Skocz do zawartości

Buduje zaplecze


Pozycjoner.pro

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat był już kilka razy na forum, jednak wszystko się zmienia dynamicznie i nie chcę zmarnować pieniędzy.

Mam trochę czasu i chcę zbudować dobre i mocne zaplecze. Dlatego mam kilka pytań.

1. Jakie kupić domeny - czy 10 domen pl i na każdej 10 subdomen, czy może lepiej 100 domen waw.pl ?

2. Na każde stronie będę pisał unikalne artykuły, ale czy 5 podstron wystarczy na początek ?

3. Możecie mi polecić jakiś lekki cms seo przyjazny ? Wordpress strasznie zamula.

4. Czy takie zaplecze warto przeznaczyć też na statlinka ? Ich punkty też są mocne.

5. Każda inna rada będzie dla mnie cenna :P

Za pomoc każdemu podziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Na każde stronie będę pisał unikalne artykuły, ale czy 5 podstron wystarczy na początek ?

4. Czy takie zaplecze warto przeznaczyć też na statlinka ? Ich punkty też są mocne.

Te dwa punkty się wykluczają. Statlink wymaga trochę bardziej dopracowanych stron...

Zaplecze warto sobie podzielić na trochę śmiecia pod SWL, trochę czegoś dobrego do własnych celów oraz trzecią grupę będącą czymś dobrym np. do statlinka, czy też do własnych celów. Ważne, aby nie iść tylko w jednym kierunku, ale mieć wszystkie po trochę. Także różne cms'y, różne skrypty, różna treść, aby w razie jakiś problemów coś się ostało, a nie wszystko poszło w pi**u...

3. Możecie mi polecić jakiś lekki cms seo przyjazny ? Wordpress strasznie zamula.

Co do lekkiego cms'a było o tym ostatnio np. tutaj:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=87888

Także można sobie coś wybrać.

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie kupić domeny - czy 10 domen pl i na każdej 10 subdomen, czy może lepiej 100 domen waw.pl ?

4. Czy takie zaplecze warto przeznaczyć też na statlinka ? Ich punkty też są mocne.

Na resztę pytań dostałeś odpowiedz wiec ja odpowiem na te 2.

1. Lepiej 100 domen waw.pl lub funkcjonale lub polskie IDN tez nie sa drogie;) bo sub domeny to te same ip= słabe linki.

4. Z zasady nie powinno się mieszać i swl z linkami lecz jeden link nie powinien zaskoczyć zwłaszcza z statlinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził trochę to zróżnicować...kup waw i pl, a nawet inne funkcjonalne/globalne. Na domenach głównych postaw porządne serwisy, na subdomenach jakieś zapleczówki.

Co do korzystania z swli - dla rotacyjnych starczą Ci fora, katalogi i innego typu site-generatory, dla stałych będzie się liczyła unikalność (treść, wykonanie).

Zainwestuj w pare adresów IP - iswift ma fajną ofertę, na forum jest też parę ofert innych firm, całkiem przystępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponowal bym kupic , serwer z duza iloscia IP i powiedzmy 10 PL/ORG/NET itp, i na kazdej po 5 subdomen, ale przekierowac na inne IP, reszte kupic tanich regionalnych typu waw.pl slask.pl itp.

co do CMS - na zaplecze "mini" polecam PIKO CMS.

reszte musisz sam sobie (wymyslec) mysle ze kazdy sposob bedzie dosc dobry jesli to wszystko nie bedzie w jednym worku, ogolnie nikt tutaj ci na tacy nie poda wszystkiego a jak poda to uwazaj i czytaj miedzy wierszami bo moze byc z tego wielka MINA ;)

P.S sory za pisownie, ale jest 2:10 w SOBOTE :] juz Niedziela heheh Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

5. Każda inna rada będzie dla mnie cenna ;)

...

Odnosnie innych rad polecam dwa artykuły tu w temacie

1. https://www.seoparty.net/news/artykuly/wply...jonowanie_stron

2. https://www.seoparty.net/news/artykuly/tuto...budowy_zaplecza

Jeżleli chodzi o domeny to polecam regionalki, są idealne na zaplecze

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zadbaj o serwer, który ma różne IP ( jest na rynku parę ofert Seo-hostingów), potem zróżnicuj domeny (warto regionalki pod zaplecze kupować - tanie w eksploatacji), wybierz cms pod mini serwisy - np piko cms i sukcesywnie dodawaj treści B)

O zróżnicowaniu szablonów graficznych nie muszę przypominać ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na domenach głównych postaw porządne serwisy, na subdomenach jakieś zapleczówki.

Ja tam specjalistą nie jestem, ale czy nie warto oddzielać wartościowych stron od zaplecza ? Ja przynajmniej nigdy bym nie postawił czegoś wartościowego na domenie, pod którą są podpięte zapleczówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. gdybym prowadził 100 blogów na blogspocie ? Warto wstawiać tam treści ?

+ darmowe rozwiązanie

- brak możliwości w głębsze ingerencje

Itp.

Przekalkuluj sobie co jest dla Ciebie bardziej opłacalne.

multikonto, recydywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności