Skocz do zawartości

Katalogowanie a Faktura VAT


moskit

Rekomendowane odpowiedzi

Usługa marketingowa

lub

Promocja strony www w Internecie

Poradnia Dietetyczna Magia Zdrowia, a w niej przyjazny dietetyk :).

Centrum Medyczne z Wrocławia - lekarze specjaliści, badania, rehabilitacja.

Strona internetowa poświęcona unikatowej chińskiej sztuce walki - wejdź na kung fu Wrocław!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

General, chcesz powiedzieć że wykonując usługi obrarczone VATem nie potrzebujemy wpisywać dotyczących ich PKD do wniosku EDG?

Do jakiego wniosku ? Tu chodzi przecież o fakturę i tak jeśli mamy do czynienia z usługą opodatkowaną standardową, najwyższą stawką 22% to PKD jest zbędne.

PKD warto wpisać na fakturę wtedy gdy usługa jest opodatkowana niższym podatkiem aby dać jasno do zrozumienia fiskusowi z czym ma do czynienia.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz rozumiem bład :) o PKD pytałem z mysla, jakie by wypadało miec przy tego typu działalnosci :) oczywiscie we wpisie do ewidencji:)))) ale skoro na górze padło słowo reklama to domyslam się, że własnie reklama:D:D:D

Dzieki wszystkim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z definicją marketingu reklama jest częścią Promocji, która z kolei jest jednym z elementów składających się na marketing.

Natomiast w PKD jest odwrotnie, a właściwie jest tylko reklama, pod którą w domyśle wpada działalność marketingowa, jeśli ktoś taką prowadzi :) .

Poradnia Dietetyczna Magia Zdrowia, a w niej przyjazny dietetyk :).

Centrum Medyczne z Wrocławia - lekarze specjaliści, badania, rehabilitacja.

Strona internetowa poświęcona unikatowej chińskiej sztuce walki - wejdź na kung fu Wrocław!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja :) - ale twórcy tematu właśnie chyba chodziło o PKWiU skoro napisał o fakturze :)

juz sie wytlumaczylem;) chodziło o PKD we wpisie do ewidencji:) tylko najwidoczniej zbyt duzy skrot myslowy zastosowalem:) tak czy siak wszystko jest jasne i ponownie wszystkim, ktorzy zabrali glos - DZIEKUJE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozszerzałem działalność - mam wpisane obecnie coś takiego:

https://img21.imageshack.us/img21/9263/pkdc.jpg

Myślę, że wystarczy "Działalność związana z oprogramowaniem" lub "Pośrednictwo w sprzedaży miejsca na cele reklamowe" i wtedy piszesz sobie na fakturce "Usługa reklamowa".

Tu miała być sygnatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

73.11.Z - Działalność agencji reklamowych :) i pod to wpinasz wszystko, począwszy od kosztów - sciereczki do biura, kończąć na betoniarkach, i przy sprzedaży to samo, od roznoszenia ulotek na miescie po jebitne wydruki wielkoformatowe i w ogole wszystko. B)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to na GoldenLine była kiedyś taka dyskusja podobna do tego co mówi Fikas.

Gościu miał chyba też agencje reklamową i pyta czy jak kupi worek ziemniaków to może wrzucić w koszty... bo powie że kupił na cele reklamy. Czyli potrzebuje zrobić zdjęcie ziemniaków to musi je kupić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dMien - to nie do końca tak działa... musisz kupować takie rzeczy, które są kosztem uzyskania Twojego przychodu - i tutaj jest bardzo luźna interpretacja w przypadku agencji reklamowych - bo jeżeli wykonujesz billboardy (np takie przy drodze) to możesz kupić tą podaną przeze mnie betoniarkę w celu rozrobienia zaprawy w celu zalania stelaża w ziemi ;-)

Podstawa to musisz umieć uargumentować dobrze zakup i podać powód dla której ją kupujesz. ;)

Worek ziemniaków do fotografowania to takie naginanie trochę... ale idąc tą myślą co Ci podałem można wieeeele... ;)

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności