Skocz do zawartości

OmniPING - automatyczny system pingujący


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
WP ma kanał RSS idealnie się nadaje do pingowania :)

Wiem, ale ja szukam sposobu pingowania strony, która nie stoi na WP, a mapa xml nie jest tworzona przez skrypt strony. Dlatego pomyślałem o jakimś narzędziu, które utworzy mi mapę xml. Coś polecić możesz (darmowego) ?

ZielonyKatalog PR 4 - tylko 3,76PLN (2,50).

Limey.pl - katalog stron (2,46PLN (1,50)  || 0-z.pl - artykuły do przedruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

PILNE

Kojotek a jak dodać pliki do cron po instalacji OmniPING.

Są to pliki ze ścieżką;

*****wget -q -O/dev/null https://www.twoja-domena.pl/omniping/cron/cron.php >/dev/null 2>&1

*****wget -q -O/dev/null https://www.twoja-domena.pl/omniping/cron/cron_google.php >/dev/null 2>&1

podane w instrukcji.

Czy po prostu wpisać to w przeglądarkę jako adres strony www. Bo w ogóle nie wiem gdzie to wpisać.

Gdzie to wpisać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki to są ustawienia czasu zadań, wpisujesz w pola dni, godzin, minut, itd w panelu administracyjnym swojego konta WWW : https://www.site-helper.com/misc.html#cron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co???

Wejść na swoje konto hostingowe i tam poszukać crona oraz dodać tam.

Sam w panelu po zalogowaniu się na konto mam tylko w Zaawansowane opcje coś takiego " Terminarz zadań (cronjobs) "

Niestety tutaj pisze , że można dodawać tylko liczby, przecinki, myślniki oraz slash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie może uzyskam pomoc z pierwszej reki w hekko. TAK BĘDZIE CHYBA NAJSZYBCIEJ!!!

Może skoro hekko interesuje się tym softem to może dokładnie to już wie co trzeba i gdzie wpisać???

W panelu cronjobs mamy po kolei pola do wpisania ;

minuta

godzina

dzień miesiąca

miesiąc

dzień tygodnia

komenda

Czy tu trzeba w tym panelku "dodaj nowe zadanie "wypełnić te wszystkie pola i po prostu kliknąć dodaj???

Tak mi coś świta

Jeśli tak to wprost proszę o podanie w sześciu kolejnych liniach co trzeba tu wpisać np; dla subdomeny "jrt.domena.waw.pl" na jakiej założone jest konto omnipihg.

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle można jakoś sensownie porównać ten soft do seo ping master? i nie pytam tutaj o to twórców jednego, czy drugiego oprogramowania, a użytkowników. Czasem zależy mi na szybkim zaindeksowaniu wpisów ;-)

Dotychczas sporadycznie korzystałem z pingomatic.com i dopalania podstron i wpisów ok 1000-1200 pkt w swl. Z perspektywy czasu jednak nie spełnia to rozwiazanie moich oczekiwań i zastanawiam się nad zakupem przeznaczonego do tego softu. Z góry dzięki za sugestie.

:)

www.tebim.pro - Rozwiązana dla e-biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten soft chodzi na serwerze

Kupujesz

instalujesz na serwerze

ustawiasz

dodajesz strony do softu

i samo się robi

tylko jakoś ja mam kłopot ze skończeniem ustawiania choć myślałem że już jest ustawione

i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gallus

Wchodzi w panel administracyjny twojego konta w hekko czyli np. twojedomena:2222. Wchodzisz w jakąś domenę i pokazuje się panel zarządzajaćy. Ostatni to: Zaawansowane opcje., a pierwszy w nim to: Terminarz zadań (cronjobs). I tak się ustawia crona. Wchodzisz, w polu Komenda wpisujesz komendę :peace: a przy gwiazdkach proponuję tylko w polu Minuty dodać tylko 2 znaki żeby było */1 czyli uruchamianie co minutę. A komenda może wyglądać: wget -q -O /dev/null {wywolanie skryptu crona tak jak w manualu stoi} > /dev/null 2>&1 . I wsio. ;)

yomas

Prosta różnica i zasadnicza jest taka, że Pingseomaster to aplikacja desktopowa i musi uruchomić na swoim kompie i mieć go włączonego. Omniping to aplikacja webowa i to cron uruchamia co zadany czas działanie programu. Są jeszcze oczywiście inne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności