Skocz do zawartości

Zabezpieczenia FTP przeciw trojan/skrypt


kamil7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy użytkownicy ponownie!

Otóż mam problem, gdyż coraz częściej w plikach serwisów dopisują się mi dodatkowe linijki kodów z trojanami itp. Jak wy sobie z tym radzicie. Jakich programów używać na komputerze aby skutecznie temu zapobiegało? Czy jeżeli mam teraz zainfekowane to czy jest program, który przegląda wszystkie pliki w poszukiwaniu pewnych fraz w plikach, co by mi ułatwiło szybkie wyszukiwanie zainfekowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program FPT powinien szyfrować hasla w programach FTP (np Total Commander najnowszy)

nie zapamiętywać haseł w programach FTP

sprawdzic server czy nie masz dziury, że coś się dolepia (htaccess)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program FPT powinien szyfrować hasla w programach FTP (np Total Commander najnowszy)

nie zapamiętywać haseł w programach FTP

sprawdzic server czy nie masz dziury, że coś się dolepia (htaccess)

Akurat Total Commander trochę mi nie odpowiada z racji tego, iż jak wrzucam dużo plików i przerwie to lubi nienadpisać prawidłowo. Używam FileZillaPortable. A co polecacie aby skutecznie chroniło przed trojanami i wirusami na komputerze? Jakie programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu był podobny temat o klientach FTP poszukaj.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy użytkownicy ponownie!

Otóż mam problem, gdyż coraz częściej w plikach serwisów dopisują się mi dodatkowe linijki kodów z trojanami itp. Jak wy sobie z tym radzicie. Jakich programów używać na komputerze aby skutecznie temu zapobiegało? Czy jeżeli mam teraz zainfekowane to czy jest program, który przegląda wszystkie pliki w poszukiwaniu pewnych fraz w plikach, co by mi ułatwiło szybkie wyszukiwanie zainfekowanych?

dobry antywirus na serwerze? :-)

Poznaj całą prawdę ---> o zagrożeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TEN CAŁY CYTAT PO CO ! I tak juz forum ledwo zipie!

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyczyszczenia swojego komputera, instalacji dobrej jakości antywirusa i aktualizacji wszystkich wtyczek i programów (szczególnie Adobe Reader->FoxitReader, QuickTime, FlashPlayer, IE ).

Następnie zmiana haseł FTP, wyczyszczenie stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żebyś miał czysty komputer, z którego obsługujesz FTP'y

To wiem, ale jakie programy polecacie mieć zainstalowane na komputerze?

Obecnie mam NOD 32 Internet Security 3.0.621 i tyle. ALe mam wrazenie że przepuszcza różne 'ustrojstwa'. Miałem Kasperskiego to od razu wykrywał w plikach obecność podejrzanego wpisu itp ale za bardzo zżera procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne korzystasz z total comandera, on najczęściej wykradał hasła, ostatnio słyszałem o filezila, tez coś droczy,

Szyfrowanie polecam

Używam Filezilla. Obecnie nie daje zapamiętywania hasła, tylko przy każdym nowym połączeniu wpisuję je jednorazowo. Przywracałem system wczoraj. Dzisiaj już mi nie działa Edit Plus 3. Pare minut temu w ogóle nie chciał otworzyć Moj komputer ani ctrl+alt+del nie trybił. Chciałem uruchomić komputer ponownie również się nie zamknął. Przeskanowałem głębokim skanem najnowszym NODem i nic nie znalazł. Czy używa ktoś Zone alarm? Podobno ma antywirusa i obszernego firewalla. Poleca go ktoś?

Najbardziej zależałoby mi aby ktoś napisał jakie programy antywirusowe i antyrobakowe ma zainstalowane (ogólnie czym się chroni) oraz jakiego klienta FTP używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności