Skocz do zawartości

Jak dopalać precle/katalogi


Juzek112

Rekomendowane odpowiedzi

Co do stałych linków z SWL-i. Od dwóch miesięcy piszę na forach dyskusyjnych i potem posty podlinkowuję SWL-em stałym (LinkMe -> Slim). Zauważyłem jednak, że SWL losuje mi cały czas linki na stronach tylko jednego użytkownika (identycznym IP). Linków ze stron innych użytkowników wylosowało zaledwie kilka. Czy to bezpieczne, gdy do wielu zapleczy linkują strony z identycznym IP? Może lepiej będzie zrezygnować z SWL-a i tylko pingować okresowo dla samego utrzymania w indeksie?

EERIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@AdamAGP#

Linkując zaplecze pod systemy samym e-weblinkiem strony trzymają się praktycznie bez zmian w indeksie. Punkty przydzielam na max. 3 dni. Zaindeksowałem w ten sposób ponad 500 serwisów. Jeżeli chodzi o główny temat postu, to polecam linkować i rotacyjnym, i stałym.

Najtańsze domeny w Polsce - 13685790121473354021 -3% kod na dowolny serwer wirtualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna kwestia? Czy dopalanie jest oby na pewno w 100% bezpieczne? Czy nie lepiej jest delikatnie podlinkowywać zaplecze? Stosując SWL łatwo można dostać filtr. Czy taki filtr na zapleczu nie wpływa niekorzystnie na stronę docelową?

Co do samego dopalania. Wyczytałem, że dopala się przez tydzień lub dwa. Ile linków na dzień przy tym najlepiej ustawić?

EERIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamAGP#

Linkując zaplecze pod systemy samym e-weblinkiem strony trzymają się praktycznie bez zmian w indeksie. Punkty przydzielam na max. 3 dni. Zaindeksowałem w ten sposób ponad 500 serwisów. Jeżeli chodzi o główny temat postu, to polecam linkować i rotacyjnym, i stałym.

Mi chodziło akurat o linki stałe nie z swla :( Czyli jeżeli dobrze rozumiem nową zapleczówkę linkujesz tylko linkami z swla rotacyjnego przez 3 dni? hmm, prawdopodobnie siedzą całe w SI, kwestia tylko skuteczności takich linków, kiedyś byłem przekonany, że prawie nic nie dają, ale obecnie wydaje mi się, że jednak coś tam dają. Przy 500 serwisach zapewne są efekty, ale zakładam, że te serwisy są małe????? W dużych utrzymanie wpisów jest trudniejsze, a katalogi i precle zwykle mają wiele podstron.

Na pewno link z poza SI jest nieporównywalnie skuteczniejszy, ale też czasem podlinkowanie nie pomaga na wyciągnięcie z SI nawet sporą ilością mocnych linków, sam się przekonałem kilka razy.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo jednej rzeczy. Dodałem wpis do porządnego katalogu (przynajmniej taka przyklejono mu etykietę), dopalałem systematycznie e-weblinkiem i dopiero dziś (po 9 dniach) widzę, że podstrona jest zaindeksowana. Statystyki wpisu mówią, że GoogleBot był już 5 razy.

Mimo, że wpis pojawił się dziś w indeksie, to jego cache pochodzi z dnia dodania wpisu. Czy tak to powinno wyglądać, różnica pomiędzy datą cache'u a pojawieniem się w indeksie to aż 9 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ta chwile cache a serpy to odrebne bazy danych

sam po zmianie tresci na stronie zaobserwowalem ze na wyszukwianie zdania z nowej tresci pojawial sie opis w serpie z cytatem nowej tresci ale ze starym cache, a na wyszukiwanie dalszej nowej tresci (kilka zdan dalej) juz mi strony nie znajdywal

dopiero po jakims czasie wszystko sie ulozylo

zdaje sie ze tresci sa indeksowane i dzielone na partie a potem 'mielone' przez algorytm bo innego wytlumaczenia nie widze

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo jednej rzeczy. Dodałem wpis do porządnego katalogu (przynajmniej taka przyklejono mu etykietę), dopalałem systematycznie e-weblinkiem i dopiero dziś (po 9 dniach) widzę, że podstrona jest zaindeksowana. Statystyki wpisu mówią, że GoogleBot był już 5 razy.

Mimo, że wpis pojawił się dziś w indeksie, to jego cache pochodzi z dnia dodania wpisu. Czy tak to powinno wyglądać, różnica pomiędzy datą cache'u a pojawieniem się w indeksie to aż 9 dni?

od 22 października sporo rzeczy dopalanych SWL rotacyjnym nie wchodzi już tak szybko i łatwo do indeksu ... z moich obserwacji wynika, że dopalenie seomatikiem daje dużo lepsze efekty

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie komuś się narażę(a może już wcześniej to ktoś pisał-nie czytałem całego tematu) ale jaki jest sens dopalania systemem rotacyjnym na dzień, dwa czy trzy?

Jakiś czas temu patrzyłem jak zachowują się tak podlinkowane wpisy i wyszło na to, że szybko wchodziły do indeksu ale jest jedno małe "ale"...

W dobrych katalogach/preclach wpisy trzymały się cały czas w indeksie a w tych kiepskich najnormalniej w świecie z niego szybko wypadały. Mam wrażenie, że po ostatnich zmianach w algorytmie jest jeszcze gorzej.

Czy ktoś linkuje w taki sposób strony docelowe?

Nie!

Dlaczego?

Bo to jest niebezpieczne i złe. Co z tego, że dzisiaj do strony prowadzi x linków skoro jutro ich już nie będzie, co z tego, że dziś ten wpis ma "więcej mocy" skoro jutro wypadnie i nie będzie jej miał w ogóle.

Tak więc pytam po co to robić? Dla chwilowego efektu i satysfakcji, że po 2 tygodniach od katalogowania/preclowania 80% wpisów jest w indeksie?

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 tyg dodaje do kataogow nowa strone . Po dodaniu do kilku setek katalogow po 2 tyg zaakceptowalo okolo 120 z czego moze 10 jest w index. Czasami jest tak ze wpis pojawia sie w G i po 1-2 dniach znika. Pingowanie niewiele daje. Musze sprobowac jakiegos swl i zobaczyc po ile dniach srednio wpisy beda sie pojawiac w indeksie.

Mam jeszcze pytanie ;) z jakich katalogow najlepiej dopalac wpisy ? Patrzyc na Pr , BL ? bo przeciez do wszystkich nie wyrobie :dirol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie :) z jakich katalogow najlepiej dopalac wpisy ? Patrzyc na Pr , BL ? bo przeciez do wszystkich nie wyrobie :)

Raczej wszystkich. Ostatnio dodawałem właśnie do kilku porządnych katalogów i specjalnie nie dopalałem i jak do tej pory, widzę, że nie kwapią się do wejścia w indeks - przy czym inne wpisy dodane do tych samych katalogów, przy lekkim dopaleniu, wchodziły moment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie komuś się narażę(a może już wcześniej to ktoś pisał-nie czytałem całego tematu) ale jaki jest sens dopalania systemem rotacyjnym na dzień, dwa czy trzy?

Jakiś czas temu patrzyłem jak zachowują się tak podlinkowane wpisy i wyszło na to, że szybko wchodziły do indeksu ale jest jedno małe "ale"...

W dobrych katalogach/preclach wpisy trzymały się cały czas w indeksie a w tych kiepskich najnormalniej w świecie z niego szybko wypadały. Mam wrażenie, że po ostatnich zmianach w algorytmie jest jeszcze gorzej.

wojtekk - raczej nikt nie dopala wpisów przez 2-3 dni. Jednak jeżeli nawet ktoś dopala rotacyjnymi przez 2 tygodnie, to sens Twojej wypowiedzi zostaje taki sam.

Ja sam się zauważam, że niektóre wpisy po 14 dniowym dopaleniu rotacyjnym po miesiącu potrafią wylecieć z indeksu.

Może się ktoś podzielić swoimi spostrzeżeniami?

SYGNATURKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności