Skocz do zawartości

Sunrise System - oficjalnie


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Klienci pewnie sa zadowoleni

pewnie są :D

psuja rynek w ten sposob

wkrótce i tak będą musieli podnieść ceny w związku z rosnącą konkurencją. pozycjonowanie wymaga coraz więcej czasu i coraz więcej myślenia.

chyba, że satysfakcjonują ich miejsca w trzeciej dziesiątce.

witajcie na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci pewnie sa zadowoleni ale moga wiecej wycisnac i psuja rynek w ten sposob.

81787[/snapback]

jasne że psują bo potem taki klient za 9 dych laduje na 3-5 stronie dla wyrzuconych 2-5 mln wyników i zostaje mu w łepetynie że za tych 9 dych to oni spaprali robote ale jak dołoży dyche to inni mu wsadzą na TOP1 :blush:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój subiektywny punkt widzenia:

Post firmy Sunrise System jest odpowiedzią na rozpoczętą przez wielu pozycjonerów na tym forum (w tym również przez moją skromną osobę) "kampani na rzecz uświadamiania klientów". Branża "Pozycjonowania i Optymalizacji " staje się już znacząca w sensie przepływu kapitału. Jak to bywa w okresie "początkowym" powstaje mnóstwo metod, sposóbów, dróg z których w przyszłości większość okarze się błędnymi i fałszywymi. W wielkim skrócie treść komunikatu który próbuję przekazać użytkownikom Internetu brzmi:

Pozycjonowanie i optymalizacja stanowią nierozłączną całość. Jej celem jest zapewnienie klientowi jak najbardziej efektywnego (nie największego!) ruchu na serwisie, który w przypadku e-commerce przekłada się po prostu na wzrost sprzedaży. Pozycjonowanie pojedyńczej, nawet teoretycznie najlepszej, frazy bez badań jej efektywności i przydatności może nie przynieść żadnego wymiernego efektu. PiO to znajmość budowy stron w zakresie optymalizacji, poznanie otoczenia (konkurencji), umiejętnść badania i wyboru najefektywniejszych fraz i wreszcze sama umiejętność i skuteczne zaplecze umożliwiające poprawienie pozycji. Warto równiez uświadomić klienta, że największe efekty przynosi pozycjonowanie rzeczywistej zawartości serwisu a nie samych haseł.

Czy zatem oferta Sunrise System jest za tania?.

W grucie rzeczy nie - pozycjonowanie pojedyńczej średniopopularnej frazy uzyskujemy 10-20 linkami - ich koszt jest daleko mniejszy od 70 czy 90 zł - resztę zabiera obsługa klienta i zysk.

Jednak odnoszę wrażenie, że klient przeglądajać ofertę typu "pozycjonowanie za słowo" (tu Sunrise jest tylko jednym z wielu) - nie ma bladego pojęcia, że niektóre frazy można "wrzucić" do top10 praktycznie za darmo, a inne wymagają gigantycznych nakładów.

Pół biedy kiedy zniechęcony takim pozycjonowaniem wycofa się z nieskutecznej oferty - gorzej kiedy zrezygnuje z promocji w Internecie wogóle. Wtedy tracimy na tym Wszyscy życjący z Sieci.

Chcę uświadomić wszystkich, że nadal będę propagatorem uczciwych zasad przy pozycjonowaniu, które pozwalają np.: klientowi na rezygnację usług z miesięcznym wyprzedzeniem - nie wierzę, że ktoś zarabiający naprawdę przez Internet zrezygnuje ze skutecznego pozycjonowaia (a może jestem idealistą).

Jak każdego, drażni mnie nabijanie w butelkę na polu na którym sam działam, ale nie popadam w skrajne emocje - rynek sam w znacznej części się oczyści (jakieś plewy pozostaną zawsze) można jednak przyspieszyć i wspomóc ten proces dbając o rzeczywiste informowanie klienta o zakresie i przybliżonej metodzie działania PiO.

Dlatego też nie mogę powiedzieć firmie, która rozpoczęła ten temat by zmieniała sposób działania - to ich prawo - (między innymi wolności wypowiedzi), ale też muszą sobie zdawać sprawę że ich usługa jest niekompletna, wyrywkowa i w znaczej mierze nieskuteczna.

Ale się napisałem !? - pozdrawiam Marcin

P.S. Analigicznę sytuację odnajduję na gruncie usług konsultingowych związanych z wprowadzaniem norm unijnych. Są firmy które konstrują własne oprogramowanie do obiegu specyficznych dokumentów, zatrudniają inżynierów do szkolenia i nadzorów (np. w dziedzinie HACCP i ISO). Ale "największą kasę" zgraniają firmy pośredniczace w "załatwianiu" unijnych dotacji. Chociaż tak naprawdę głównym celem jest osiągnięcie jak największej prowizji ze złodziejskiego kredytu "wspomagającego" pozyskanie funduszy. Te diametralnie wydawało by się różne metody działania dotyczą tego samego rynku i tych samych firm i tylko od świadomości (lub szcześcia) klienta zależy na którą trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym Logicznym wywodem zakonczymy wieszanie ogórka na wędce :blush:

Nie ma co już szarpać konającego

Mam tylko nadzieję że coś sie zmieni zobaczymy za jakis czas

Chyba już wszystko zostało powiedziane o Sunrise System

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności