Skocz do zawartości

Dobór słów kluczowych.


Bruno

Rekomendowane odpowiedzi

Przykładowy Audyt SEO pokaże Ci na co warto zwrócić uwagę.

Ad.1. Jeżeli chodzi o ilość słów kluczowych to im więcej tym lepiej jak najbardziej, tylko że nie pchasz wszystkich słów na jedną stronę, tylko na wiele stron to się nazywa long tail. Jedna strona 3 słowa + ich wariacje.

Ad.2. Niech Twój copywriter napisze teksty, a ty potem użyj nakładki SEO Quake do sprawdzenia Gęstości (Density). Staraj się nie przegiąć od 1-6%, ale przede wszystkim myśl o czytającym, co z tego że dwóch więcej Cię odwiedzi skoro nie będą w stanie przeczytać papki ze słów kluczowych :)

Ad.3. Tutaj znowu możesz użyć SEO Quake, sprawdź ilość linków i ich jakość prowadzącą do strony konkurenta oraz optymalizację tej strony pod wybrane słowo kluczowe.

Ad.4. https://adwords.google.pl/select/KeywordTool i opcje zaawansowane, możesz wybrać region i język.

TestyPozycjonera.pl Testy SEO - Białe, czarne i wszelkie inne odcienie SEO w praktyce.

KsiegaPozycjonera.pl Pozycjonowanie i Optymalizacja - Twoja baza wiedzy.

NarzedziaPozycjonera.pl Narzędzia Pozycjonera - Zleć nam czarną robotę pozycjonera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość linków konkurencji oraz ich jakość, możesz sprawdzić między innymi pod tym linkiem - https://login.yahoo.com/config/login_verify...DUTF-8&rl=1

Mam jeszcze pytanie odnośnie jakości linków, co ją właściwie określa, co powoduje że dany link jest bardziej wartościowy od innego i jak to sprawdzić? Powyższy link pozwala sprawdzić ile linków prowadzi do danej witryny nie wiem jednak jak odnosi się do jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakości linka mówi strona z której ten link wychodzi

popatrz czy to denne strony typu kopie dmozy, opisy gg etc.

Czy inne stronki, typu blog pani Krysi pasjonującej się koronkarstwem i prowadzącym bloga na temat swej pasji

takie domowe blogi często mają przyzwoity PR (choć on sam wiele już nie znaczy, ale miło gdy zielonego paska przybywa B) )

ważne ile linków prowadzi do tych stron/ile z nich wychodzi

Dobrze jeśli masz linka ze strony, z której niewiele linków wychodzi niż tylko do Ciebie, jednocześnie do niej prowadzi masa innych, które dostarczają jej mocy, spływającej na Twoją stronkę dzięki linkowi z niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Content is King jak to mówią.. chcąc maksymalnie skrócić czas wejścia w dobrą pozycję najwięcej zyskasz pisząc unikalne teksty wnoszące do sieci nowe, wartościowe informacje na dany temat. Więcej osiągniesz opisując swoje doświadczenia związane z fotografią np. w formie cyklicznych blogów niż wklejając napisane raz teksty w oczekiwaniu na cuda google:) musisz uzbroić się w cierpliwość ponieważ topowe strony które znajdziesz na fraze np. "Wedding photographer" to zwykle domeny kilku 5-10 letnie. Na stronie która znajduje się aktualne top5 na tą frazę (google ie) keyword density wygląda tak (strona główna): wedding - 5 repeats, photographer - 3 repeats. Najbardziej wartościowe linki prowadzące do tej strony pochodzą z blogów tematycznych których domeny są już również kilka lat w sieci. Myślę, że przede wszystkim należy skupić się na tekstach które będą na tyle wartościowe i unikalne, że inni zainteresowani tematem będą naturalnie linkować do źródła. Jak się szybko można przekonać częstotliwość fraz nie jest kluczem do sukcesu. Strona która na tą frazę w google uk jest 2 www.eddiescheffer.com ma 0 słów kluczowych w treści. Google uk i ie rządzą się troche innymi prawami, powinieneś obserwować i analizować techniki "manipulacji wynikami wyszukiwania" stosowanymi w uk:)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja też słyszałem/czytałem że ilość słów kluczowych nie ma znaczenia na stronie w kodowaniu czyli title, description, keywords, ciekawy sposób na sprawdzenie ilości powtarzanych słów to zainstalowanie dodatku w firefox nazywa się SeoQuake pokazuje PR oraz ilośc linków prowadzących do witryny przydatna rzecz ! : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności