Skocz do zawartości

Prośba o pomoc - router Linsysa i stałe IP


Tomaan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam neta ze stałym IP bez modemu, poprostu wpisuję z palca IP, bramę, maskę i DNS w ustawieniach TCP/IP Windows XP i mam internet.

Kupiłem Linksysa WRT120N i nie wiem teraz jak go ustawić by wszystko działało. Czy muszę w routerze wpisać te moje dane providera czyli IP, maskę, bramę i DNS a w komputerze ustawić na automatyczne pobieranie IP? Co dalej?

Poniżej zdjęcie z setupu:

linksys.setup.basic.png

Z menu,w którym widać "Automatic Configuration - DHCP" mogę rozwinąć listę i wybrać "Static IP".

Pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli masz stałe IP, to dokładnie wybierasz Static IP, tam podajesz IP, DNS'y, bramę.

Pytanie jeszcze czy provider "zabezpiecza się" autoryzacją adresu MAC. Jeżeli tak to wtedy sklonuj adres MAC swojej karty sieciowej.

Po stronie ustawień LAN w routerze ustaw sobie DHCP i tak samo później na karcie ustaw DHCP.

Zasadniczo to powinno być wszystko. Zostaje jeszcze zabezpieczenie Wirelessa ale tam ustawisz WPA2, fraza i tyle.

Pozdrawiam

Ermar

Jak wybrać szkołę jazdy, jak zdać prawo jazdy w Bydgoszczy, zostać instruktorem ? Zajrzyj na stronę elki.bydgoszcz.pl

Budujesz dom? Potrzebujesz rynny lub parapety? Producent z Szubina koło Bydgoszczy zaprasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie ustawień LAN w routerze ustaw sobie DHCP i tak samo później na karcie ustaw DHCP.
DHCP w routerze czyli ta opcja, którą "DHCP Serwer Settings" widać na screenie ma pozostać na "Enabled"? "na karcie" czyli sieciówce w kompie tak?

Provider się nie zabezpiecza ale w razie czego dam 'Clone MAC", pytanko, czy można wpisać ręcznie MAC w routerze, jesli tak to gdzie to sprawdzić w systemie XP? We właściwościach karty sieciowej?

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W routerze zostaw tak jak jest - czyli DHCP Enable - masz tam pule IP ustawioną dla LANU startującą od 192.168.1.100. Twoja karta po przestawieniu na automat powinna dostać adres z tej puli, prawdopodobnie 192.168.1.100 lub 101.

Na karcie sieciowej masz pewnie stare ustawienia, wystarczy po prostu dać ustawienia we właściwościach protokołu TCP "Uzyskaj adres IP automatycznie", dnsy możesz zostawić stare lub również ustawić na automat. Jak chcesz żeby nie szło z DHCP to wpisz IP z zakresu 192.168.1.2 do 99 (dowolna końcówka z tego przedziału, maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.1 (adres IP routera). DNS'y wtedy koniecznie na "sztywno" a nie z automatu.

MAC Address dostaniesz w aplecie połączenia sieciowego -> stan ->obsługa->szczegóły->adres fizyczny

albo z poziomu cmd po komendzie ipconfig/all

Oczywiście nie musisz go klonować automatem - możesz wpisać ręcznie, ale jeżeli konfigurujesz router z karty, której MAC jest rejestrowany u providera po prostu zdecydowanie wygodniej jest kliknąć niż pisać :)

Jednak w Twoim przypadku jeżeli dostawca nie rejestruje MAC to nie ma takiej potrzeby. Nic to nie zmieni :D

Pozdrawiam

Ermar

Po stronie ustawień LAN w routerze ustaw sobie DHCP i tak samo później na karcie ustaw DHCP.
DHCP w routerze czyli ta opcja, którą "DHCP Serwer Settings" widać na screenie ma pozostać na "Enabled"? "na karcie" czyli sieciówce w kompie tak?

Provider się nie zabezpiecza ale w razie czego dam 'Clone MAC", pytanko, czy można wpisać ręcznie MAC w routerze, jesli tak to gdzie to sprawdzić w systemie XP? We właściwościach karty sieciowej?

Dzięki! :)

Jak wybrać szkołę jazdy, jak zdać prawo jazdy w Bydgoszczy, zostać instruktorem ? Zajrzyj na stronę elki.bydgoszcz.pl

Budujesz dom? Potrzebujesz rynny lub parapety? Producent z Szubina koło Bydgoszczy zaprasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności