Skocz do zawartości

XP Security Tool ...


Grim

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że już druga godzinę staram się pozbyć tego cholerstwa z komputera, chciałbym przestrzec wszystkich, którzy jeszcze nie mieli z tym dziadostwem do czynienia :( Komunikaty o wirusach / trojanach / itd., podszywanie się pod ochronę XP'ka ... jednym słowem wkur.....cy badziew, który ma na celu naciągnięcie przeciętnego użytkownika na zakup programu - dzięki któremu tych wirusów się pozbędziemy :(

Po czym poznać ... u mnie komunikaty są in english, wcześniej avast! sypał ostrzeżeniami :ph34r: Wygląda tak jak w poniższym linku, a w zależności od systemu może się różnić nazwą, u mnie XP Security Tool ... link

Polecam zaopatrzyć komputerek w programik typu anty - spyware / malware ... u mnie wystarczyły dwa dni bez Spybot Search & Destroy i teraz się bawię :(

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka razy zawsze pomagalo odtworzenie punktu przywracania a ostatnio tylko odtworzenie z obrazu.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musiał uruchomić ten program aby sie zainstalował , Po łapach bym bił tych co to Ci zainstalowali.

Co do metod leczenia to niestety dziadostwo w zależności od wersji potrafi tak skutecznie sie okopać ze tylko format czasami pomaga.

Avast moim skromnym zdaniem nie jest najlepszy ja używam SB&D + MS security Esentials i wielokrotnie miałem pendrive od osób które mają avasta i u nich nic a u mnie virus był widoczny na pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie samo instaluje !

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo się zainstalowało ... podczas przeglądania PiO :D Spybot Search & Destroy dał sobie radę w trybie awaryjnym usunąć to dziadostwo. Na tyle skutecznie, że teraz odpisuję z Trybu Awaryjnego bo w normalnym Windows nie wie w czym otworzyć plik o tajemniczym rozszerzeniu .exe ... biblioteki się poszły kochać :)

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: program sobie wskoczył bo avast! sobie nie poradził z blokadą, mimo iż dawał całą serię komunikatów o umieszczeniu w kwarantannie ( warto mieć coś w stylu Spybot Search & Destroy ). Wszystko podczas przygotowywania posta na PiO, ale z wiadomości nie było powiedziane, że "atak" jest z PiO :D

Dalej już tylko całą masa rozrywki:

- co chwilę debilne komunikaty z fałszywego programu ( od 23 do 34 wirusów - wyniki losowe ;) ),

- połączenie z Internetem bez względu na sposób / przeglądarkę / itd. = głupi komunikat i start zabawy,

- co chwilę informacja o kupnie licencji.

Próby usunięcia ( w kolejności ):

01. ręcznie

-- zamknięcie procesu ( avg.exe ),

-- usunięcie plików i wpisów w rejestrze,

= nic ( Windows chodzi i XP Security Tool również)

02. Przywrócenie systemy = nic

03. Spybot Search & Destroy w Trybie Awaryjnym

-- nadpisania i wirus wykryte oraz usunięte,

= nie ma problemu z XP Security Tool, ale jest z rundll32.exe (nie da się otworzyć niczego co chociażby leżało obok aplikacji ).

Obecnie trwa format ... a wniosek jest prosty, sam avast! nie wystarcza :)

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się namęczyłem z tym syfem, była to inna odmiana zapewne, bo to ze dwa lata temu... Pamiętam, że znalazłem coś nato, ale zabij, a nie przypomnę sobie... Sporo goglowalem wtedy...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że znalazłem coś nato, ale zabij, a nie przypomnę sobie...
Wiem co to było ... w starożytnym języku brzmi mniej więcej tak: format c: ;)

Wszystko już postawione ...

Pozdrawiam :D

P.S.

musisz podmienic defaultowe zachowanie windowsa dla plikow exe >> odsylam do google
Pytanie na przyszłość: Jak zmienisz ustawienia Windowsa skoro podczas próby uruchomienia czegokolwiek: FireFox'a, "Mój Komputer", właściwości pulpitu, itd. pokazuje okno wyboru programu ? Może FireFox'a w GIMP'ie otworzyć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystkie produkty ESET-a są godne uwagi, mnie wystarcza NOD, ale ja ograniczam surfowanie po Internecie do niezbędnego minimum w sumie.

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności