Skocz do zawartości

OmniPING - automatyczny system pingujący


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

@mpl_nwk

"Problem" polega na tym że tu nie ma reguł i nie da się tego opisać w pdf-ie. Przykład z dziś na tym samym hoście i tym samym koncie jednego usera OmniMAX wymagał ustawienia właściwych praw do plików, a już OmniPING wywalał error 500 i poszedł z prawami 644.

Sporo osób ma problemy z poprawnym wpisaniem komendy do crona więc opisywanie dodatkowe każdej możliwej wariacji jest trochę głupie i może utrudnić sporej części użytkowników zrozumienie co jest gdzie i dlaczego tak a nie inaczej. Jeśli jest problem wystarczy do mnie napisać i jak już sam się przekonałeś suport w moim wykonaniu jest na wysokim poziomie i na podstawie objawów od razu podaję dobre rozwiązania - nawet jak sam użytkownik da Ciała i robi coś niezgodnie z instrukcją (tak więc Ty miałeś sam problem z poprawną interpretacją zapisów początkowych to co będzie się działo jak bym dopisał jeszcze z 40 pkt ?)

Oczywiście postaram się coś jeszcze bardziej prosto i logicznie opisać w dokumentacji ale tak jak mówię to nie jest wina oprogramowania lub dokumentacji ale różnych konfiguracji serwera lub po prostu opuszczenia czegoś z dokumentacji - to jest 99% problemów

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiem , że nic nie wiem .

Kojotek_OX Chodzi mi o pingowanie podstron dodawanych manualnie. Zauważyłem, iż dodając od razu podstronę i opis do stron pingowanych, skrypt automatycznie skraca mi to do domeny głównej(domena.pl), jednakże jak kliknę na domenę to pokazuje mi się moja podstrona. W związku z czy mam pytanie co jest pingowane?

1) tylko strona główna

2) strona główna i podstrona

3) tylko podstrona

pozdr

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem właśnie takiego oprogramowania, które wystarczy zainstalować, skonfigurować i zapomnieć - po czym można zająć się czymś zupełnie innym.Full automat ;]

Po 2 dniach testów, od razu przeszedłem na wersję PLUS.Obsługa klienta I liga.Dzisiaj Kojotek przez ponad pół godziny na gadu-gadu oraz bezpośrednio w panelu Omniping, pomógł zoptymalizować system.Takiego supportu ze świecą szukać.

Szczerze, polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@secesjonista

Tutaj troszkę pomieszałeś - na liście co jest pingowane masz pokazaną domenę główna - jak klikniesz widzisz dokładnie co jest pingowane (podstrony) jeśli będziesz dodawał ręcznie różne adresy będą one trafiały do odpowiednich miejsc (nazw domen) - to poprawia wizualny aspekt przeglądania danych w systemie.

Tak więc odpowiedź na twoje pytanie: Pingowany jest adres jaki podałeś - czyli podstrona a domena jaką widzisz to tylko informacja dla Ciebie.

@mpl_nwk

Zadałeś konkretne pytania i konkretnie mogłem pomóc. Dziękuje za słowa pochwały na pewno to pomaga w pracy i zobowiązuje do utrzymania tego standardu na co najmniej takim samym poziomie.

Samo oprogramowanie jest tworzone może przez grupę OMNI ale założeniem jest że to użytkownicy mają wpływ na jego rozwój tak żeby jak największej grupie klientów był przydatny

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz - musze sie przylaczyc tu do klakierow ;)

Kojotek o 2 w nocy jeszce potrafi dyskutowac o swoich cudach (i nie mam tu na mysli klejnotow rodzinnych) i tylko troche sie obrazal jak sugerowalem mu "systemowe dodatki" ;)

I rzezywiscie na moim hoscie to raz system da sie uruchomic z uprawnieniami tylko 666 a ping tylko 644 - dlaczego - tego najstarsi gorale nie pamietajom!

SensorStudio & Co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pliki trzeba nadpisac przy robieniu aktualizacji? Bo raz jak nadpisalem wszystkie to musialem od nowa instalowac ;) wiec pewno tylko niektore trzeba.

Przydaloby sie tez, aby w stopce skryptu pokazywal sie numer wersji, bo teraz nie wiem, czy mam najnowsza, czy jest juz nowsza do pobrania ;)

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sensor - sprawa wyjaśniona więc nie ma problemu i dla potomnych od razu info:

Jeśli jako źródło danych podajecie stronę www/mapę html na której są wyświetlane linki z systemu wymiany linków to proszę się nie dziwić że pingujecie "obce" strony - te "obce" strony to SWL, a nie dodatki do wersji darmowej/płatnej do pingowania.

PS: Polskiego czasu nie o 2 tylko 3 w nocy ;)

@Carnagge - wszystko jest na forum projektu: https://www.omniword.pl/forum/forum/22-aktualizacje/

Co do wersji softu hmm musiałem gdzieś to po drodze zgubić ;) - będzie tak jak w OmniMAX.

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim opisie oprogramowania szczycisz się "Bardzo wysoka skuteczność oprogramowania dochodząca do 136 800 poprawnie wysłanych pingów na dobę (średni wynik z serwerów współdzielonych)" w takim razie pozwolę sobie zapytać na jakiej podstawie Stwierdzasz, że serwer faktycznie przyjął ping skoro do dużo serwerów w tym np: https://blogsearch.google.pl/ping/RPC2 można wysłać w żądaniu dowolny ciąg znaków jako pingowany adres, do tego np 10 pingów na sekundę z tego samego IP i serwer też nam w odpowiedzi odeśle:

<name>flerror</name><value><boolean>0</boolean></value>

<name>message</name><value>Thanks for the ping.</value>

Udostępniasz demo które zawiera nieczynne adresy serwerów XML-RPC mające zero błędów - bardzo zastanawiające podejście do demo oprogramowania ;) Chyba, że Twój system jako serwery nie zgłaszające błędów uważa też te nie działające :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze oprogramowanie rozpoznaje odpowiedzi na podstawie zwracanego wyniku i działa poprawnie z listą serwisów która jest domyślnie wprowadzona oraz każdym innym serwerem który działa w standardach opracowanych w naszym oprogramowaniu (tak więc nie będzie poprawnie działał przy sersie xxxx jeśli ma swoje standardy i będą stosowne o tym informacje) Nasze oprogramowanie jest dedykowanym oprogramowaniem do pingowania i działa znakomicie o czym możesz się sam przekonać.

Co do kolejnego zarzutu - DEMO jest tylko pokazaniem jak wygląda oprogramowanie od środka a nie demo jest oprogramowaniem z którego można korzystać - chcesz korzystać z oprogramowania za darmo proszę bardzo jest wersja FREE do pobrania ze strony ale korzystasz ze swojego serwera i swoich zasobów a nie moich - jeśli każdy by dodał sobie po x serwisów kto tam wchodzi to były by tego tysiące domen. Naprawdę nie potrafisz zrozumieć (już Ci to tłumaczyłem na PW) że demo nie jest programem z którego każdy może korzystać ale pokazową wersją jak to wygląda od środka bez potrzeby instalowania i pobierania czegokolwiek.

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@na podstawie zwracanego wyniku

Jak to wygląda sprawa ze ze zwracaniem wyników opisałem powyżej.

@ działa znakomicie

Znakomicie wiec na czym polega w praktyce ta znakomitość w działaniu - patrz punkt wyżej.

@jeśli ma swoje standardy

tylko, ze standardy mają nieliczne, a co zwracają w odpowiedzi - patrz punkt wyżej.

@że demo nie jest programem z którego każdy może korzystać ale pokazową wersją

noooo nie mogę zrozumieć statycznego dema które jest dalekie od docelowej funkcjonalności.

@czym możesz się sam przekonać. [...] chcesz korzystać z oprogramowania za darmo proszę bardzo jest wersja FREE

niestety nie mogę się przekonać, bo nie zamierzam instalować zakodowanego oprogramowanie co do którego nie mam żadnej gwarancji, że przy jego użyci mój serwer nie zostanie wykorzystany do innych celów np serwera php proxy wykorzystanego przy następnym twoim oprogramowanie omni np do sprawdzanie pozycji w google. Zwłaszcza od kogoś kto nie potrafi uszanować prywatnej korespondencji prowadzonej w ramach PM.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion rozmowę z Tobą uznaję za zamkniętą - jeśli ktoś jest zainteresowany tematyką o co Mion'owi chodzi zapraszam do lektury w tym temacie: https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=684892 - można się dowiedzieć jak należy prowadzić według pewnej osoby suport oprogramowania ;)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę, dlaczego od razu kończyć. Zadałem Ci konkretne pytania tyczące Twojego "znakomicie" działającego oprogramowania. Pochwal się jak sprawdzasz tą domniemaną skuteczność swojego oprogramowania może coś podpatrzę, nauczę się. Bo jak na razie odpowiedziałeś w swoim topicju na konkretne pytania, techniczne pytania jak zwykle "mydełkiem w oczy"... Działa świetnie, ale dlaczego, BO JA TAK TWIERDZĘ ha,ha,ha ....

@można się dowiedzieć jak należy

Można też się dowiedzieć jak przekręcasz fakty, jak wycofujesz się gdy wypowiedzi stają się niewygodne i wiele wiele innych spraw.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać pierwszy post

Ponieważ system automatycznie potrafi odrzucać niedziałające lub przeciążone serwery XML-PRC jego skuteczność jest bliska 100% . Dodatkowo w oprogramowaniu zawarto pingowanie przy pomocy pośredników takich, jak: https://pingomatic.com/ tak więc mając nawet na liście tylko 1 serwer XML-PRC dzięki pośrednikom zostaną wysłane pingi też na inne serwery XML-PRC

Wsparcie techniczne jak już też pisałem nie raz jest na forum projektu i tam zapraszam do merytorycznej rozmowy: https://www.omniword.pl/forum/forum/13-omniping/

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro 2 programistów ma różne softy i zaciekle ich broni uważam dalszą dyskusję za pozbawioną sensu - idźcie bawić się swoimi zabawkami, postawcie babeczkę, a grabkami zdzielcie po głowie kogoś innego :)

jak dla mnie najważniejsze jest podejście klienckie: są 2 progsy do wyboru: są, mam prawo wolnego wyboru: mam, wiec udowadnianie sobie nawzajem, że druga strona zrobiła jakieś gó**o nie jest dla mnie. Zachowujecie się jak PIS i PO :)

a teraz poprosze o powrót do tematu i skupienie się na OmniPINGu - a nie wojnie.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wystarczy przeczytać pierwszy post

Wystarczy to komuś co nie ma pojęcia o programowaniu. Co więcej nie ma to związku z moją uwagą, że stosowanie takiego mechanizmu absolutnie nie mówi nic o tym, że ping został zaakceptowany, ale jak widać do ciebie to nie dociera bo jest to NIE WYGODNE.

@nie raz jest na forum projektu

Widzę, że uczysz się od mistrzów i stosujesz technikę wykorzystywaną przez innego wydawcę oprogramowania który w razie niewygodnych postów zaprasza swoje forum :)

@zgred

W tym Topiku cały czas skupiam się na OmniPINGu i szerszych aspektach jednoznacznie z nim związanych.

ale już EOT

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności