Skocz do zawartości

Atak trojana


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to bym pobrał wszystkie pliki .php z serwera, zapuścił jakąś szukajke (np. tą z notepad++) wyszukał ten kod w plikach i usunął masowo (replace all), a później zamienił pliki. Nie wierzę, że twoje skrypty zajmują aż 2 GB.

Całe konto na hostingu zawiera 2GB. Poraziło mi wszystkie konta jednocześnie a nie tylko jedną domenę.

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to tez po katalogach zaszalalo - nigdy nie zapisywalem hasel w TC (ale jak pozniej MKS zaczal grzebac to znalazl pli na dysku z zapisanymi sesjami)

walczylem z paskudztwem dosc dlugo - infekowalo wszystkie pliki JS i typu home, index, main

pozmienialem hasla - wywalilem TC - po 2 tyg. znowu jazdy

z racji tego, ze wszystko siedzi na dedykach - wylaczylem FTP (paskudztwo laduje sie tylko i wylacznie przez FTP)

narazie cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wiecie może jak takie trojany działają? Wyłażą czasem wprost na mnie z seokatalogów.

Przecież przez http nie wlezie. To przez kompy ludzi którzy robią upload na swoją stronę?

Pozdrawiam,

BV

Scrapebox & SEO tools Windows VPS łącze 1Gigabit!

Biotechnologia medyczna ..... Seoprzyjazny Silnie Moderowany Katalog Stron PR2

"Ludzie mocno przeceniają swój wpływ na innych i zdecydowanie niedoceniają swojego wpływu na siebie samych" by SZ 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no tak ja pracuję na Linuxie. Może dlatego nie rozumiem o co chodzi tymi trojanami.

Pozdrawiam,

BV

Scrapebox & SEO tools Windows VPS łącze 1Gigabit!

Biotechnologia medyczna ..... Seoprzyjazny Silnie Moderowany Katalog Stron PR2

"Ludzie mocno przeceniają swój wpływ na innych i zdecydowanie niedoceniają swojego wpływu na siebie samych" by SZ 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie dopadło już jakiś czas temu, ale Google zdąrzyło zablokować stronę i do dziś nie umiem sobie z tym poradzić. :/

ranking.najlepsze-blogi.pl

Pokazuje się komunikat:

Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!

Strona htc-discounts.com została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.

Tego rodzaju strony mogą próbować instalować oprogramowanie wykradające poufne dane, używające komputera do pośredniczenia w atakach lub uszkadzające system.

Niektóre szkodliwe strony celowo rozpowszechniają niebezpieczne oprogramowanie, ale większość z nich działa na serwerach, na które nastąpiło włamanie.

Sprawdzałem w "Narzędzia dla webmasterów" w Google, bo tam w Diagnostyce, w Złośliwym oprogramowaniu powinno coś pisać, a o dziwo tam jest pusto :|

Nadmieniłem wszystkie pliki na serwerze więc teraz powinno być dobrze, ale komunikat nie znika.

Co robić?

Na tym serwerze mam kilka stron, a dlaczego dopadło to tylko tą subdomene? ://

Prosze... gdyby ktoś coś wiedział to dajcie rady...

button1.gif - Katalog Najlepszych Blogów - Prowadzisz bloga? Dodaj go do katalogu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności