Skocz do zawartości

Problem z klientem


Sebastek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu koleś kupił u mnie pakiet katalogowania na allegro (kilkaset wpisów) i dzisiaj nagle pisze do mnie wiadomość, że chce zaprzestać dodawania i żebym oddał mu różnicę kwoty jaką zapłacił. Oto jego argumenty cytuje: "mam firmę, która zrobi większą ilość katalogów..." Trochę to nie poważne z jego strony... i sam nie wiem co teraz zrobić. Czy oddać mu tą kasę, czy nie, bo skoro kupił to na allegro to jakaś umowa go obowiązuje. Z mojej strony wszystko było w porządku. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aukcja na allegro jest umową cywilnoprawną. ale nie wiem czy w tak prosty sposób mozna zarządać roznicy - oj nie bardzo. przykład z czipsem dobry.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie zrobi i nie ma prawa prócz wystawienia negatywa co pewnie zrobi jeżeli mu nie oddasz kasy przemyśl czy jest to warte świeczki czy są to jakieś drobne pieniądze i lepiej oddać i mieć z głowy typa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w kasie to pół biedy - gorzej jeśli podłapie, że "tak można" i rozpowie znajomym. Zanim się obejrzysz, będziesz oddawał kasę co drugiemu klientowi.

A gościu ile ma komentarzy? Wiesz, on musi się liczyć z tym, że dostanie w razie czego odwetowego negatywa.

Na Twoim miejscu skleciłbym jakiś tekst o umowach, prawnikach, sądach itp. Może podziała i gościowi się odechce.

Ewentualnie przedstaw mu jakąś skomplikowaną procedurę zerwania umowy. Żeby wszystko było na piśmie itd., to może mu się odechce.

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć mu koszty stałe/manipulacyjne - napisz, że poniosłeś koszty znalezienia dodatkowych katalogów, stworzenia unikalnych wpisów do katalogów, założyłeś specjalny plik w którym wszystko zapisujesz, zapłaciłeś prowizję z allegro oraz poniosłeś opłatę za wystawienie aukcji. Dodatkowo możesz wspomnieć, że zrezygnowałeś z innego zlecenia a to też są koszty.

Każde zlecenie - nawet taki akord jak dodanie katalogów ma koszty stałe. Napisz mu, że nie ma problemu żeby oddał kasę (moim zdaniem zawsze warto być uczciwym nawet jak inni nie są) ale Twoje koszty stałe związane ze zleceniem wynoszą X zł plus za dodanie każdego z wpisów Y zł, z całej sumy zostało tyle i tyle.

To tyle mojego zdania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności