Skocz do zawartości

korzystanie z gotowych skryptów katalogu?


MartinB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oszukujmy się, katalogi nie są po to aby były ciekawe i ładnie wyglądały tylko po to aby były linki.

A jeśli jest coś poza linkami to po to aby lepiej się indeksowło.

Sam nie prowadze żadnego katalogu (na razie), ale jeśli się zdecyduje to raczej nie będe tracił czasu na wygląd czy oryginalność, no chyba że będzie płatny i zrekompensuje mi to stracony czas.

Myślę, że można połączyć atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością (indeksowanie).

Co do straty czasu robienia katalogu od "a" do "z" to ja widzę w tym sens. Zaczynając prace nad katalogiem ciekawych stron nie umiałem za dużo. Tak naprawdę jak zmierzyłem się z tym wszystkim nauczyłem się dzięki temu bardzo wielu rzeczy. Tak więc uważam, że robieie od podstaw dużo daje dla ludzi, którzy oprócz pokazania się chcą się czegoś nauczyć. Wiele razy miałem chwile zwątpienia jak i co zrobić, ale jak widać można to zrobić. Oczywiście nadal wiem i jestem tego świadomy, że nie jest to idealny katalog i dlatego cały czas pracuje nad optymalizacją kodu. Uważam, że korzystanie z gotowców troszkę zniechęca niektórych do zaglądania w kod skryptów i rozleniwia. No ale to fakt im więcej katalogów tym do większej ilości mozna się dodać i mieć większą liczbę linków w necie.

Katalog atrakcyjny nie musi być płatny, aby zrekompensowało się to ile czasu się na niego poświęciło. Mając obecnie katalog wiele osób zgłasza się do nas abyśmy zrobili im stronę lub zmodyfikowali ich obecną stronę. Tak więc mając katalog można też zarobić na zleceniach wykonywania stron. Jak na razie nieźle nam to wychodzi i zleceń jest coraz więcej.

A przecież zmiana koloru, wrzucenie jakiegoś obrazka na początek to nie dni, ale minuty na to wystarczą. A co do linków, z tym się też nie zgodzę, mam katalog oparty na qlWeb, ciągle coś sobie tam zmieniam :P Więc jeśli już musimy na czymś "pracować" niech to będzie przynajmniej miłe dla oka, a wtedy praca staje się przyjemniejsza.

Zobaczcie na katalog Mar --> https://www.mar.az.pl/ oparty jest o qlWeb a wygląda o wiele przyjemniej dla oka i odróżnia się od innych opartych o tej skrypt. Tak więc to daje już + w kierunku tego katalogu bo jestem wzrokowcem i zapamiętam ten katalog, że był bardziej przyjazny i widać na pierwszy rzut oka, że ktoś nad nim pracuje. :)

Zdecydowana zmiana, dla porównania możecie zobaczyć na zrzutce w moim katalogu jak katalog wyglądał wcześniej --> https://kataloog.info/strona-3029.html

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mar.az.pl/

PRZED:

mar_az_pl_old.jpg

PO ZMIANACH:

mar_az_pl.jpg

Dzisiaj zmieniłem screena tego Katalogu u siebie https://kataloog.info/strona-3029.html bo według mnie obecna wersja jest o wiele ciekawasza. Brawo Mar i oby spotkało się to z odzewem ze strony właścicieli innych katalogów opartych np: o qlWeb !!!

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartinB, dziękuje za wyróżnienie mojego katalogu, ale każdy jak się dobrze przyglądnie to takie zmiany nie są trudne, wystarczy niewielka zmiana w kodzie i do tego trochę manipulacji kolorami.

Ale z drugiej strony, jak ktoś ma kilkanaście katalogów to chyba zmiana kolorów graniczy z cudem, ale jedno się potwierdza, do zapamiętanego katalogu się łatwiej trafia z powrotem !!!

Pozdrawiam,

Mariusz.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżniłem Twój katalog w tym miejscu bo jesteś potwierdzeniem tego, że dla chcącego nic trudnego i jak tylko ktoś ma choć troszkę zapału to może zmodyfikować kilka rzeczy w gotowcu tak aby się wyróżniać w tłumie! Jesteś a raczej Twój katalog - dobrym przykładem dla innych korzystających z gotowców! :spam:

kcs_kataloog_info.gif - katalog stron KCS promocja stron - dodaj ciekawą stronę

pks-katalog.gif - katalog stron PKS interesujące strony - dodaj interesującą stronę

Najlepsze miejsce dla e-mieszkańca powiatu piaseczyńskiego to serwis e-piaseczno i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tworzycie tylko i wyłącznie w oparciu o gotowe skrypty i tak naprawdę nie wiele zmieniając z nich lub nawet nic nie zmieniając oprócz nazwy?

Ja tworze na tym co jest dostepne, bo:

- programowanie to nie moja specjalnosc

- w necie sa naprawde dobre katalogi

Poza tym - kto nie zmienia ten nie zmienia nic...

Duzo pracy wlozonej i jeszcze wiecej przede mna.

Zmiany caly czas tak aby sie w miare wyrozniac i przyciagac zainteresowanych.

pozdrawiam,

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności