Skocz do zawartości

Ile pensji ?


Prox

Rekomendowane odpowiedzi

a w jakim mieście i w jakiej firmie zarabia się 2,5 tyś jako sprzątacz?

zapytaj warszawiaków :rolleyes:

Wbrew pozorom byłoby to wykonalne:

1. sprzątanie w hipermarkecie

2. nocki na zajezdni tramwajowej i sprzątanie tramwajów

3. prace dorywcze polegające na sprzątaniu prywatnych biur i mieszkań

2,5k spokojnie powinno wpaść... (są to jednak tylko założenia teoretyczne - nie pracowałem i nie zamierzam w ten sposób zarabiać :P)

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Firma jest na tyle poważna, że zatrudnia copywriterów do pisania zaplecz...

Hmmm...

Ja nie mam nigdzie w papierze, że jestem copywriterem,

a przy pisaniu zaplecz...

otrzymuje 3 tysiące netto (Firma z Wrocławia), nie uważam że moja firma jest niepoważna zatrudniając mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze 2,5k na poczatek(netto) to rozsadna propozycja?

zależy gdzie i zależy co umiesz.

Wrocław: pensje w branży kształtują się 1800-2500 (oczywiście najlepsi etatowcy którzy załapią się do korporacji jako "ci jedyni od seo" zarabiają więcej).

Zarobki freelancerów są zupełnie nieporównywalne i bezsensem jest odnoszenie ich do pensji na etacie.

Wiem, że "na początek" we WRO nie dostał być 2,5K (chociaż "złote strzały" w każdej branazy się znajdą).

ciekawostka - była we WRO firmy, która przez ponad dwa lata szukała kogoś do działu SEO i proponowała pensję 5-7K - był tam na rozmowie najlepszy SEOwiec wśród moich znajomych i ... stwierdzili, że się nie nadaje i wakat pozostał wolny ... ale wyobraźcie sobie, że ludzie uwierzyli, że tyle zarabia się na etacie i potem rozczarowani szukali pracy przez rok :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrtn: to może napisz koledze ile w artefakcie się zarabia ;P

chętnie bym podał ale płace utajniłem. Chodzi o to, że ludzie oceniają siebie subiektywnie np.: - jedna osoba warta jest 3K, druga 1,5 ale ten zarabia 1,5 w swoim mniemaniu uważa się za równego :P. Wiec pensje kształtują w firmie dosyć swobodnie, kluczowym osobom uzależniam dodatkowe premie od wyników, co pozwala na zarobki powyżej przeciętnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś naprawdę dobry ( tak się już czujesz), to powiedz 3 tys. na początek. W razie czego będzie z czego zbijać. Chyba że to Warszawka, to dałbym 4 tys. - tam zawsze więcej.

Dobry SEO-wiec ma olbrzymie pole do popisu. Po roku pracy krzyknij im 5 tys / m-c. Jeśli nie dadzą - zwolnij się i załóz własną działalność. Sam zarobisz te 5 tys spokojnie. Mój znajomy tak zrobił w Krakowie.

Weź udział w szkoleniu, i naucz się pozycjonować!

Zawsze są dobre domeny! Zobacz jak sie ich szuka!

https://Wolne-Domeny-Internetowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca u kogoś od 7 do 15 a praca u siebie na co najmniej 3 etaty to jednak robi różnicę.

"Pieniądze to nie wszystko" warto też czasami pomyśleć nad swoją ścieżka kariery bo nie zawsze więcej "kasy" jest lepsza opcją.

A co do wysokości pensji to podobnie jak mrtn - wszystko powinno być ustalane indywidualnie, to osoba która założyła watek powinna sama sobie odpowiedzieć na pytanie czy dla niej 2.5K zł jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpowiedź jest banalnie prosta.

Jeśli firma dzięki Tobie zarobi 10tys brutto to Ty będziesz wart połowe z tego. Jeśli mniej to mniej, więcej to więcej. Sam oceń jaki zysk możesz wypracować,

ale lepiej nie stawiać poprzeczki za wysoko na początek. Zawsze możesz sie domagać podwyżki jeśli zobaczysz jaki realny zysk możesz wypracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firma dzięki Tobie zarobi 10tys brutto to Ty będziesz wart połowe z tego.

W firmach ciężko to oszacować - to, że on będzie pozycjonować powiedzmy 5 klientów po 2tys. i zarobi dla firmy 10 tys.

To tak samo może powiedzieć handlowiec który wyhaczył klientów i ich obsługuje - że on też chce 5tys. A pani Władzia co sprząta - to powie, że jak by nie ona to by firma w brudzie zarosła i to ona chce mieć te 5tys. Nie tędy droga - ile firma zarabia może nie tyle nie ma nic do rzeczy - ale raczej tym nie należy się sugerować. W innych przypadkach klienci warci 10 tys. kosztowali by pracodawcę 2x więcej ile zysku przynoszą.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pierwsze pytanie o firmę, niestety nie podam nazwy to chyba zrozumiałe. Polityka płacowa prywatnych firm to nie coś do omawiania na forum :) Nie Warszawa ale Śląsk, firmie bardzo dobrze się wiedzie a kwota to oczywiście z premią motywacyjną i nadgodzinami. A nie 5 etatów w różnych firmach :)

Co do samej kwoty - jasne że da się za to wyżyć, albo inaczej - przeżyć. Na prawdę przy 2k na 4 osoby połowę "zjedzą" opłaty a to co zostanie to bardzo mało. Nic nie odłożysz i sam się tak stawiasz pod murem bo nie masz oszczędności i jak cię zwolnią to będziesz miał spory problem (żeby na przykład poświęcić kilka tygodni na szukanie pracy).

Znam ludzi którzy na przykład siedzą 8 godzin za 9 stówek, co nie znaczy że na to trzeba się nastawiać czy że to jest normalne. Moim zdaniem przy założeniu, że coś potrafisz to na etacie dostaniesz (w rozsądnych granicach) tyle na ile się nastawisz. Jeśli uwierzysz, że X to "szczyt" twoich możliwości to tyle zarobisz :) Proponowana kwota to standard, wszędzie tyle dostaniesz.

Co do samych kwot, 3-4k to żadne "cuda" ale nie ma już problemów żeby gdzieś wyjść, na wakacje pojechać czy coś odłożyć. A że i tak przepracujesz te 8h dziennie to lepiej dobrze sprawę przemyśleć zanim podpiszesz umowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmach ciężko to oszacować - to, że on będzie pozycjonować powiedzmy 5 klientów po 2tys. i zarobi dla firmy 10 tys.

To tak samo może powiedzieć handlowiec który wyhaczył klientów i ich obsługuje - że on też chce 5tys. A pani Władzia co sprząta - to powie, że jak by nie ona to by firma w brudzie zarosła i to ona chce mieć te 5tys. Nie tędy droga - ile firma zarabia może nie tyle nie ma nic do rzeczy - ale raczej tym nie należy się sugerować. W innych przypadkach klienci warci 10 tys. kosztowali by pracodawcę 2x więcej ile zysku przynoszą.

Ptaq Wszystko kwestia dogadania się. Ogólnie chce przekazać iż musisz zarobić na siebie i na firmę. Jesli projekt jest duży i uczestniczy w nim więcej osób,

dochody rozkładają się na wszystkich jako koszt uzyskania dochodu, ale też i kontrakt jest zapewne wyższy.

Wobec tego zamiast 10tys załóżmy jest 20, więc jest i przedstawiciel habdlowy, copywriter i seowiec. Czas wykonania pracy ten sam, gdyż pracuje więcej osób,

tak przynajmniej powinno się to przedstawiać. Natomiast jesli chodzi o panią Władzie, ona nie bierze czynnego udziału w generowaniu zysku, więc firma opłaca ją z własnej działki,

zgodnie z stawkami na rynku w danym mieście.

Osobiście nie lubię nikomu napychać kieszeń za marną płacę, dlatego też kiedyś przestawiłem się na własną działalność i to było najlepsze co mogłem w życiu zrobić.

Jest takie mądre powiedzenie.. punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Trzeba wiedzieć w jakiej się jej pozycji i na co można sobie pozwolić aby tez na lodzie nie zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy i aktualny z mojego pkt widzenia temat:)

Powiem tak.. jestes mlody <lans>tak jak ja</lans>. Nie moge Ci nic doradzic bo doswiadczenia zyciowego nie mam az tak duzego, moge Ci powiedziec jak ja podchodze do sprawy.

W naszym wieku nie warto chyba spinac sie i od razu rzucac sie na 5k, bo inaczej zakladam wlasna dzialalnosc i zarabie dwa razy tyle(jak niektorzy sugerowali). Jesli trafiles na dobra firme to sie jej trzymaj. Doswiadczenie jakie zdobedziesz i znajomosci na pewno zaprocentuja w przyszlosci. W miedzy czasie nikt nie zabroni Ci prowadzic wlasnych projektow, a za kilka lat przyjdzie ten moment, w ktorym sam stwierdzisz, czy lepiej dalej trzymac sie posady w firmie czy ruszac z wlasnym biznesem.

Placa zalezy od miejsca zamieszkania, ale wydaje mi sie ze 2,5k na zupelny poczatek to bardzo rozsadna propozycja. W szczegolnosci jesli firma od czasu do czasu zaproponuje ci jakies szkolenie, albo udzial w jakims waznym wydarzeniu branzowym. Wierze, ze jesli bedziesz ambitny i z podwyzkami nie powinno byc problemów, czego Tobie i sobie zycze:)

BTW. W jaki sposób powinna wg was wygladac taka rozmowa na temat umowy? Jak rozmawiac na tematy zwiazane zarobkami, podwyzkami i innymi rzeczami o ktorych zawsze ciezko sie dyskutuje podczas pierwszej tak powaznej rozmowy na temat pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego zamiast 10tys załóżmy jest 20, więc jest i przedstawiciel habdlowy, copywriter i seowiec.

Ale zwróć uwagę - że mimo wszystko w bardzo wielu firmach (by nie powiedzieć w większości) jest tak jak pisał mrtn - płace są utajnione. Dlatego jak jest zespół osób, to Ty nie wiesz czy copiwriter z tych 10tys. (to te 10tys. przykładowe) - bierze 1tys. zł czy 8tys. I wtedy nie wiesz czy z handlowcem masz do podziału 9 tys. czy 2 tys. z tych 10 tys. Tu tak trochę przesadzam - ale wiele projektów w których się jest wiele ludzi i nie sposób tego wyliczyć.

Druga kwestia jest taka, że rynek SEO to już nie jest to co kiedyś, że w Polsce jest 3 specjalistów na krzyż i trzeba wydawać giga pieniądze na posiadanie jednego z nich, dlatego sowiec zakładając pracujący dla X wielkich klientów z których firma ma 100`0000 miesięcznie - nie krzyknie tak jak powiedziałeś biorę 50`000/miesięcznie. Bo właściciel go wyśmieje i weźmie nie ukrywajmy podobnej jakości specjalistę za X`000zł.

Trochę z ironią powiedziałem o pani Władzi - ale takie jest prawda, że jej zawód jest dość ugruntowany i wie, że nie może sobie jakiejś stawki z kosmosu krzyknąć tylko jest określone, że sprzątaczki zarabiają jakieś 1XXXzł i kropka. W branży też się to powoli kształtuje, jeszcze nie to tak dojrzały rynek pracy - no ale też można powiedzieć, że się zamyka w jakiejś kwocie o szerszych widełkach ale jednak.

Stąd wracając do głównego wątki określenie ile się zarabia dla firmy jest ciężkie a niekiedy niemożliwe (bo nie zna się pozostałych kosztów) - a i samo powiedzenie, że 50% tego co się zarobiło - to się chcę, najczęściej będzie złym rozwiązaniem.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności