Skocz do zawartości

Opracowanie systemu wymiany linków


Diwi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

niestety poza kosztem serwera czy też tworzenie klastra serwerów to niestety zespół dobrych programistów jest potrzebny, ja przymierzałem sie kiedys do czegos takiego, niestety ludzie się wycofywali po tygodniu siedzenia nad projektem...

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny powtarzam, przy wymianie linkami statycznymi niemożliwe jest wyniuchanie tego przez żaden algorytm...

Nigdy nie mów nigdy, google ma sporo danych statystycznych, i wiedzy jak wyglądają naturalne linki.

Nie zastanawiałem się jak mają je wykryć, wiadomo, ze na serwer ci nie zajrzą.

ale pierwsze co mi się narzuca to:

1 zignorowanie linków ze stopek.

2 wieksza siła linków z pochodzących z naturalnego tekstu.

3 Google gromadzi informacje na temat tego jakich innych fraz szukają ludzie którzy szukali frazy "A". Równie dobrze może, ignorować linki ze stron nie powiązanych frazami w żaden sposób z podstroną do której linkuje.

4 Jeszcze większe przyłożenie wagi do wieku linku. (niby linki stałe, ale przecież niezupełnie.. )

5 Sprawdzenie czy istnieją standartowe nazwy plików .txt z systemów (można zmienić, ale ile osób to robi ? ) i wrzucenie takich stron na czarną listę.

6 Można też próbować określić górną granicę ilości linków z danej tematyki na podstawie danych statystycznych.

Zdaje sobie sprawę, że te pomysły z tych punktów można wprosty sposób ominąć, niektóre wydają się bzdurami, ale wierzę, że coś wymyślą, w końcu walczą o dużą kasę.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny powtarzam, przy wymianie linkami statycznymi niemożliwe jest wyniuchanie tego przez żaden algorytm...

Nigdy nie mów nigdy, google ma sporo danych statystycznych, i wiedzy jak wyglądają naturalne linki.

Nie zastanawiałem się jak mają je wykryć, wiadomo, ze na serwer ci nie zajrzą.

ale pierwsze co mi się narzuca to:

1 zignorowanie linków ze stopek.

2 wieksza siła linków z pochodzących z naturalnego tekstu.

3 Google gromadzi informacje na temat tego jakich innych fraz szukają ludzie którzy szukali frazy "A". Równie dobrze może, ignorować linki ze stron nie powiązanych frazami w żaden sposób z podstroną do której linkuje.

4 Jeszcze większe przyłożenie wagi do wieku linku. (niby linki stałe, ale przecież niezupełnie.. )

5 Sprawdzenie czy istnieją standartowe nazwy plików .txt z systemów (można zmienić, ale ile osób to robi ? ) i wrzucenie takich stron na czarną listę.

6 Można też próbować określić górną granicę ilości linków z danej tematyki na podstawie danych statystycznych.

Zdaje sobie sprawę, że te pomysły z tych punktów można wprosty sposób ominąć, niektóre wydają się bzdurami, ale wierzę, że coś wymyślą, w końcu walczą o dużą kasę.

84792[/snapback]

wszystko jest do ominięcia nawet jak sam piszesz,

ja uwazam, że najważniejszy jest chyba zespół, tak go nazwę (monitorująco-moderujący) a to chyba jest najdroższa część projektu :angry:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Wtedy np. phpBB.com nie będzie miało dobrej pozycji w wyszukiwarce, bo wszyscy tam linkują ze stopki... Przy użyciu css'a bot nie będzie w stanie się połapać, gdzie jest rzeczywista stopka, a gdzie nie.

ad 2. Jest to jakiś pomysł, ale wtedy będzie masa ukrytych ciągów textu.

ad 3. Jeżeli jestem webmasterem, to nie mogę polecić dobrego szewca czy dentysty? Troszkę bez sensu...

ad 4. Tak, ale co wtedy z jakimiś nowościami? Jest zdarzenie, człowiek szuka na gorąco po necie... i lipa, bo linki za młode, nie dojrzałe. Poza tym dość trudne z technicznego punktu widzenia - jak ocenisz, że link się nie zmienił, itp?

ad 5. Niektóre systemy mają losowe nazwy takich plików, każdy user ma własną.

ad 6. Wtedy zamkniesz drogę takim serwisom, które naprawdę dobrze prosperują i mają masę normalnych linków. Nie da się tego określić, że serwisy o tematyce chomiki moga mieć tylko tyle linków, bo za tydzień np. chomik wyląduje na księżycu ( :angry: ) i ilość wyszukiwań i linków znacznie wzrośnie.

Oczywiście, G może starać się cośtam zrobić w tym temacie, ale wydaje mi się, że są oni coraz bardziej pochłonięci innymi projektami. Dobrze stworzony system wymiany linków może się oprzeć każdej zmianie algorytmu.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie może jakieś polskie odpowiedniki gotlinks.com? bo to jedyny system jaki znam, który równo traktuje wszystkich użytkowników - czyt. nie bierze pod uwagę ile masz kopii dmoz'a, biblii online, wikipedii i czegoś tam jeszcze.

Wydaje mi się, że LinkujPro miał być czymś takim, ale przynajmniej w moim przypadku ten system w ogóle nie działa. Nawet nie mogę się zalogować na stronce, a tfurca nawet nie raczy odpowiedzieć na maila.

zamki polskie, pałace i dwory obronne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była tu gdzies praca magisterska na temat wyszukiwarek która wyjaśniała krótko jak to działa: strona autorytety i wezły, dzięki wymianie linków w sieci jest więcej węzłów niz stron 'autorytetów' i nie ma to specjalnego wpływu na wyniki, podobnie jak googlebombing, inżynierowie wiedze o tym tyle że tak jak w przypadku Googlebombing 'failure' nie ingerują wprost w wyniki - i dlatego mozemy na razie spać spokojnie, wg mnie rozwiązanie problemu zwiększonej ilości node już jest wdrożone i polega na braniu pod uwagę zakresu IP z jakego są linki - w końcu to najłtwiej przedstawić, im większy system tym wydłuza sie czas kiedy może on działać , im mniejszy ( w domyśle lokalny - tym szybciej spada jego skuteczność)

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche glopoty opowiadacie. Polega to na tym zeby utworzyc np 5 grup: zdrowie, komptery itp itd

im wiecej grup tym leprze targetowanie linkow :unsure:

wtedy wystarczy programiste zeby napisal program zliczajacy podstrony i sprawdzajacy ich page-rank - to by byl wyznacznik :blink:

np 1 x strona z PR= 10 to 10 000 punktow i tp itd

i teraz taki system wypoelnia puste pola na innych stronach :D

np strony z grupy komputery wala do komptery :( i tak losowo zeby wykorzystac jak najskuteczniej punkty.

pronblem pojawia sie tylko teraz - jak rozdzielic linki zeby nikogo nie oszukac - i ja zauwazam ze te systemy wymiany robia to w ciemno - pozwalaja np dac 30 linkow na jednej witrynie i kazdy w innej podstronie a nikt nie patrzy na to jaka bedzie ich sila ;)

Znam nawet dobrego do tego celu programiste ;)

Zapraszam do najlepszego PP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche glopoty opowiadacie. Polega to na tym zeby utworzyc np 5 grup: zdrowie, komptery itp itd

im wiecej grup tym leprze targetowanie linkow

A jak chciałbym wypozycjonować stronę z nietypowej kategorii? Na pewno byłoby ich sporo, więc kategoria inne byłaby mocno obciążona:>
wtedy wystarczy programiste zeby napisal program zliczajacy podstrony i sprawdzajacy ich page-rank - to by byl wyznacznik
Jasne, ale trzeba to zliczać dość często, nie tylko przy rejestracji, przy dużych serwisach gwarantuje to spore obciażenie maszyny i łącza.

Naprawdę to nie jest takie hop-siup :unsure:

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kategoriami też jest mały problem... Bo zapiszą się do danej kategorii strony, które z sobą bezpośrednio konkurują - np. 10 stron o samochodach. Nie jestem pewien, czy będą chciały (te strony) zamieszczać u siebie linki do konkurencji, jednocześnie poprawiając ich wyniki w wyszukiwarkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kategoriami też jest mały problem... Bo zapiszą się do danej kategorii strony, które z sobą bezpośrednio konkurują - np. 10 stron o samochodach. Nie jestem pewien, czy będą chciały (te strony) zamieszczać u siebie linki do konkurencji, jednocześnie poprawiając ich wyniki w wyszukiwarkach...

85005[/snapback]

chyba wiekszość tak jak Ty wychodzi z błędnego założenia i traktuje jak widze systemy jako podstawę pozycjonowania, a moim zdaniem powinno sie je stosować jako uzupełnienie a wtedy mogą sobie strony konkurować bo i tak ta strona bedzie wyżej, która będzie lepiej zoptymalizowana i linkowana w wiekszym % z innych źródeł niz tylko z systemu.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiekszość tak jak Ty wychodzi z błędnego założenia i traktuje jak widze systemy jako podstawę pozycjonowania moim zdaniem powinno sie je stosować jako uzupełnienie a wtedy mogą sobie strony konkurować bo i tak ta strona bedzie wyżej

Nie korzystam z tego typu systemów nawet jako uzupełnienie, dlatego nie wydaje mi się żebym wychodził z błędnego założenia...

Gdybym jednak miał stronę tematyczną i starałbym się ją wypozycjonować, wątpię, abym wówczas sięgnął do systemu wymiany linków, w którym znajduje się pół mojej konkurencji i nikt ponadto. To chciałem przekazać w swoim poście powyżej.

a moim zdaniem powinno sie je stosować jako uzupełnienie a wtedy mogą sobie strony konkurować bo i tak ta strona bedzie wyżej, która będzie lepiej zoptymalizowana i linkowana w wiekszym % z innych źródeł niz tylko z systemu.

85010[/snapback]

Oczywistą sprawą jest chyba, że nikt poważny nie oprze pozycjonowania swojej strony tylko i wyłącznie na dodaniu jej do systemu wymiany linków... Zresztą chyba nie o tym jest ta dyskusja, bo tego typu wątki juz się pojawiały (nt. sensu tego typu systemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie ma co się martwić o użytkowników bo i tak każdy decyduje sam o przystąpieniu bądź nie do systemu i zawsze będą mniej czy więcej obłożone kategorie , ważniejsze jest to abu twórcy nie zajeżdzali swoich uczestników wyciągając jak najwięcej dla siebie jak w art4.web czy 2suns linkor itp itd. A jeżeli tak ma być to niestety koszty utrzymania powodują to , że taki system aby był jakby najuczciwszy musi być płatny bo za darmo teraz to nawet kopa w d*** nie dostaniesz :unsure:

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o gotlinks.com?

(pewnie paru userów się porządnie wkurzy, bo mówię o tym sytemie już któryś raz :zeby: )

nie widzę w nim żadnych większych wad. nie widać też, żeby twórcy w jakikolwiek sposób zarabiali na tym systemie (przynajmniej na razie).

zapraszam do dyskusji :heej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności