Skocz do zawartości

Dobór słów kluczowych.


Bruno

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem tu nowy witam serdecznie wszystkich.

Dopiero co zaczynam działać coś w kierunku optymalizacji także proszę być pobłażliwym jeśli zadane pytania będą banalne.

Staram się skompletować słowa kluczowe dla strony portfolio fotografa. Pojawia się tutaj kilka pytań.

1. Ile powinienem użyć słów kluczowych na stronie?

Podobno im więcej tym lepiej, z tym że jeśli będzie więcej to z racji tego iż będą występować rzadziej siła każdego z nich zmaleje... Jak to jest tak na prawdę?

2. W jaki sposób wyliczyć zawartość procentową słów kluczowych w tekście, istnieją do tego jakieś narzędzia? Wiem że można wyliczyć to za pomocą narzędzia online poprzez podanie url ale ja bym wolał wiedzieć jaki jest procent słów kluczowych w pisanym przeze mnie tekście znajdującym się jeszcze w edytorze tekstowym.

Czy należy wyliczać tą wartość dla tekstu odnośnie każdego pojedynczego słowa kluczowego?

3. W jaki sposób sprawdzić konkurencyjność słów kluczowych. Rozumiem że wpisując jedno z nich w google otrzymam ilość stron pozycjonujących się pod dane słowo/frazę ale jak sprawdzić strony znajdujące się na pierwszych pozycjach aby ocenić szanse na znalezienie się przed nimi?

4. Ostatnia rzecz która mnie zastanawia to zachowanie się google w różnych regionach. Osoba wpisująca frazę powiedzmy “weding photography” znajdując się w Irlandii otrzyma w wynikach strony irlandzkie. Chciałbym wiedzieć jak sprawdzić popularność tej frazy w Irlandii a nie na świecie – jak to robi google adwords (jeśli czegoś nie pomyliłem).

To chyba tyle. Mam nadzieję, że pomożecie mi postawić pierwszy krok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)

3.Tak.Dodatkowo możesz sprawdzić pod - https://adwords.google.pl/select/KeywordToolExternal - przybliżoną ilość wyszukiwań stron w miesiącu, wskaźnik reklamodawcy na podane przez Ciebie frazy łącznie z ich synonimami.Logicznie rzecz biorąc frazy, które są najczęściej wyszukiwane, generują największy ruch na stronie.

Ilość linków konkurencji oraz ich jakość, możesz sprawdzić między innymi pod tym linkiem - https://login.yahoo.com/config/login_verify...DUTF-8&rl=1

4.Nie bawiłem się tym szczerze mówiąc, ale podejrzewam, że w zaawansowanych wyszukiwaniach da się ustawić wyświetlanie, wyników dla konkretnego miejsca.

Sprawdź też na google.co.uk, co tam w trawie piszczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, google adword posiada opcję pozwalającą sprawdzać wyniki regionalnie. Co natomiast z resztą pytań, szczególnie przydał by mi się program do wyliczania zawartości słów kluczowych w tekście. Wciąż nie wiem na jakiej zasadzie to powinno działać. Bierze się wszystkie słowa kluczowe i ustala jaki procent tekstu stanowią czy ustala się zawartość procentową każdego z nich w tekście? Powiedzmy, że chce mieć tekst nasycony nimi w 5 procentach, tylko teraz to 5 procent to są wszystkie słowa kluczowe w tekście czy każde z osobna powinno stanowić 5 procent tekstu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze się wszystkie słowa kluczowe i ustala jaki procent tekstu stanowią czy ustala się zawartość procentową każdego z nich w tekście?

Tak.

Powiedzmy, że chce mieć tekst nasycony nimi w 5 procentach, tylko teraz to 5 procent to są wszystkie słowa kluczowe w tekście czy każde z osobna powinno stanowić 5 procent tekstu?

Ja mam 10% strony słów kluczowych (zebranych razem). Optymalna wartość to podobno 7-8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. Zakładając, że postaram się zrobić 10% w long tailu. Będę miał powiedzmy słów i fraz kluczowych 10 na jednej podstronie. Wychodziło by na to, że każde słowo/fraza kluczowa aby się powtarzać raz musi być zawarta w tekście składającym się z 100 wyrazów, dwa razy dwustu itd. Ile razy powinny się powtarzać słowa/frazy aby być skutecznymi, czy ja to w ogóle dobrze pojmuję? Dopytuję się tak bo nie chciał bym już na samym początku zrobić czegoś źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak użyjesz swoje słowo w tytule i do tego 2 razy w tekście z 5set slow, to już google będzie wiedziało jakie jest twoje słowo.

To wiem :P Chcesz przez to powiedzieć że powtarzanie słowa kluczowego nie ma znaczenia, należy powtórzyć je nie więcej niż trzy razy jeśli będzie się znajdowało w nagłówku, tytule etc?

Nie wierzę żeby nikt tutaj nie był w stanie napisać mi czegoś o obliczaniu zawartości procentowej słów kluczowych w tekście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła już odpowiedź na Twoje pytanie :

Ja mam 10% strony słów kluczowych (zebranych razem). Optymalna wartość to podobno 7-8%.

Istnieją też programy, które wyliczą to za Ciebie, przedstawią wskazówki itd.Jednym z nich jest, np. Web CEO.Posiada "funkcję" optymalizacji witryny, pod względem rozmieszczenia oraz natężenia słów kluczowych, również w wersji darmowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Web CEO.Posiada "funkcję" optymalizacji witryny, pod względem rozmieszczenia oraz natężenia słów kluczowych, również w wersji darmowej.

Dzięki, sprawdzę go na pewno.

Szykuję wskazówki dla copywritera. On będzie pisał w edytorze tekstowym, nie wiem czy np word posiada funkcję pozwalającą ustalić natężenie procentowe słów kluczowych w tekście z tond też moje pytanie o to czy zna ktoś taki program, analizujący tekst a nie strony internetowe pod kontem intensywności ich występowania. Trochę to zaskakujące, że wystarczy dane słowo kluczowe użyć tylko trzy razy, myślałem że im więcej tym lepiej ale wierzę wam na słowo... :D

Dzięki za wszystkie porady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prowadzi do "przekombinowania". Pisz normalne ciekawe teksty, a nie zastanawiaj się ile procent ma być jakiegoś słowa.

Piszesz tak jakby pozycjonowanie nie było kombinowaniem ;-)

Zainstaluj SEO QUAKE na nim mniej więcej sprawdzisz współczynnik Keyword denisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prowadzi do "przekombinowania". Pisz normalne ciekawe teksty, a nie zastanawiaj się ile procent ma być jakiegoś słowa.

No ja już tak mam :( Nie chce nic spamować, tekst chcę żeby był przyjazny dla użytkowników, możliwie jak najkrótszy i jednocześnie wartościowy dla robotów - z tond ta walka o odpowiednie nasycenie słowami. W sumie też racja, za bardzo się tym schizuje :fool:

Zainstaluj SEO QUAKE na nim mniej więcej sprawdzisz współczynnik Keyword denisty.

Właśnie się z nim oswajam. Keyword density jest ale w odniesieniu do strony, mi chodzi o sprawdzenie czystego tekstu w edytorze tekstowym... Tak czy inaczej myślę, że umieszczenie słów kluczowych na jednej stronie w ilości od 3 do ośmiu powiedzmy każde przy ich nienachalnym występowaniu w stosunku do całości będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze się wszystkie słowa kluczowe i ustala jaki procent tekstu stanowią czy ustala się zawartość procentową każdego z nich w tekście?

Tak.

Powiedzmy, że chce mieć tekst nasycony nimi w 5 procentach, tylko teraz to 5 procent to są wszystkie słowa kluczowe w tekście czy każde z osobna powinno stanowić 5 procent tekstu?

Ja mam 10% strony słów kluczowych (zebranych razem). Optymalna wartość to podobno 7-8%.

to nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia

Czyli co, każde słowo kluczowe razy dwa na stronę uwzględniając istotność tagów title, h1 b a etc i to wystarczy? Seomoz rzeczywiście mówi że nasycenie słów kluczowych ma minimalne znaczenie, nie warto się mocować aby były powtarzane częściej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności