Skocz do zawartości

OmniPING - automatyczny system pingujący


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem mały test jaki wpływ na indeksowanie podstron mają serwery proxy (niby oczywiste, ale...)

Wszystkie testy wykonywanie przy użyciu serwerów z proxymarket oraz z tych wyłapanych w necie.

OmniPing połączony z OmniADD identyczna liczba stron dodawanych oraz harmonogram bez zmian.

1) Proxy wyłapane z netu ok 800-900 sztuk

3-May-2012 zaindeksowanych stron 24

4-May-2012 zaindeksowanych stron 36

5-May-2012 zaindeksowanych stron 42

2) Proxy z Proxy market 300 sztuk

6-May-2012 zaindeksowanych stron 196 (nowe proxy dodane ok 16 a wcześniej latał na tych ogólnodostępnych)

7-May-2012 zaindeksowanych stron 387

Rożnica jest znaczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Test całkowicie spalony i takim czymś bym się nie chwalił bo tylko pokazałeś że (bez urazy) nie masz zielonego pojęcia o SEO i jak działa Google

Żeby sprawa była jasna nie krytykuję proxy tylko sam sposób przeprowadzenie "testu" - jest do bani

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z powodów

Inny to np fakt taki prosty jak to że co ma indeksacja wspólnego z pokazywaniem site domeny ? - Jeśli masz szklaną kulę która Ci mówi że dana podstrona jest zaindeksowana to zwracam honor ale jeśli takowej nie masz to zapraszam do działu dla początkujących żeby się podszkolić bo site domeny nie ma nic wspólnego z indeksacją takowej domeny

Kolejny czynnik to czas w jakim się przeprowadza

Kolejny czynnik TR domeny

Kolejny czynnik to TR domeny do której się linkuje

Kolejny czynnik to bufor w Google

Kolejny czynnik to DC w Google

I jak by nie ta pora to pewnie jeszcze z 10 różnych bym znalazł powodów dla których ten "test" można wsadzić w (_;_) jeśli chodzi o jego miarodajność

Ja bez proxy OmniPING-iem indeksuję ok 100 linków w 30 min twoją metodą wyznaczania indeksacji

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz szklaną kulę która Ci mówi że dana podstrona jest zaindeksowana to zwracam honor

Żadna szklana kula do tego nie jest potrzebna, wystarczy PSM i sprawdzanie zaindeksowania(można uzyskać przybliżone wyniki)

site domeny nie ma nic wspólnego z indeksacją takowej domeny

może źle napisałem wyżej, miałem w poprzednim poście na myśli zaindeksowane podstrony z moimi wpisami w katalogach

ten "test" można wsadzić w (_;_) jeśli chodzi o jego miarodajność

czy napisałem że ten mój test/spostrzeżenia są jedyna wyrocznią i absolutną prawdą ? chodziło mi jedynie o pokazanie innym forumowiczom jak przedstawia się używanie proxy darmowych znalezionych w necie a jak tych z proxymarket oraz jaki ma to wpływ na indeksowanie naszych wpisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz na testach kupiony jednorazowy zestaw 100 i pakiet 30 + te które wrzucił dzisiaj makauer na PiO... czyli e no prawie 250 :>

strasznie dużo sypią błędami...

niektóre praktycznie przy każdym użyciu walą błędem - patrze tylko na to co w statsach omnipinga

nie wiem z czego to wynika, ale troche dużo tych błędów :D

średnio co drugie użycie to błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te proxy po pierwsze nie są wszystkie anonimowe wiec i tak Google widzi twój IP i dodatkowo timeouty są na nich (zależne od tego gdzie masz postawiony OmniPING to czas połączenia może znacznie przekraczać 10s)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności