazdów. W Europie jesteśmy już pierwsi. Na świecie więcej pojazdów LPG jest już tylko w Korei Południowej. 90% to lekko przesadzona prognoza.

2. W bardziej cywilizowanych krajach za założenie instalacji gazowej (LPG lub na gaz ziemny) fiskus zwraca całośc lub znaczną część kosztów tej instalacji. Akcyza czy podatek jest śładowy bo to jest paliwo ekologiczne. W polsce placisz większe przeglądy, obciążenie na LPG wzrosło o 700% w ciągu 4 lat, nie ma firmy robiącej instalacje gazowe i ściągamy to od włochów, którzy dyktują ceny.

3. Jakbyś na szybkiego potrzebował czytnik DVD do komputera to znajdziesz go w swojej mancie, bez blachy bo zasilanie i podłączenie jest identyczne jak w komputerze. :>

4. Prędzej Hoop Cola będzie na równi z Coca-Cola niż Manta z SONY :<

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz kompa więc opodatkuja internet bedziesz abonament radiowotelewizyjny płacił od kompa ,

a moze klimatyczne wprowadza w całym kraju....

81680[/snapback]

pewnie tak :)

coś na pewno wymyślą cfaniaczki

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie palilem od rana i chodze juz po scianach - lubie palic ale nie dam sie okradac B)

Kill - mam dokladnie takie same poglady jak Ty co do aut i silnikow, jak dla mnie cos ponizej 2 litrow to nie silnik tylko mechanizm z odkurzacza a gaz to pomylka ale niestety systuacja mnie zmusza do zainstalowania nad czym bardzo ubolewam ;)

ps. jak dobrze pojdzie to za 2-3 miesiace bede jezdzil vw corrado - moje marzenie od lat B) tylko ze niestety z gazem ale zainstaluje ten V genracji wiec nie bedzie tak zle - podobno niezla wydajnosc :D

co do cen benzyny - i tu tez po raz kolejny - sami sobie szkodza - benzyna to jeden z najwazniejszych czynnikow ktory decyduje o tym czy dany kraj jest bogaty czy biedny - czym wyzsze ceny benzyny tym nizsze zarobki i nizsze obroty wszystkim co jest transportowane wiec nizsze dochody panstwa z podatkow,

oczywiscie chodzi mi o cene paliwa / przecietne zarobki.

kurcze - to sie nic nie da - zadnego wyjscia z sytuacji - tak wszystko poknocili ze glowa boli :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy tekst jaki słyszałem o silnikach:

u dealera toyoty, facet zachwala yarisa, jaki ładny damski itp.

pada pytanie do niego " a nie ma wiekszych silniczków ?"

sam teraz jeżdze samochodzikiem z 2.8 V6 benzyna bez gazu.

i to jest najmniejszy jaki miałem

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam teraz jeżdze samochodzikiem z 2.8 V6 benzyna bez gazu.

i to jest najmniejszy jaki miałem

i to sie nazywa AUTO :D

ja mam niestety starocia i w dodatku tylko 1,3 tylko troszke podrasowany i dlatego tak pali - bo mam ciazka stope :)

uwielbiam jak mi podjedzie jakis odkurzacz pod swiatala (np. fabia) patrzy na mnie, syczy tym odkurzaczem a kila sekund pozniej znika gdzes za mna w tyle - nie lubie nowych aut ;)

matizem jezdzilem - fajne autko ale przewraca sie na zakretach B) ale jak na taki maly silnik calkiem dynamiczny i zwinny ;)

smieszy mnie obnizka akcyzy o 25 groszy - zamiast placic miesiecznie 1000 zl za bezyne, teraz bede placil tylko 1975 - no rewelacja B)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczamy inne wydatki :)

a wygoda przede wszystkim jak dla mnie, przyzwyczaiłem sie jeździc "kanapami" a pod pedałem te sporo koników sie przydaje na polskich drogach.. no i nie czuc az tak bardzo stanu drogi...

a ja wręcz przeciwnie teraz mi się skrzynia biegów zacina i niechce sama zmieniać biegi, ale nie narzekam na 1 terenowym dojechałem do 100 km/h ;)

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, u mnie inne wydatki to żona B)B):D oraz syn ;)

jest jeszcze inna możliwość, że słabo zarabiam ;)

w każdym razie pozdrawiam wszystkich "co mają pod pedałem i stać ich na to" :)

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności