Skocz do zawartości

Neostrada!!


CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Swoja droga ciekaw jestem o ile spadly przychody firm budowlanych ... to bedzie wskaznikiem ile idzie teraz na czarno ...

Nie jest aż tak zle,budownictwo działa całkiem niezle.Szkoda tylko ze nie ma pieniędzy na remonty budynków.

Wiesz nie chodzilo mi o to ze budownictwo ma sie zle. Raczej interesuje mnie czy zwiekszenie VAT spowodowalo, ze wiecej uslug wykonuje sie bez rachunku. Jezeli tak jest to na papierze powinien byc spadek obrotow budownictwa. A moze sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ciekaw jestem o ile spadly przychody firm budowlanych ... to bedzie wskaznikiem ile idzie teraz na czarno ...

Nie jest aż tak zle,budownictwo działa całkiem niezle.Szkoda tylko ze nie ma pieniędzy na remonty budynków.

Wiesz nie chodzilo mi o to ze budownictwo ma sie zle. Raczej interesuje mnie czy zwiekszenie VAT spowodowalo, ze wiecej uslug wykonuje sie bez rachunku. Jezeli tak jest to na papierze powinien byc spadek obrotow budownictwa. A moze sie myle?

Kupuje się lewe faktury na potęge

:cry:

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat nie spowodował jakiegoś odejścia od płacenia podatków.Widzę to trochę inaczej,jeśli firma ma się kiepsko to działa bez rachunków.Jak jest sporo pracy i są zamowienia to płaci podatki.Znam trochę ten rynek,tak że o budownictwo bym się raczej nie martwił.Obroty wzrastają i myślę że będzie oki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje się lewe faktury na potęge

Tak samo jak w każdej innej branży. Największym problemem jest zaleganie z płatnościami, ale i to dotyczy całej gospodarki a nie tylko budownictwa. Nie wiąże się to wprost z biedą tylko a) z polskim kombinatorstwem (pieniądze dłużej leżą na Twoim koncie) :) z odkładaniem płatności dokąd nie zacznią się za nią upominać c) oczekiwaniem na zapłatę przy umowach wiązanych bo ktoś komu Ty wystawiłeś fakturę też zastosował się do punktu a lub b i tak w kółko.

Zasada powinna być taka - kupujesz towar czy usługę i dopóki nie zapłacisz należności nie powinieneś mieć prawa odliczyć VAT'u. Kolejna paranoja to sytuacja w której kiedy Ty nie zapłacisz VAT'u to US ma prawo ścignąć do odpowiedzialności tego kto Ci wystawił fakturę.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności