Skocz do zawartości

OmniPING - automatyczny system pingujący


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W jednej kategorii można mieć max 500 stron do pingowania naraz, a samych kategorii możesz mieć ile chcesz. Usuwanie domen jest automatyczne i manualne :)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie zrozumiales

Jak mam sitemap 8000 stron to jak to pingować

opcja HTML sama wykryje kazdą podstronę, ale jesli jest ograniczenie na 500, to ręcznie trzeba stworzona sitemap dzielić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmniPING jest narzędziem do obsługi wielu serwisów naraz i stąd właśnie takie ograniczenie - żeby nie zapchać sobie pingera jedną mapką. Rozwiązanie jest proste albo podzielić to na mniejsze mapki po 500 na sztukę lub odpingować pierwsze 500

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak OMNI PING pobiera z Publkera . Mam znacznie wiecej wpisów niz 500. Jak to jest rozwiązane we współpracy z Publikerem.

Bo to, że współpracuje z Publikerem to SUPER SPRAWA - REWELACJA,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samodzielne dzielenie jest trochę "niewygodne", jeśli jest to automat to ja bym był za wprowadzeniem automatycznego dzielenia na odpowiednie party i tworzenie tych kategorii (np. serwis1 serwis2 serwis3). bo jeśli jest tak jak mówisz jest trochę bez sensu robienie pingowania z adresu do mapy bo nie każdy sobie może pozwolić żeby jego serwis sobie sam dzielił sitemapy na kolejne party - jak to jest w seokatalogu

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób omniping pobiera bazę z publikera

Nie ze statystyk ??

Z linków w projektach /grupach - coś na zasadzie export do SWL ???

Może Omni powinien mieć opcje wyboru projektów/grup z Publikera i pobierac raz dziennie i sprawdzac czy wpisy sie nie dublują jesli tak o je usuwać (chociaż chyba wpisy w statystykach mają swoje ID)

I jeszcze jedna ważna kwestia.

Jak ma się OmniMax to jest tańszy OmniPing czy w drugą strone też Przewidujesz Promocyjne oferty.

Ja przymieżam się do OMNIPING potem OMNIHOST (czekam na projekt) a potem OMNIMAX. Wszystkiego naraz nie chcę, bo nie ogarnę się.

Więc jeżli będą PROMO dla klientów OMNI to wiedz Kojtek_OX , że to kuszaco wpływa na zakup i zdobywanie klientów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmniPING ma plugin do Publikera - i obecnie pobiera dane dotyczące wszystkich projektów jakie są (czyli wszystkie linki z każdej grupy) - nie przewiduję opcji wyboru grup z jakich OmniPING ma pobierać dane. To nie znaczy że jeśli będzie konkretne zainteresowanie taką funkcjonalnością i będzie to do zrobienia to że tego nie wykonam, a wręcz przeciwnie zostanie dodane to w którejś wersji

Opcja rabatu dla OmniMAX jest w planach

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem sobie pingnac liste lokalizacji z linkami stalymi i jedyne rozwiazanie jakie widze to wybrac reczna kategorie a nastepnie wkleic liste w pole adres... tylko ze wtedy w zakladce strony pingowane kazdy adres jest wpisywany odrebnie co robi niezly bajzel w spisie robiac go nieczytelnym.

mozna to jakos posegregowac?

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sleaquit jaki już wspomniał SilverT lista domen pingowanych to lista wszystkich domen - jak są jakieś podstrony w tej samej domenie pokażą się po kliknięciu w nazwę domeny. Może kiedyś dorobię opcje pokaż domeny z konkretnej kategorii - ale nie widzę sensu takiej opcji w automatycznym systemie pingującym

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)A przewidujesz coś do sprawdzania indeksacji ;-)

2)Przy dłuzszych wpisach ponad 50 zn url troche sie panel rozjeżdża . Może zwijanie wiersza .Albo coś na do przesuwania kolumn z url. dla mnie wystarczy początek i końcówka url.

3)Ta opcja z kategoriami była by dobra bo mozna sobie bałagan zrobić . Moze podzilic luźne domeny-strony i kategorie z podstronami, bo jak wszystko razem to naprawde bałagan sie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin_ek odnośnie twoich pytań

Ad1) Indeksacja ale czym jest indeksacja czy indeksacja to fakt że na danej stronie pojawił się kilku krotnie Boot Google czy indeksacją nazwiemy pojawienie się podstrony w wynikach Google? I teraz idąc tym tropem załóżmy że mamy sprawdzać komendą site taką podstronę czy jest w Google ale czy x podstrona słabego serwisu kiedy ma szanse pojawić się w Google po ilu minutach, godzinach czy dniach? Pingowanie dłużej niż 3 - 5 dni jest bezcelowe tego samego adresu więc można by było pomyśleć o sprawdzaniu czy podstrona się zaindeksowała w Google np pod sam koniec pingowania (jak będzie wygasała i zapisywać to w statach). Inny i ostateczny problem to banowanie Google - nawet jeśli wsadzę do oprogramowania mój klucz API do Google to i tak się na nic nie zda jak sam serwer dostanie bana w Google na odpytania (przypominam że większość softów stoi na serwerach współdzielonych i gwarantuję że nie tylko omniping by korzystał z opcji odpytywania Google. Tak więc technicznie jest to do wykonania ale pozostaje pytanie o sensowność takiego rozwiązania gdzie inny program po kilkudziesięciu odpytaniach dostaje bana, a w omniping liczba 2 000 adresów nie jest niczym nadzwyczajnym

Ad2 i Ad3 Jak najbardziej do wykonania :brawa: Zapraszam na forum wsparcia technicznego, wystarczy założyć wątek na ten temat i szybko się znajdzie to w aktualizacji

https://www.omniworld.pl/forum/

PS: Nowe opcje będą tylko wprowadzane z wątków na naszym forum tak samo tylko tam świadczymy pomoc techniczną

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych tematem dziś została oficjalnie uruchomiona usługa OmniHOST głównie w celu hostowania oprogramowania Omni. Dla posiadaczy płatnych wersji oprogramowania przygotowano specjalną ofertę (niższe ceny) - zapraszam do zapoznania się z ofertą na stronie https://www.omnihost.pl/oferta.html

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności