Skocz do zawartości

OmniPING - automatyczny system pingujący


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@neox... rzeczywiście... tragedia... powiem Ci, że jakby ktoś mnie tak spamował, jak Ty w tej chwili (może wrzucaj posta ze swoimi żądaniami co pięć minut) - to już dawno by miał "ignora"... Po prostu takie nachalne naciskanie nie pomaga w pracy: zamiast pracować - musisz odpisywać furiatowi, żeby zaraz nie napisał, jaki masz beznadziejny suport... Cóż... może się trzeba zastanowić nad zatrudnieniem osoby na stanowisko "odpisywacz niecierpliwym furiatom"... bo cholera, w mojej firmie również czasami mamy z tym problem...

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się przez moment zastanowił i sprawdził ile czasu czekam na odpowiedź ze strony Omni (nie piszę o tym wczorajszym poście!), to może byś nie pisał takich bzdur, ale patrząc na Twoją stopkę już rozumiem dlaczego tak właśnie napisałeś ;)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na Twoją stopkę

niom... Kojotek kupił moje konto, stał się moderatorem PiO i dlatego napisał, że po prostu trollujesz ten wątek...

zatem - jako Kojotek - odpiszę Ci, że support Omni mocno pracuje od pewnego czasu nad zupełnie nową wersją, na którą również nie mogę się doczekać, jako użytkownik. a powiem tylko, że warto na nią poczekać

tyle w temacie dyskusji o mojej stopce

(przeczytaj dokładniej, co tam jest napisane)

eot

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1] [2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
Spam ? niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu). Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.

Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.

Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

źródło: wikipedia

jeśli źródło podaje nieprawdę, popraw mnie

aktualnie jest w porządku i pinguje się wszystko tak jak powinno

zatem jak u mnie, ale są Userzy, którzy twierdzą, że jest inaczej...

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na nowa wersje - moze rzeczywiscie bedzie jakis przelom czego nam wszystkim zycze ;) Idzie to w dobrym kierunku, ale wiele osób poległo na tym skrypcie i tak jak ja pewnie dadzą mu drugą szansę o ile zmiany będą jakieś rewolucyjne ;) Samo to ze działa i nie lapie banow to juz jest duża zmiana na plus :)

search_auditor_500x80_bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa mi w sumie bez zastrzeżeń, czasami są jednak takie dni że łapie bany równo, ale raczej rzadko to się zdarza. Co do ulepszeń to jestem ciekaw, czy dałoby się zrobić, żeby wykrywało zbanowane domeny w linkach dodawanych ręcznie, bo i tak nie ma sensu ich pingować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem ze 100x jak nie więcej - zamiast gadać na forum i polemizować po prostu realizujemy nasze plany i NIGDY nie ignorujemy zgłoszeń użytkowników - zanim czasem coś się udaje ustalić musi chwilę minąć aby znaleźć "problem"

Ale już do rzeczy odnośnie niby banów - stało się to czego się obawiałem i jest to związane z połączeniem OmniADD + OmniPING a mianowicie banowaniem wszystkiego co jest pingowane.

Ale do rzeczy problem jest dość poważny i będzie nie do rozwiązania a jest to spowodowane zbyt dużym pingowaniem domen (zebraliśmy statystyki w okresie kiedy szły takie bany straszne) - jedna domena w ciągu 24h była pingowana tylko 4 000 razy !! Google jak i inne serwisy mają pewne limity np jest limit na ilość wysłanych pingów z określonego IP (to można obejść przez proxy) ale też jest limit na pingowanie dla określonego adresu (domeny). Pobieracie masowo adresy do pingowania z OmniADD i np takie wp których jest mało w publicznej bazie są pingowane w koło średnio 10 pingów na minutę i po pewnej wartości (nie znam tej wartości) KAŻDY kto wyśle pinga z takim adresem URL dostaje bana i koniec zabawy

Nie ma możliwości żebyśmy mogli zabronić innym użytkownika pingowania swoich wpisów bo w tym jest problem

Oczywiście możemy wyłaczyć funkcję dokładnego sprawdzania statusów i zrobić tak jak inni producenci że sprawdzamy status 200 i uznajemy że ping jest wysłany i każdy będzie szczęśliwy bo nie będzie banów i będzie myślał że pinguja a tak naprawdę h.a pinguje (kolejne głosy się pojawią że ping nie działa !)

Tak wiec mamy sytuacje w której nie ma dobrego rozwiązania i są tylko 2 wyjścia:

1 - oszukiwać użytkownika że wysłany jest ping poprawnie pomimo tego że tak nie jest ale jest odp. 200 że OK

2 - przestańcie pingować swoje wpisy w wp i innych skryptach gdzie jest tego mało i każdy tam naparza pingami (spamuje)

Wybór należy do was lub po prostu niech nikt nie ustawia pingowania częściej niż co 12h może wtedy nie wpadniemy na limity (ale przy tych ilościach pingów globalnie jakie są wysyłane nie wiem czy te 12h wystarczy)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie robi soft do spamowania to raczej nie ma co oczekiwac ze ktos bedzie tego uzywal z umiarem ;) Oprocz wtyczki OA jest tez wtyczka do Publikera. Oba programy korzystaja w sumie z tej samej publicznej bazy, ktora sie zmniejsza - stad pingowanie pojedynczych domen rosnie. Te wp co zostaly to juz sa tak spuchniete ze niedlugo wybuchną :) O ile nie wprowadzicie ograniczen typu 1proxy=1serwer=1ping=1url i potem sprawdzanie po 12h to raczej sytuacja bedzie coraz gorsza ;)

Z drugiej strony skrypt mimo tego obciazenia pinguje lepiej, wiec cos sie tam jednak daje poprawic ;)

search_auditor_500x80_bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia jakie podałeś niestety się nie sprawdzą bo nie możemy ograniczyć użytkownikom możliwości pingowania tak jak sobie chcą - niestety problemem jest człowiek jak zawsze w takich sytuacjach

Zasada 1 ping = 1 serwer = 1 proxy jest cały czas :D

Wywal z listy wszystkie serwisy i zostaw tylko 1 i masz właśnie taką opcje jak opisałeś - ktoś komuś każe walić pingi na wszystkie serwisy ? Doświadczenie mówi że ustawienie 1 ping na 1 sewrer może się okazać jeszcze gorszą opcją niż jest teraz i jeszcze szybszych banów ba IP pingujące bo zniknie nam czas jaki jest teraz generowany podczas oczekiwań na odpowiedzi ze strony innych serwerów

Idealne rozwiązanie to przestać sprawdzać statusy odpowiedzi tak jak do tej pory to robimy i pójść w kierunku reszty softów i będzie OK

Aktualnie jak jest info że ping wysłany masz 1000000000000% pewności że ten ping został poprawnie wysłany i został przyjęty przez serwer (żaden inny program tego nie sprawdza i nie monitoruje)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne rozwiązanie to przestać sprawdzać statusy odpowiedzi tak jak do tej pory to robimy i pójść w kierunku reszty softów i będzie OK

Przy wysylaniu tylu powtorzen (nawet az do zaindeksowania - w zaleznosci od ustawien) to raczej sprawdzanie statusow odpowiedzi ratuje soft przed kompletnym brakiem wydajnosci. Chyba ze dzialanie softu sprowadzi sie do wyslania pinga, braku sprawdzenia odpowiedzi i braku sprawdzania indeksacji.

Wtedy rzeczywiscie nie bedzie zadnej roznicy miedzy OmniPing a darmowymi serwisami typu massping.

search_auditor_500x80_bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności