Skocz do zawartości

korzystanie z gotowych skryptów katalogu?


MartinB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wielu właścicieli Katalogów stron, którzy wpisują się w tej części forum i prześcigają się w ilości katalogów (niektórzy jak obserwuję mają nawet po kilka identycznych Katalogów zmieniając jedynie top i adres katalogu):

Dlaczego tworzycie tylko i wyłącznie w oparciu o gotowe skrypty i tak naprawdę nie wiele zmieniając z nich lub nawet nic nie zmieniając oprócz nazwy?

Dlaczego większość z Was idzie na ilość a nie na jakość?

Co jakiś czas zaglądam tutaj licząc na to, że pokaże się w Internecie kolejny ambitny katalog stron, jak np:

- Otwarty Katalog Stron https://www.webwweb.pl/

- Katalog Stron https://www.katalogstron.com.pl

- Rotmistrz https://katalog.stron.org/

i jeszcze kilka...

Proszę również, aby każdy z Was odebrał to jako tylko i wyłącznie czyste i typowo płynące z ciekawości pytanie. Sam jak widzicie jestem współautorem Katalogu Ciekawych Stron - troszkę o innej specyfice, ale wiem ile pracy trzeba poświęcić, aby taki katalog powstał od podstaw, dodatkowo cały czas przy nim pracując.

Liczę na szczerą i nie opartą o ataki odpowiedz.

Myślę, że można skorzystać z gotowych skryptów - zmieniając całkowicie wygląd katalogu. Funkcjonalność będzie jak w gotowcach ale wygląd zrobić inny. Urozmaicajmy troszkę internet. Bo jak człowiek siedzi i chcąc wypozycjonować stronę dodaje ją do 50 tak samo wyglądającego katalogu to staje się monotonne i ciężko później odróżnić czy się dodawało do tego katalogu czy nie :angry:

Zobaczyłem, że rozwinęła się rozmowa na ten temat w moim poście i dlatego wolałem rozdzielić na nowy post.

INFORMACJA:

osoby biorące udział w rozmowie w moim poście dotyczącym Katalogu Ciekawych Stron --> https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=5972

proszone są o przeniesienie swoich odpowiedzi tutaj.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafiłem na to forum, zauważyłem, że prawie każdy ma swój katalog, zacząłem się tym interesować, na co to komu? Poszerzając wiedzę w tym temacie, zabrnąłem aż do swojego własnego katalogu, nie stworzyłem czegoś nowego, wykorzystałem już gotowy skrypt, ale zrobiłem własną oprawę graficzną. Wszystko miało charakter poznawczy, i nie wiem co dalej z katalogiem będzie sie działo, jak bedzie cieszył się w miarę dużo popularnością, to zbiegiem czasu bedę go urozmaicał, rozbudowywał. No taka we mnie natura, ledwo coś skończę a już zabieram się za zmiany.

Jest wiele osób, które powielają katalogi opierając się na gotowych skryptach, sam jestem jednym z nich, ale patrząc głębiej, bo dodaję swoje strony do różnych katalogów zauważyłem, że co poniektórzy nawet nie wstawili swojego tytułu, nie mówiąc o innych tego typu rzeczach, nawet spotkałem się z jednym katalog w topie z napisem (góra.php), a katalog ponad 1000 stron dodanych. Ale mniejsza o to każdy robi jak chce, i ciężko tu co poniektórych nawracać. Mają bo inni mają, a kilka to juz przesada, lepiej jeden a porządu, i nie mówię to odrazu o ŁwŁ :angry:

Swój katalog założyłem w celu poszerzenia wiedzy, nie tylko w zakresie SEO ale jak również PHP. Sam swojego katalogu na razie nie zrobię, bo nie mam do tego wystarczającej wiedzy, ale udało mi się już zrobić całkiem oryginalny wygląd, a nawet dziś mała ingerencja w php i udało mi się dodać do każdego wpisu Google PR. Więc dla mnie katalog, prócz znanych zalet ma jeszcze jedną, jako kolejne narzędzie do nauki. i Mam nadzieję, że w miarę rozwoju mojej wiedzy, będę go zmieniał i ulepszał.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np dziele katalogi na 2 grupy:

- markowe

- noname

Pierwsza grupa, wyroznia sie miedzy innymi tym ze pamietam ich adres (webwweb, qlweb, wp, onet i miedzy innymi Twoj Marcin), pozatym wracam do nich sprawdzic czy moj wpis zostal zaakceptowany ewentualnie poprawiam wyslane dane - moze dla autorow to juz jakas satysfakcja.

Jak ktos ma czas i chec sobie dlubac (funkcjonalnosc, design) - to w nagrode wyrobi sobie dobra renome. Z 2 strony jak mialbym wybierac to wole 200 wpisow w tych noname niz 10 extra katalogow.

Dlatego uwazam ze kazdy katalog jest cenny i jak ktos nie ma czasu/umiejetnosci/checi to dobrze ze chociaz postawi jakis katalog (gotowiec) pomagajac w ten sposob calej spolecznosci seo.

Na koniec dodam ze wg mnie, wazniejsze od wygladu jest postawienie katalogu na unikalnym ip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokaładnie unikalne ip i wszystko jasne. :angry:

Rozbudowany katalog w niektórych przypadach może służyć jak niezłe zaplecze jeżeli zostanie zaindexowany przez googla na oko to jakieś 1000 podstron wstawiając na każdej stronie link do stwojej www daje pożądnego kopa w wynikach oczywiście do góry.

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trudne do powiedzenia jest bardzo wiele skryptów katalogów. Zależy równiez od tego do czego ma być ten katalog czy taki katalog z prawdziwego zdażenia czy jako tz. zaplecze

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że są odpowiedzi na moje pytanie :angry:

Co do Katalogów tych korzystających z gotowych skryptów to ja nie mam nic przeciwko i sam do nich dodaje swoje strony. Jak to mówią zdobywanie kolejnych linków jest bardzo ważne. To na co przede wszystkim zwracam uwagę to czy Katalog jest zaindeksowany w Google i to jest według mnie w katalogach najważniejszy bez wzgldu na to czy to oryginalny Katalog czy Katalog NONAME (jak to fajnie określił redgda)

Oczywiście ciesze się, że powstają katalogi i jest gdzie dodawać strony, ale fajnie byłoby je jakoś odróżniać - chociaż tworzyć inną stronę główną bo cieżko się je odróżnia jak większość wygląda identycznie. Co prawda doświadczenie nauczyło mnie robić sobie listę katalogów i odznaczać katalogi do których dodałem stronę to czasami zastanawiam się czy byłem tu czy nie?

Bardzo cenię sobie katalogi, które mają w swojej bazie zebrane inne katalogi jak np:

https://katalogi-stron.memory.pl/

oraz

https://www.katalogi.seo-pl.info/

Dzięki tym katalogom mam rozeznanie co i gdzie już dodałem ;) Polecam osobom zajmującym się pozycjonowaniem ale i nie tylko.

To ja tak spytam ... Jaki skrypt uważacie za najlepszy pod katalog ? oczywiście pomijając własny :-)

84789[/snapback]

Co do gotowcych skryptów to najlepsze są te najczęściej używane - tj: qlWeb lub CNCat.

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam katalogu, doskonale jednak rozumiem nonamowców.

Gdybym kiedyś takowy postawił, zwyczajnie nie miałbym czasu na robienie do niego grafiki, także prawdopodobnie wisiałby goły jak wiele innych.

Może w ramach pierwszego zapału jakieś lekkie zmiany ale nie na pewno.

Już prędzej próbowałbym dokleić jakiś moduł np. dublujący ilość podstron poprzez jakieś zaawansowane sposoby wyszukiwania, albo pozwalający użytkownikom dopisania własnej podstrony, z której wychodziłby tylko ich link

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, katalogi nie są po to aby były ciekawe i ładnie wyglądały tylko po to aby były linki.

A jeśli jest coś poza linkami to po to aby lepiej się indeksowło.

Sam nie prowadze żadnego katalogu (na razie), ale jeśli się zdecyduje to raczej nie będe tracił czasu na wygląd czy oryginalność, no chyba że będzie płatny i zrekompensuje mi to stracony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, katalogi nie są po to aby były ciekawe i ładnie wyglądały tylko po to aby były linki.
Ja jednak mam taka staromodna nadzieje, ze ludzie tez cos znajduja w katalogach. U mnie np. jest juz kilkanascie tysiecy klikniec (zliczonych przez js, czyli w rzeczywistosci wiecej) w linki prowadzace do skatalogowanych stron i prawie 10tys. wyszukan wewnetrzna wyszukiwarka. Nie sa to moze liczby powalajace :yahoo: ale katalog jest raczej z tych NONAME.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, katalogi nie są po to aby były ciekawe i ładnie wyglądały tylko po to aby były linki.

84901[/snapback]

No tak raczej jest i będzie, jedynie to można liczyć, że to się zmieni, bo to iż coś służy jako narzędzie nie znaczy, że musi byś proste, i takie same jak tysiące innych narzezi. A przecież zmiana koloru, wrzucenie jakiegoś obrazka na początek to nie dni, ale minuty na to wystarczą. A co do linków, z tym się też nie zgodzę, mam katalog oparty na qlWeb, ciągle coś sobie tam zmieniam :D i zauważyłem, że dużo osób nie przychodzi tylko dodawać linki, ale dużo osób przychodzi i tylko przegląda katalog. Mam dużo wejść z Onetu i Google, i to nie dla słów katalog czy darmowe linki, (taki mały ot, ostatnio coś dużo osób wpada z frazy "suknie ślubne" :blink:

Więc jeśli już musimy na czymś "pracować" niech to będzie przynajmniej miłe dla oka, a wtedy praca staje się przyjemniejsza. I odnośnie skryptu katalogu, polecam ten co używał, sprawdzałem CNCat, ale jakoś nie przypadł mi do gustu, a nawet jak dodaję linki to wolę dodawać w qlWeb, bo tam wystarczy podać tylko adres. :unsure:

Pozdrawiam,

Mariusz.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widze ze jest jakas Ciekawa dyskusja.

Moim zdaniem mozna tworzyc dobre i przydatne katalogi na gotowych skryptach (bez modyfikacji jesli sa obre - qlweb, lub z modyfikacjami cncat).

Zgadzam tez sie z tym, ze katalog stron powinien wygladac oryginalnie i ladnie bo nie jest on tylko dla robotow sieciowych ale takze dla ludzi :-)

A to tak na marginesie..

- Otwarty Katalog Stron https://www.webwweb.pl/

Nazwa "Otwarty Katalog Stron" jest nazwa katalogu www.otwarty.info.

Katalog www.webwweb.pl nazywa sie "Otwarty Katalog Internetowy"

Pozdrawiam

Absurd, nonsens i hipokryzja.

Mój blog o SEO / SEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tworzycie tylko i wyłącznie w oparciu o gotowe skrypty i tak naprawdę nie wiele zmieniając z nich lub nawet nic nie zmieniając oprócz nazwy?

Nie jest to do końca prawdą. Powstają autorskie katalogi, choć ich ilość nie powali nikogo z nóg. Głównym powodem małej ilości "napisanych od zera" katalogów jest ogrom pracy jaki się z tym wiąże. Dlatego też mało komu się to opłaca - idą na łatwiznę. Sam przez to przechodziłem i jedynie udoskonalałem gotowe skrypty.

Aktualnie kończę projekt, który może wielu zainteresować. Jeszcze zostało trochę do wykończenia, ale co mi tam :unsure:

https://websitespromotiondirectory.com/

Na razie jest to jedynie wersja angielska. Zapraszam wszystkich do testowania. Nawigacja jest trochę podobna do katalogu Piotrka, więc dacie sobie radę.

Można dodawać własne kategorie i nieograniczoną ilość stron do jednego konta. Wpisy pojawiają się bez oczekiwania na akceptację, ale na spamerów mam skuteczne metody BANowania. Kategorie i nazwy stron należy zaczynać od DUŻEJ litery - oczywiście bez polskich znaków. Katalog jest wyłącznie dla stron angielsko-języcznych, ale ja przejdzie pozytywnie testy popracuję nad wersją polską. :blink:

Wszystko co powinieneś wiedzieć o fotowoltaice - fotowoltaika Żory

Zdrowie, odchudzanie i uroda - Zdrowie na zawołanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności