Skocz do zawartości

XRumer 12.0 Elit + Xevil Ultra 4.0


dawstaw

Rekomendowane odpowiedzi

. dobry serwer bo na łączu domowym to sobie można popatrzeć na program - no chyba że ktoś ma > 40 Mb) -
Kolejne mydlenie oczu :). Na każdym łączu możesz używać program wykorzystujący żądania HTTP kwestia jest tylko ile przy danej przepustowości jesteśmy ich wstanie zrealizować. Zwłaszcza, że program nie pobiera "całych" stron, a jedynie kod HTML ewentualnie lekkie pliki graficzne tokenów. Łącze ma znaczenia dla blastmasterów oferującym płatne blasty, bo dla nich to akurat jest sprawa istotna, ale nie dla usera indywidualnego który nie ma ciśnienia czy dana operacja zostanie zakończona w godzinę czy też n godzin więcej.

Nawet przy "cienkich" współczesnych łączach > 1MB/sek program działający w 5 wątkach realizujący jedno żądanie HTTP na sekundę w ciągu godziny powinien takich żądań wykonać 18K w praktyce większość żądań i tak będzie poniżej 1 sekundy np 300ms. Tak czy inaczej program powinien działać z relatywnie zadowalającą skutecznością.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podaje przykład z praktyki, 17-20 linków na minutę - łącze 4 Mb, kup, przetestuj a nie wypowiadaj się "w teorii".

I teraz tak, jak kupujesz program, i masz świeże bazy do testowania, to przy bazie kilku milionów for, zastanów się ile to czasu zajmie. (dodam że na świeżych bazach ilość success to ok 2-2,5%).

Jeśli chcesz kupić program, i jechać na łączu domowym i uważasz że Ci się to będzie opłacało to krzyżyk na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adby, a który konkretnie serwer polecasz, bo botmaster nie chce się wypowiadać w tej kwestii.

a niestety w licencji jest zapis, że nie można implementować na kolejne IP wcześniej niż 30dni od rejestracji na dwóch pierwszych.

bardzo bym prosił osoby, które korzystają, o polecenie mi serwera, na którym "bezpiecznie" mogę postawić xr, bo niestety większość blokuje takie programy, a z linka, który już znałem, a podał @adby, nie za bardzo wiem, który wybrać...

poza tym jaka jest rzeczywista sprawność tych vpsów, jeśli stoi na takim serwerze kilkanaście/kilkadziesiąt/kilkaset xramerów...? :)

Marcin, Kojotek, D**a_zbita i inni: mogę prosić o rzetelną i fachową poradę bez "wiem, ale nie powiem"? (oczywiście może być na PW, jeśli nie chcecie upubliczniać np. powodów swojego wyboru miejsca parkowania swoich rumaków)

dzięki

dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@17-20 linków na minutę

To akurat nie wina łącza.

@przetestuj a nie wypowiadaj się "w teorii".

Teoria w tym wypadku jest jak najbardziej uniwersalna, bo tyczy żądań HTTP, a nie spacerowaniu po Marsie.

@i jechać na łączu domowym i uważasz że Ci się to będzie opłacało

Jasneeee.... najbardziej opłaca się wykupić u kogoś blasta, lub od razu szafę w serwerowni + światłowód 1GB/sek - starczył by :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nie widzę sensu przekrzykiwania się z Tobą.

Przed wszystkim to nikogo nie przekrzykuję tylko patrzę chłodnym okiem niezależnego obserwatora znającego temat żądań HTTP.

@Niech inni użytkownicy wypowiedzą się nt. Twoich 18k zadań na godzinę na łączu 1Mbit.

Wszystkie wypowiedzi "innych użytkowników" nie będą przynajmniej jak dla mnie rzetelne i wiarygodne.... chyba, że w ich interesie leży WSPIERANIE potencjalnej konkurencji.

początkujący@ Marcin, Kojotek, D**a_zbita, adby i inni: mogę prosić o rzetelną i fachową poradę bez

Nie liczył bym na to z uwagi co napisałem wyżej :)

---

Poza tym nawet jeśli jest tak jak adby Piszesz "Ja podaje przykład z praktyki, 17-20 linków na minutę - łącze 4 Mb" te 1.200 linków na godzinę dla usera korzystającego na własny użytek może być zupełnie zadowalającym wynikiem. "Wydajność" jest w tym wypadku pojęciem jak najbardziej względnym...

Edytowane przez Mion

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adby - tutaj Mion ma sporo racji. Mozesz wyliczyc ile jest polaczen przez HTTP, a to ile rzeczywiscie tworzysz linkow na minute to inna sprawa. Przeciez potrzeba czasu na lamanie captchy itp. a to wymaga silnego procka i duzo pamieci RAM. Natomiast nie wynika to opoznienie z przepustowosci lacza.

Na pewno jak masz na laczu 4Mb tylko 17 linkow na minute to masz jakis lipny komp. Ja na laczu 2Mb mam ok 50 linkow na minute (lista nowa, nie filtrowana), a kompa jakiegos extra nie mam - Pentium D 3,8Ghz i 1 GB Ramu.

Edytowane przez Carnagge

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^

Zerknąłem na serwery:

Serwer1 - 1200 linkow /minuta

Serwer2 - 1157 linkow/minuta

Serwer3 - 1180 linkow/minuta

Serwer4 - 1204 linkow/minuta

Mion - przy 5 wątkach na localhoście mało bym zdziałał(każdy z tych serwerów ma ustawione 100 wątków).

Z serwerami zawsze jest kłopot - są drogie(bulletproof). NA zwykłych serwerach po kilku dniach dają bany(obciążenie łącza 100% cały czas, skargi włascicieli for, charakter programu).

Ciemna strona mocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion - przy 5 wątkach na localhoście mało bym zdziałał(każdy z tych serwerów ma ustawione 100 wątków).
Dlatego pisałem dla kogo istotna, a dla kogo nie aż tak bardzo jest prędkość łącza. Pięć wątków to był tylko przykład i przy łączach 4Mb/s można "jechać" na znacznie większej ich ilości co zresztą potwierdza Carnagge "Ja na laczu 2Mb mam ok 50 linkow na minute" czyli całkiem niezle dla zastosowanie poza masta blasta na $$$

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwerami zawsze jest kłopot - są drogie(bulletproof). NA zwykłych serwerach po kilku dniach dają bany(obciążenie łącza 100% cały czas, skargi włascicieli for, charakter programu).

Możecie mi wytłumaczyć czym są serwery bulletproof i co dają w porównaniu do normalnych serwerów?

Skuteczne pozycjonowanie stron www | Nowe randki internetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności