Skocz do zawartości

OmniPING - automatyczny system pingujący


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kojotek

Z zadaniami do crona już chyba wszystko ok.

Nie wiem jeszcze tylko do czego jest w panelu softu przycisk; Google AJAX Search API Key (Generuj).

Po wciśnięciu generuj wyświetla się jakaś inna strona. Czy trzeba coś generować i zapisać , czy nie???

Po coś w końcu to tam jest.

Ciekaw jestem jeszcze kiedy pojawią się jakieś logi serwerów i kiedy to się pojawia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google i się dowiesz czym jest wyżej wymieniony klucz - po kliknięciu też pisze do czego to służy (strona gdzie prowadzi link) więc za bardzo nie wiem w czym problem?

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google i się dowiesz czym jest wyżej wymieniony klucz - po kliknięciu też pisze do czego to służy (strona gdzie prowadzi link) więc za bardzo nie wiem w czym problem?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co napisano na tej stronie lecz tak na prawdę to chyba do pingowania tym skryptem nie potrzeba tego ustawiać:)

To chyba jest zwykła wyszukiwarka google do umieszczenia na prywatnych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że soft nie obsługuje wszystkich domen np: polskich.

No nic potestuje i zobaczę

Przepraszam, że tak post pod postem.

Właściciel softu trochę jest nie skory do udzielania odpowiedzi np; na temat przycisku; Google AJAX Search API Key choć i tak post napisał, mógłby choć potwierdzić czy to jest potrzebne do pingowania!!!

Zależy mi na szybkim efekcie więc ustawiłem pingowanie co 15 minut - chyba przesadziłem - no nic zobaczymy czy sprawny jest ten soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sofcik naprawdę, naprawdę dobry i przydatny, tylko jakiś czas nie korzystałem i mam 2 pytania:

1. W najnowszej wersji pojawiły się 2 zadania cron zamiast jednego ale z tego co widzę cron_google.php nic nie wykonuje, może dlatego że dodaję linki tylko ręcznie ? może lepiej wyłączyć to zadanie i nie katować serwera ? Za co to zadanie cron jest odpowiedzialne ?

2. "Maksymalny czas wykonywania crona" - to jest wartość w sekundach ma sie rozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W najnowszej wersji pojawiły się 2 zadania cron zamiast jednego ale z tego co widzę cron_google.php nic nie wykonuje, może dlatego że dodaję linki tylko ręcznie ? może lepiej wyłączyć to zadanie i nie katować serwera ? Za co to zadanie cron jest odpowiedzialne ?

Jeśli masz płatną wersję to robi ;) Sprawdza zaindeksowanie. Ale jeśli masz wersję free to rzeczywiście nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie tak coś czułem ;)

EDIT:

Mam jeszcze takie pytanie które nurtuje mnie od dłuższego czasu: czy ma jakieś znaczenie to na jakiej domenie ( czy też subdomenie ) postawimy omnipinga ? Znaczenie w sensie takim czy google może w jakiś sposób zobaczyć że np ping wysyłany jest z subdomeny domeny która jest linkowana ?

Dla przykładu chciałbym pingować wpisy linkujące do mojadomena.pl a omni ping postawię na subdomenie tej domeny np omniping.mojadomena.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie w sensie takim czy google może w jakiś sposób zobaczyć że np ping wysyłany jest z subdomeny domeny która jest linkowana ?

Ale zobacz sobie na listę serwerów. Nie pingujesz bezpośrednio do G i jego robotów. Korzystasz z różnych serwisów, które dają G sygnał, choć w tej liczbie są również serwisy blogsearch.google. A tak w ogóle to kup sobie za 2 zł domenę regionalną, jak potrzebujesz. Ale tak się bojąc to można pójść dalej ;) I tak cały czas ten sam IP. A jak to jest na hostingu współdzielonym, to i tak nie wiesz co wyprawia jeszcze kilkudziesięciu użytkowników tego IP ;)

Chce zaimportować listę wpisów z weblinka - w jakim formacie powinno to być, by omniping to "łyknął"? ;)

Jak się nie mylę - lista linków jedno pod drugim, którą i tak ręcznie, choć w całości wklejasz. Chyba, że wyszła jakaś nowa wersja, której ja nie mam i o tym nie wie,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie dobrego programu do pingowania i mam kilka pytań...

1. O co chodzi z tym abonamentem za OmniPing ?

2. Próbował ktoś indeksować tym wpisy z Xrumera ? Jak ze skutecznością ?

3. Jak z obciążeniem serwera np; laohost ?

4. Można importować linki z pliku txt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1: - A jaki jest tam abonament ?

Ad2: - Ja tak i moim zdaniem są efekty ale to moja opinia jako autora

Ad3: - Znikome jest obciążenie (bliskie 0)

Ad4: - Można z pliku txt (adres pod adresem)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności