Skocz do zawartości

Zabezpieczanie się przed nieuczciwymi klientami


dMien

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy znacie jakieś sposoby uchronienia się przed nieuczciwymi klientami?

Dajmy taką sytuację - klient chce płacić za wyniki, 3 miesiące zdobywamy mu pozycje, w czwartym strona wchodzi do top5 a klient rezygnuje.

Czy stosowanie odpowiedniego okresu wypowiedzenia jest jedynym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nazywasz takich klientów nieuczciwymi ? jeśli komuś nie przynosi to oczekiwanych wyników to chyba jest jasne że nie będzie wyrzucał pieniędzy w błoto...

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest Stwor - popatrz na podejscie - mas zumowe o efekty np i mowisz klientowi wprost ze efekty beda np w 4 miesiacu a tu SRU ... rezygnacja.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to idzie w ryczałt - wolny rynek - ja osobiście nigdy nie podpisał bym umowy na czas określony, bez możliwości zerwania i jeszcze z klauzulą że nie mogę rozpocząć współpracy z inną firmą. Zwyczajnie przez takie rzeczy można zamknąć biznes.

edit: a często zdarzają się takie kwiatki, nie jeden taki klient do mnie przyszedł

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rezygnuje to napisz mu, że usuniesz linki a strona spadnie + powrót kosztuje 200% ceny w pierwszym miesiącu (bo musisz je ponownie wstawiać).

Tak czy inaczej jak klientowi nie odpowiada to i tak umowę zerwie a jak chce mieć po prostu darmowe pozycjonowanie to stratny nie będziesz :)

Ja stosowałem taką metodę na niepłacących klientów (wpakowałem się w parę umów z firmami które ogólnie nie płaciły pracownikom), niestety nikt 200% zapłacić nie chciał (dawałem pół roku na zapłatę - potem ostatnia szansa - kwota X 2 albo klient ma kolejne 6 miesięcy na poszukanie sobie nowego wykonawcy - bo po tym czasie wylot).

A że czasem leciały w ten sposób strony firmowe to po roku był niezły ubaw, szczególnie straszenie prawnikami i pretensje, że nie działa strona którą utrzymywana była przez rok za darmo były bardzo zabawne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest Stwor - popatrz na podejscie - mas zumowe o efekty np i mowisz klientowi wprost ze efekty beda np w 4 miesiacu a tu SRU ... rezygnacja.

ja uzywam przenosni do budowania domu

gdy zlecasz firmie budowlanej budowe domu, firma budowlana rowniez zabezpiecza sie finansowo gdyby klient po wybudowaniu parteru sie rozmyslil i powiedzial dziekuje

jezeli klient upiera sie ze jego to nie obchodzi i ze on chce zaplacic dopiero za efekt, kolejna przenosnia - i na tym wlasnie rozni sie kupowanie gotowego domu z dzialka od jego wybudowania na wlasnej dzialce

jezeli klient wykazuje troche zdrowego rozsadku - zrozumie porownanie

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sleaquit, a jak developer sprzedaje mieszkania dopiero po wybudowaniu ? najpierw inwestuje, a dopiero potem sprzedaje, dlatego mamy pewność że kupujemy realne mieszkanie, a nie tylko na papierze :(

podobnie w pozycjonowaniu, klient chce płacić za efekty w postaci pozycji i ruchu na stronie

EDIT: a tak poważnie, jeśli chcesz się zabezpieczyć, to znajdź sobie lepszych klientów, takich co nie będą Cię ruch.... w du..

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu uczciwie ostrzegam klientów ze jeżeli zrezygnują bez odpowiedniego uprzedzenia to grozi to filtrem i nawet sandboxem dlatego doradzam po prostu jak człowiek dla człowieka powiedzieć ze nie przynosi to wystarczających zysków i chcą zrezygnować z pozycjonowania nie robie żadnych klauzur itp to wybór klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem, że nikomu nie byłoby na rękę płacić za określoną pozycję, jeśli nie przekładałoby się to na większy zysk firmy.

Ale niestety pozycjoner musi poświęcić trochę czasu na osiągnięcie danej pozycji. I tak jak mówię: 3 miesiące pozycjonujemy za darmo, a klient płaci tylko miesiąc i umowę zrywa. Chodzi mi może nie tyle co uchronienie się przed nieuczciwymi klientami, ale po prostu przed stratami.

Oczywiście, że umowa na czas określony jest dobra dla pozycjonera, ale nie każdy klient by na to poszedł...

Pytanie do Was: w przypadku umowy gdzie klient płaci za efekt i umowy ryczałtowej, ceny pozycjonowania są takie same względem siebie czy się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa jest najlepszym rozwiązaniem ... może zawierać następujące warunki ( dotyczące terminów ):

- Umowa jest podpisywana na okres X1 miesięcy i zaczyna obowiązywać od dnia jej podpisania,

- Zleceniobiorca w przeciągu X2 miesięcy zobowiązany jest na osiągnąć efekty określone w Umowie,

- Umowa może zostać rozwiązana przez Zleceniodawcę bez podania powodu, z X3 miesięcznym wypowiedzeniem, nie wcześniej jednak niż X4 miesięcy od dnia osiągnięcia efektów przez Zleceniobiorcę.

Ten ostatni wpis gwarantuje zarobek, jeżeli osiągniemy efekty ... np. 2 miesiące na osiągnięcie efektów = umowę można wypowiedzieć miesiąc po osiągnięciu efektu ... z założeniem, że okres wypowiedzenia to miesiąc ( łącznie wychodzi 2 miesiące prac = 2 miesiące płatności ).

W moim odczuciu zapis uczciwy ... jeżeli coś przegapiłem proszę o korektę :)

Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności