Skocz do zawartości

Zakładanie forum komputerowego.


kikas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wszystko zależy od tego jak się forum rozkręci, jak będzie na nim powyżej 1000-2000 unikalnych wizyt dziennie to czemu nie, zawsze możesz zaoferować reklamę firmą, które będą powiązane z tematyką Twojego forum. Szczerze to trochę za wczas myślisz o zarobku z forum, zobaczysz, że rozkręcenie takiego forum wymaga cierpliwości i dużego nakładu, druga sprawa to taka, że słabo widzę Twój sukces skoro już na samym początku myślisz o zyskach, to zawsze gubi w tworzeniu serwisu, forum, aby Ci się udało, musisz je prowadzić dla przyjemności, dla pasji, nie dla pieniędzy, tak nigdy nie dopniesz swego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Minęło już 6 lat od złożenia wątku i wiedzę ze forum autora juz nie istnieje.

Chciał bym się zapytać tym co się udało?

1. Jak długo potrzebowali na rozkrecenie forum.

2. Ile tematów musieli napisać zanim realni uzytkownicy zaczeli udzielać sie w dyskusjach i zakladać tematy? wątku ktoś wspominał o 10 000 ?

3. Po jakim czasie zaczęli pozycionowac forum i jakie są najlepsze sposoby. Wczytalwm ze niektórzy nie pozycionuja forum bo po czasie samo się pozycionuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. teraz w dobie SM coraz ciężej  jest rozkręcić forum, musi to być jakaś fajna tematyka.

2. Nie ma takiej liczby, to zależy od tematyki, Czasami jeśli jest to coś niszowego to wystarczy parę osób zaprosić i już coś się dzieje.

3. Pewnie działania seo powinny być wdrażanie na samym początku, nawet przy tworzeniu struktury. czyli  optymalizacja. Aktywne pozycjonowanie tez może być zaraz na początku jak tylko jest jakaś sensowna treść.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem "rozkręcana forum" polega na tym, że musi być na forum minimum jedna osoba która doskonale zna się na tym i każdego dnia siedzi na forum.

90% użytkowników będą oczekiwać darmowej wiedzy i pomocy a od siebie nigdy nic nie dadzą taka mentalność internauty niestety.

Dasz możliwość wstawiania linków to zamęczą "szeptacze"

Zabronisz wstawiać linki to zniechęcisz tych co maja cos do powiedzenia a link to niewielka zaplata za ich wiedzę.

Rozkręcić od zera teraz można forum wąsko tematyczne, niszowe i tylko wtedy kiedy zachęcisz naprawdę ekspertów do udzielania się, a jest to bardzo bardzo cięzko.

 

Prosty przykład mam jakieś tam jedno z zainteresowań i jest pewne uradzenie od czasu premiery minęło ok 2 lata. Na największym Polskim forum o tej tematyce temat poświęcony temu urządzeniowi to 28 stron i głownie to pytania bez odpowiedzi. Globalne światowe forum

 to ok 2000 stron i jest wiele odpowiedzi ale sporo to odsyłanie do wyszukiwarki, cyryliczne forum to 2800 stron i najwięcej praktycznych rad filmików, instrukcji krok po kroku, plików konfiguracyjnych, inne, co więcej jest nawet stworzona przez użytkowników darmowa wikipedia poświęcona temu modelowi gdzie zebrano wszytko razem, bez reklam bez płatnego dostępu.

To pokazuje tylko jak może się różnic coś co z zasady jest takie same i na ile jest ważne dla forum zgromadzenie czołówki forum która zna się na temacie.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie "o niczym" owszem przyjęli serwisy społecznościowe, ale jeśli szukasz tematycznej wiedzy w grupach raczej ciężko znaleźć, na forum to bardziej usystematyzowane.

Na przykład tematyka 3d druku w grupach tam wszytko do jednego worka wrzucone, na forum masz to poukładane, w jednym miejscu drukarki i sprzęt, w inny, materiały eksploatacyjne, w trzecim projekty. Niby FB nie jest dla mnie obcy ale forum bardziej do mnie przemawia jeśli coś szukam.

A na gadki o niczym lub o polityce to ja nie mam czasu, jak większość z nas.

Mam porównanie bo wgląd do statystyk ( również przychodów) jednego z forum (nie Polskiego), i owszem ilość użytkowników w ciągu 5 lat spadła o polowe statystyczne, ale aktualne użytkowniki forum  konwertują mniej więcej na poziomie 2/3 jak z przed 5 lat. Co pokazuje że zostało i rejestruje się grono na prawdę tematycznie zainteresowanych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wrażenie jak Max - znaleźć coś na "buniu" graniczy z cudem. Grupy są zaśmiecone "przepychankami" jeszcze bardziej niż tutejsze "polityczne" )

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem "rozkręcana forum" polega na tym, że musi być na forum minimum jedna osoba która doskonale zna się na tym i każdego dnia siedzi na forum.

Z tym nie będzie problemu bo tylko czekam aż jakiś użytkownik będzie szukał pomocy. Jak na razie to na forum tylko ja pisze z wielu kont i jest na nim 500 postów. Pewnie cos zacznie się dziać dopiero jak będzie z 50 tyś postów.Tematyka forum to sex, opowiadania erotyczne, antykoncepcja, recenzje usług pań....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obecnie nie warto zakładać w ogóle forum o takiej tematyce, nie dość, że słabe czasy dla forów to takie fora już istnieją. Musiałbyś naprawdę wymyślić coś innowacyjnego by przyciągnąć tam ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności