Skocz do zawartości

Opracowanie systemu wymiany linków


Diwi

Rekomendowane odpowiedzi

nie naroażony nad spame

101292[/snapback]

No tak kazdy moze miec swoje racje ... w takim razie zapraszam do spamu ... moze ci sie uda ale w to watpie. System zostal tak stworzony zeby nie bylo przekretow takich jak wyswietlamie linkow przez 2 miesiace pomimo usuniecia skryptu i byc moze wyswietlaly by sie dalej gdyby nie sugestie adminow z ORN ktore doprowadzily ze w koncu ktos sie tym zaineresowal. Mowie tu o polskich systemach.

No i czekam niecierpliwie na ZASPAMOWANIE systemu ORN. Zycze powodzenia.

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hmm wiec moze niektorych zaskocze ale system nie bedzie platny dla userow z

PL w wersji podstawowej nigdy !! Jesli chodzi o wersie FULL moze w

przyszlosci dla nowych userow! Wiadome jest jedno serwery kosztuja , czas

kosztuje wiec z kas ta kasa musi byc. Najdopodobniej beda reklamy Google i

jesli one wystarcza na pokrycie kosztow zwiazanych z istnieniem systemu nikt

oplat nie wprowadzi.

Kolejny zazut ze do pozycjonowania jednego serwisu ! Oczyswiste jest ze co

jakis link ( dokladnie co 25 link) wystawiony prowadzi do orn.pl. Zaden

admin nie pozycjonuje systemem zadnych stron !! Kozystamy wszyscy z

normalnych kont userow i mamy w systemie wlasne strony ktore sa

pelnowartosciowymi stronami !! Nie jakies tam kopie DMOZ-a czy inne smieci.

Nastepny zazut ze to kopia czegos tam !! Nie to nie jest zadna kopia

istniejacego systemu jest napisany w 100 % od podstaw prawda ze

sugerowalismy sie innymi systemami ale to jest oczywiste i pracujemy nad

koleinymi wersjami. To tak jak bys powiedzial ze Mercedes nie jest

mercedesem tylko kopia Forda bo byl pierwszy na rynku samochodowym ! Zawsze

ktos jest pierwszy.

System posiada wlasne BOT-y ktore kontroluja userow , posiada bardzo -

bardzo rozbudowane zabezpieczenia , kontrole plikow usera , kontrole adresow

IP userow, botow i serwerow PROXY, mamy bardzo mocno rozbudowany system

zabezpieczen cos czego nie ma zaden system obecny w necie.

System w ciagu zaledwie 3 tyg istnienia zostal zmodyfikowany pod wplywem

sugestii userow 84 razy. Opinia uzytkowników jest dla nas podstawa tworzenia

systemu.

Co wcale nie znaczy ze byl od podstaw zly . Posiadamy obecnie 2 "skorki" do

systemu . I masa masa bajerow nie potzrebnych do istnienia prawidlowgo

systemu.

Zaden admin nie podejmuje decyzji sam o userach kazda sprawa jest poruszana

na forum i sami userzy decyduja co zrobic. Kazdy ma prawo wypowiedzi czy

pochlebnej czy nie. Nikt nikogo nie blokuje i nie banuje tak jak ma to

miejsce np na forum linkujPRO.

Nie ma technicznej mozliwosci spamowac systemu bo jesli nie BOT to inny user

to zobaczy - kazdy widzi linki gdzie sie znaiduja jego linki !

I gwarantuje wam ze nikt nie znajdzie zadnej strony pozycjonowanej z panelu

admina bo takiej nie ma !! Nikt niekogo nie oszukuje i jako jedyni jestesmy

uczciwi i nie ukrywamy niczego, o czym moze swiadczyc nawet numer telefonu

stacjonarnego do nas ? Czy jakis system sie na to odwazyl ?? Jezeli SA

jakiekolwiek problemy z systemem kazdy ma w swoim panelu indywidualny

kontakt do adminow. Kazde pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi przez tydzien

. Odpowiadamy dosc szybko w ciagu godziny czami nieco dluzej ale support to

podstawa. Nie ma kantow i przekretow bo kazdy kontroluje na biezaco co sie

dzieje. Statystyki systemu rowniez sa pokazywane na stronie a zaden system

na to sie nie odwazyl. Mowie o statystykach dla nie zalogowanych lub

zwyklych ogladaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam troszkę inną wizję systemu. Nie jest to do końca standardowy system jaki znamy z wielu projektów internetowych. Wychodziłem z założenia, że największymi problemami w tegu typu systemach są SPAM i systema punktowania.

O spamie dużo nie trzeba mówić, a jeśli chodzi o system punktowania to często jest on nie obiektywny i da się w nim odnaleźć kruczki, które pozwolą na wyraźne zwiększenie punktów.

Oczywiście system o którym piszę jest tylko szkicem projektu, ale chciałbym poznać zdanie innych czy teoria dałaby się przenieść na praktyczną płaszyznę.

W założeniu system jest przeznaczony dla małej liczby ludzi (kilka do kilkunasto osób ). Dostęp do niego mogliby otrzymać wyłącznie gracze z wyższej półki dysponujący kilkusiesięcioma domenami i kilkuset tysiącami stron - kwestia do ustalenia.

Jeśli chodzi o reguły panujące w systemie to są one dosyć ciekawe. System bardziej przypominałby serwis aukcyjny czy giełdę niż normalny link exchange. Każdy z użytkowników na wejście otrzymywałby określoną ilość punktów, którymi mógłby handlować, wykupując u innego użytkownika miejsce na linki. System od strony technicznej mógłby być w części automatyczny, jak i dopuszczać ręczne dodawanie linków.

Takie przybliżenie systemu chyba wystarczy. Teraz chciałbym opisać to na przykładzie:

Każdy z użytkowników mógłby wystawiać stronę w giełdzie ogłoszeń np. (link na stronie głównej 100 pkt, link na wszystkich strona 10000 pkt). Każda strona byłaby opisana zarówno przez użytkownika, jak i system (PG,IP,tematyka,ilość podstron,średnia ilość linków wychodzących, teoretycznie oszacowana ilość punktów itp.). Przy takich danych dwóch ludzi może przeprowadzić mininegocjacje i "podpisać" umowę dotyczącą wymiany linków. Umowa mogłaby polegać na przykład na kupnie na 3 miesiące linków na wszystkich podstronach www.adres.pl za 7000 pkt (teoretyczna wartość serwisu wynosiła 10k, ale partnerzy zgodzili się na mniejszą kwotę), a termin umieszczenia linków wynosi 3 dni. Oczywiście możnaby składać propozycję ludziom, którzy nie wystawili konkretnych ofert na giełdę stron, a strony są przypisane do systemu.

Cały projekt byłyby oparty na nie przypadkowych ludziach z branży co zapewniałoby poważne traktowanie projektu. Przy próbie dodania spamu lub nie zgłoszonej próbie cloakingu odbywała się by dyskusja w małym gronie bo system nie podsiada dużej liczby członków i w konsekwencji mogłoby dojść do usunięcia takiego człowieka. Z założenia umowy między członkami systemu są utajnione, ale przy zgłoszeniu nie dotrzymania warunków umowy, jej treść byłaby ujawniana i analizowana przez grupę lub wybraną podgrupę i w przypadku udowodnienia oszustwa wymierzana kara.

Są to zarysy systemu, który siedzi mi w głowie. Troszkę więcej szczegółów mógłbym podać na jego temat... ale narazie chyba to wam wystarczy. Jako główny problem takiego systemu widzę to, że ludzie z branży nie lubią odkrywać swoich kart choć taki system nie wymusza na nikim dodania wszystkich site'ów. Prosiłbym o jakieś komentarze, gdzie mogą leżeć problemy w takim systemie/sekcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardzo nowatorskie rozwiazanie i godne przemyslenia. Nigdy bym na taki pomysl nie wpadl ... w/g mnie pomysl naprawde dobry ale zakrawajacy na super komercje wiec automatycznie zostalby odrzucony przez innych .. to tylko moja opinia.

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tu nowosci ?

Wycenienie linkow odpada bo ceny byly bane z kosmosu a kazdy ma swoje zdanie na temat wartosci strony !

Alternatywa to ze sam system ustala ile warta jest taka strona ( domena )

Zastosowanie - jest to juz od dawana w www.ORN.pl kazda strona i podstrona ma inna wartosc i inanczej kosztuje wystawiajacego tam link

Koleina decydowanie o ilosci linkow dla przykladu strona glowna tyle a podstrony tyle

Zastosowanie - Od samego poczatku istnienie www.ORN.pl user sam decyduje o ilosci linkow i czy maja byc one na wszystkich podstronach serwisu czy tylko na glownej czy tylko na 1 dowolnej stronie serwisu

Mowisz ze mozna w ten sposub decydowac jake sie ma linki i gdzie sje je wystawia

Zastosowanie - tak samo na www.ORN.pl jest tylko ze u nas nazywa sie to BAN. Mozesz banowac strony userow zeby sie nie wyswietlaly ich linki u cibie i zeby twoje linki tam nie lecialy

Wiedz jakie mi tam to nowatorskie i nie powtazalne ?

Jedyna ruznica to to ze pkt chodza od osoby do osoby ale po 2 tyg trakiego dzialania system umiera bo nie ma z kim sie wymienic wszystko juz zostalo wykupione a cwansza osoba ma w H.. pkt i nie ma co z tym zrobic :rofl: NIe lepiej poprostu na forum sie wymienic ?

Popmysl nie jest w zaden spsob nowatorski ani tym bardziej dobry !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalem tak delikatnie na temat propozycji ... work-elite napisal to bardziej dosadnie ...

Faktycznie to co oferuje system ORN to jest to co mnie przekonuje ...

to co wazne dla mnie:

- ile mam linkow na bierzaco

- kto ma linki na moich stronach

- moge wywalic np: konkurencje albo strony ktorych nie popieram

- automatyczny update systemu (plik jest na moim serwerze i to wystarczy reszta to automat)

- male obciazenie mojego hostingu

nie ma sensu pisac na temat opcji bo jest ich za duzo ... w sumie zeby system obadac trzeba w nim byc

ornbaner.gif

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zORN w serwisie www.ORN.pl jest swego rodzaju systemem sztucznej inteligencji naszego wykonania. Podstawowym zadaniem jest sledzenie drogi bota jaka podaza w systemie ( strony naszych userow ) i takie podawanie mu linkow aby jak najwiecej polkna podrodze stron ze slowami kluczowymi dla strony pozycjonowanej az wkoncu trafil na twoja strone i w tym momencje juz system przestaje go kontrolowac az znowu trafi na strone innego uczestnika systemu. Mozna powiedziecz ze sztucznie podaje mu takie linki gdzie strony sa przygotowane pod Ciebie i po zasaniu tresci tworzy sie grupa stron scisle powiazanych tematycznie a w tym wszystkim jest twoja strona :D System jest juz dostepny dla kilku userow systemu ORN.pl i dzis w godzinacz wieczornych powinien juz byc dostepny dla kazdego uzytkownika istniejacego w w systemie. Jesli jeszcze nie jestes zapisany prawo kozystania z wszystkichh systemow w tym z zORN otrzymasz po ok tygodniu uczestnictwa w systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem juz "joby" za nadgorliwosc ale moze znajdzie sie jeszcze kilka osob takich jak Kazur i napisza swoje uwagi ... tak jak Kazur. I jak ktos mi napisze ze jestem nadgorliwy .... kazda uwaga na temat systemu to wskazowka do polepszenia jego funkcjonalnosci ... czy linki stale sa potrzebne?

...nic nie dzieje się bez przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności