Skocz do zawartości

Artykuły o SEO/SEM w Polskim internecie


lordbart

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.reklama-seo.net/index.php/katal...ogle-polska.htm

Nowy Artykuł na gazeta.pl

Kupony po 200 na Home:)

Zmierzch Polskich wyszukiwarek

i co jeszcze:)

Komentarze proszę

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z mojego punktu widzenia (i siedzenia :( ) jest to bardzo dobra wiadomość. Kupony promocyjne w Home powinny dostrzegalnie wpłynąć na wykorzystanie adSense i adWords, co przyniesie wzrost rynku reklamy kontekstwej w naszym kraju. Do tego pojawia się perspektywa popularyzacji reklamy kontekstowej przez nowe biuro G. Jako użytkownik cieszę się, gdyż być może po wejściu na każdy większy serwis, reklamy przestaną mi przysłaniać jego treść. Kolejnym plusem będzie wzrost ilości i budżetu reklamodawców oraz stawek w adSense, co jest szczególnie ważne dla społeczności forum.

W dłuższej perspektywie zwiększy to opłacalność budowy wartościowych serwisów www oraz ich promocji w wyszukiwarkach - czyli przybędzie klientów do SEO lub webmasterki oraz będzie opłacało się prowadzić kilka serwisów dla reklam, nie martwiąc się, że zyski z adSense ledwo wystarczają na opłacenie serwera.

Jestem jednak dość sceptyczny, wydaje mi się, iż samo otwarcie biura niewiele wniesie. Jednak, jeżeli G. pójdzie za ciosem, ma możliwości by praktycznie wyeliminować polskie wyszukiwarki, zepchnąć je na margines. Jest to dla mnie, jako pozycjonera, korzystne. Mam dość walki o pozycję z serwisami ustawionymi przez panią Edzie bądź pozycjonowania w katalogach zwanych wyszukiwarką. Podkreślam, iż może mieć to miejsce dopiero wtedy, gdy G. faktycznie wykorzysta znaczną część swojego potencjału.

Perspektywa otwarcia laboratorium badawczego G. w kraju jest bardzo interesująca. Wydaje mi się, że byłaby to szansa dla wspaniałych polskich programistów, którzy nie musieliby wreszcie opuszcać ojczyzny w poszukiwaniu chleba. Do tego, na pewno zyskalibyśmy jakieś kontakty, przestano by traktować Polskę jak kraj 3 świata. Mam nadzieję, że G. nie powtórzy błędów e-Baya... pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie biura samo w sobie nic nie znaczy. Wazniejsze, co sie za tym kryje. Jesli G chce powaznie uderzyc na rynek reklamy (a mozna tak wnioskowac ze wspolpracy z home.pl) to nic tylko sie cieszyc. Powinno rozszerzyc to rynek reklamy, szczegolnie kontekstowej. W koncu jakas globalna marka bedzie aktywnie (mam nadzieje) wspierac ta nisze.

Jednak jeszcze ciekawsze moze byc otwarcie labolatorium badawczego. Inne firmy tez ida ta droga, wiec to nic niezwyklego. Swietni fachowcy, za mniejsze (relatywnie) pieniadze. Mam nadzieje jedynie, ze administracja wszelkich szczebli nie bedzie robic problemow :D

PS. kill bill, popraw linka.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra wiadomość wg. mnie, bo w przypadku problemów(ban, bo ktoś komuś naklikał) z AdSense, będzie można zadzwonić do biura i się kulturalnie powykłucać. Napewno pracownik biura może więcej niż zwykły szary użytkownik i chyba więcej się załatwi przez nich niż "bezpośrednio" kontaktując przez email, co w wielu przypadkach przypomina rzucanie grochem o ściane.

Bez wsparcia poprzez polskie biuro Google, AdSense nigdy nie będzie pewnym źródłem utrzymania(strony, a nie siebie oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalie będzie tak jak na zachodzie:

1. Kończą się czasy łatwego SEO, szybkie pozycjonowanie za małe/średnie pienieądze odchodzi na zawsze w zapomnienie.

2. W marketingu internetowym w wyszukiwarkach będzie coraz więcej marketingu, a coraz mniej sztuczek z pogranicza projektowania www.

3. Bardzo trudna sytuacja sieci reklamowych.

4. Trudna sytuacja polskich właścicieli wyszukiwarek ... i tu dygresja -- osobiście kibicuję polskim rozwiązniom i chciałbym, żeby któreś nawiązało realną walkę z Google - monopol nie jest dobry, a dywersyfikacja to podstawa. Tyle, że troche trudno znaleźć taki podmiot. Może MSN wraz z nowym Windowsem wejdzie, na Yahoo się póki co raczej nie zanosi.

pozdrawiam:

Tomek Frontczak

MaxROY.com sp. z o.o. - Search Marketing Consulting

Szkolenia - Marketing: AdWords (certyfikowane przez Google), SEO (certyfikowane przez MaxROY.com) i Analityka Webowa

marketing_okladka_poziom.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sytuacja polskich właścicieli wyszukiwarek ... i tu dygresja -- osobiście kibicuję polskim rozwiązniom i chciałbym, żeby któreś nawiązało realną walkę z Google

Ja bym chciał, żeby ktoś kto się zna na indeksowaniu i przeszukiwaniu tekstu napisał narzędzie do przeszukiwania polskiego usenetu. W Google przeszukiwanie usenetu to podstawa.

W Polsce sprawę się bagatelizuje, albo się nie potrafi indeksować i przeszukiwać tekstu. Ważniejszy jest telemarketing, a na dodatek przecież mamy zdolną młodzież, która aż pali sę do pracy.

Reasumując: fajnie by było, gdyby polskie wyszukiwarki nie odstawały pod względem umjejętności programistycznych i wszystkiego co się z tym wiąże, a jedynym problemem były pieniądze. Niestety wszystko wskazuje na to, że tak jak pijemy Coca-Colę, a nie jakiegoś polskiego bełta, tak samo będziemy szukać w Google, a nie w Onecie czy w NetSprincie.

Google daje nam zarobić a polskie wyszukiwarki nie bardzo. Wymarzone miejsce, szczytująca popularność oraz idealna chwila na wejście na polski rynek, pod przykrywką, że to tylko jakieś zwykłe nic nie znaczące biuro reklamy ;)

W ilu dziedzinach my już to przerabialiśmy, a wniosków jak zwykle żadnych. Zawsze wiemy najlepiej i za każdym razem "gramy swoje"! Hej sokoły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldschoolowy artyluk o SEO https://www.kaila.biz/design/htm/article/meta.htm

"Agnieszka Richter

(wrzesień 1999)

Artykuł został napisany dla Optimus Pascal S.A."

A w nim takie kwiatki jak:

"Znaczniki te są bardzo istotne, gdyż informacje w nich zawarte są wykorzystywane przez wyszukiwarki internetowe i wpływają na pozycję Twojej strony na ich liście. Biorąc pod uwagę, iż większość internautów szukając informacji na dany temat korzysta z wyszukiwarek oraz że jedynie około 25% stron zawiera znaczniki META – informacje te stanowią doskonałą metodę na zwiększenie popularności strony."

:hello:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiedziałem gdzie to wkleić ale chyba tutaj się nadaje :D

www.mystat.pl/pozycjonowanie.html

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności