Skocz do zawartości

Lista katalogów VIP


mimik

Rekomendowane odpowiedzi

Dawniej dodawanie stron zaczynałem od tej właśnie listy MAR'a nie weryfikując nic bo skoro to lista VIP to wydawało mi się że katalogi w niej są ok:) Jednak wczoraj przeglądałem je dość dokładnie i trochę mnie zdziwiło jak tam się znalazła 3/4 katalogów. Większość z nich ma zaindeksowane po 100-400 stron, a wpisów kilka tysięcy, nie powiem już o podlinkowaniu kategorii. Wydaje mi się bez urazy dla właścicieli katalogów, że spoczęli laurach jak strona im się znalazła na tej liście. Podstawowym kryterium jest ilość zaindeksowancyh podstron ( zostawmy PR, BL, wiek) bo co z tego że ja dopalę wpis a on i tak za chwile wyleci bo są w tej liście takie katalogi że mają po 100 zaindeksowancyh podstrona!;) na kilka tyś wpisów;/ To jest oczywiście tylko moje zdanie, a wiadomo, że i tak sami wybieramy gdzie mamy dodać wpis, jednak skoro to jest lista VIP to już sama nazwa zobowiązuje dla jej twórcy oraz osób które posiadają w niej katalogi. Wolał bym zapłacić 10pln za wpis niż 2-3 pln za wpis gdzie jest kilkadziesiąt razy mnie zaindeksowanych podstron niż wpisów.

Jak najbardziej szanuję pracę osób które posiadają Swoje katalogi bo wiem, że przy tym jest masa pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaindeksowane 100-400 stron ? a jak to sprawdziłes bo po ostatnich zmianach w google wiekszosc katalogów ma site na poziomie 100-400 stron ;)

edit: jeden z moich katów miał site na poziomie 90 tys ... obecnie 147 :D a ruch sie nie zmienił. w GWT jeszcze widac poprawnie.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @zged, ostanie wariacje Google dość mocno ograniczyły pokazywany site. Więc może stąd Twoja opinia.

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w google wiekszosc katalogów ma site na poziomie 100-400 stron ;)

Oj nie wiem Zgred czy tak większość ale nie będę się kłucił bo nie o to chodzi a każdy może sobie zobaczyć site.

Zobaczymy czy po ustaniu wariacji powraca do normy większość katalogów, bo jak nie to bez sensu jest dodawać wpis do tej listy skoro z kilkunastu tysięcy wpisów w katalogu X tylko 100-400 będzie w indeksie, a jest masa innych ze spisu Mara co się trzymają o niebo lepiej niż z tej listy. No ale poczekajmy zobaczymy jak się to ustabilizuje.

Jakiś czas temu ta była super według mnie, nawet ją sam polecałem ale obecnie nie jest to już takie oczywiste dla mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mimik nie rozumiesz co piszesz - co innego SITE a co innego ZAINDEKSOWANE. wariacje si enie skończą i tyle.

Gwaizdor taki, katalog stron kom peel mają DUZO mniej zaindeksowane niz to wynika z ich siły wielkosci

Indeksacje sprawdzisz sobie dla pojedynczych wpisów

Poza tym, dodajac do kata sam sobie musisz zaindeksować wpis chyba ze wolisz czekać (aczkowliek w wielu przypadkach po meisiącu w VIP kat ma to zaindeksowane

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mimik nie rozumiesz co piszesz - co innego SITE a co innego ZAINDEKSOWANE. wariacje si enie skończą i tyle.

Soryy źle napisałem, właśnie kurcze sprawdzałem masę wpisów na wyrywki wczoraj i nie za wesoło to wyglądało

Poza tym, dodajac do kata sam sobie musisz zaindeksować wpis chyba ze wolisz czekać (aczkowliek w wielu przypadkach po meisiącu w VIP kat ma to zaindeksowane

Każdy indeksuje i na dodatek w tych lepszych zostawiam na stałe parę linków, więc nie o to chodzi.

Ale ok nie będę się tu spierał bo nie o to mi chodzi i nawet nie chce, bo wiem ile czasu poświęcacie na moderowaniu katalogów, to było tylko moje zdanie i nie chcę katować tego tematu bo to będzie widzę bez sensu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimok zastanów się i sprawdź więcej stron. Pokazywany site został mocno obcięty i liczby są inne od rzeczywistych. Z 50k na 200, to normalka, a że ruch się nie zmienił, to znaczy, że nie jest to wycięcie, a jedynie sposób prezentacji site.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie wyłączam się z tematu:) Ilgesu patrzyłem patrzyłem:) W sumie można było się domyśleć, że będziecie bronić swoich katalogów ale nie zmienię zdania co do sporej części katalogów z listy VIP, którą zresztą kiedyś traktowałem jak priorytetowa. Pozdrawiam i na tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja napisałem o swoich katalogach ? tak i nie.

NIe bronimy katów. Wiele stron ma przycięty site poniżej 200-300 podstron. Wiec albo źel zadałeś pytanie albo nei rozumiesz zachodzących w G zmian.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tyle szumu ;) Katalogi z tej listy są to katalogi wartościowe wg mojej oceny! Tak samo jak również jak mogę uważać, że audi to porządny samochód a inni już myślą inaczej, bo dla nich tylko mercedes się liczy.

Druga sprawa jak już koledzy pisali, ocenianie katalogu wg site to stosunkowo za mało, zważywszy na to co się obecnie dzieje w indeksie.

Już gdzieś pisałem, ze ta lista nie jest wcale taka VIP. Co niektóre płatne katalogi są co najmniej nie warte swojej ceny.
Zgadzam się z tym, ta lista to tylko moja sugestia, jak również osób odwiedzających spis, nie jest to lista wybierana przez sztab ludzi czy też wszelakiego rodzaju rankingi. Jeśli uważa ktoś, że jakiś katalog jest nie warty tej listy, wystarcz to zasugerować... ja się przyglądam takiemu katalogowi i weryfikuję go od nowa, tak to działa.
(...) trochę mnie zdziwiło jak tam się znalazła 3/4 katalogów
Masz duże wymagania, wg Ciebie VIP należy się tylko 25 katalogom, jeszcze raz powtórzę, ta lista to tylko moja sugestia.

Wybór katalogu to nie jest łatwa sprawa, i taka lista jak również inne nigdy nie wyręczą z tego wyboru.

EDIT.

Żeby było jasne, łapówek nie biorę :D

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech miałem nic nie pisać w tym temacie, ale tylko dodam coś na koniec

(...) trochę mnie zdziwiło jak tam się znalazła 3/4 katalogów
Masz duże wymagania, wg Ciebie VIP należy się tylko 25 katalogom, jeszcze raz powtórzę, ta lista to tylko moja sugestia.

EDIT.

Żeby było jasne, łapówek nie biorę ;)

Mar.

Sorry chodziło mi z tymi 3/4 o katalogi różnotematyczne, bo akurat do tych dodaje nie patrzyłem branżowych z listy więc nie mogę nic o nich powiedzieć

Nie chodzi tu o Ciebie Szefo bo wogóle zrobić tai spis i to ogarniać to podziwiam za zapał:).

Dla mnie poprostu wartościowy katalog to taki który ma dość dobrze podlinkowane podkategorie i sporo w nich wpisów zaindeksowanych. Nie chcę podawać konkretów ale jak patrze na katalog X i jakąś podkategorię które mają po 10-20 % zaindeksowanych wpisów to.... Rozumiem tu zmiany google. Nie wierzę, że tyle ludzi by nie linkowała wpisów, a poza tym jak dobry katalog to nawet bez podlinkowania tych wpisów w indeksie powinien nazbierać troszkę więcej. Mówi tu jako zwykła osoba która nie ma swojego katalogu:) Więc nikogo nie preferuje ani też nie chce zaszkodzić.

Życzę Wam powodzenia i aby katalogi Wasze miały się jak najlepiej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności