Skocz do zawartości

XP Security Tool ...


Grim

Rekomendowane odpowiedzi

...Wiem co to było ... w starożytnym języku brzmi mniej więcej tak: format c: :)

Otóż nie :) Komp nie był mój i priorytetem było zachowanie systemu z danymi. Więc stosowałem rózne programy, ale zawsze po zakończonej akcji i restarcie pojawaiało się to info o wirusie. W końcu trafiłem na jakiś programik, po zapuszczeniu którego trzeba było jeszcze grzebnąć w rejestrze, wyciapać kilka linijek w nim i słuch po robaku zaginął ;)

Z tego co pamietam, to kilka dziesiątek wyników potestowałem, zanim trafiłem na tą z tym programem ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ataku najlepiej zrobić tak:

1)Odłączamy sieć od razu, bo SYF może zasysać sobie inne moduły, zresztą jak sie ma firewall z logowaniem ruchu to można sobie bardzo ładnie pooglądać jak wygląda atak :)

2) Uruchamiamy komputer z płyty CD a nie z HDD, zawirusowany system przy każdym uruchomieniu dowolnego programu powoduje infekcję , HKEY_CLASSES_ROOT\.exe\shell\open\command jest to jakaś metoda ale nie zawsze działa, okopywanie się polega na modyfikacji systemu w taki sposób aby np. pewne wpisy w rejestrach nie były widoczne , ogladasz rejestr i widzisz to co ci wirus serwuje a nie to co tam jest, tak samo można zrobić z wszystkim kwestia tylko sprytu i nadpisywania kolejnych funkcji systemowych.

Można użyć np. Hirens Boot CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że ktoś napisał taki bardzo wkur.....cy dodatek, który wywala debilne komunikaty i próbuje naciągnąć bardziej naiwne osoby :) Tak jak na starcie XP był wirusek, który wywalał komunikat, że za 45 sekund komputer się wyłączy, więc należy zapisać wszystkie prace aby nie stracić efektów ... i nic więcej - mijało 45 sekund a komp OFF :)

Może się teraz pisze wirusy z zachowaniem małej szkodliwości społecznej czynu ... że jakby co nie dostać za bardzo po łbie ;)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Odłączamy sieć od razu, bo SYF może zasysać sobie inne moduły

Gorzej jest jak wysyła np. hasła, dokumenty, ustawienia... :)

który wywalał komunikat, że za 45 sekund komputer się wyłączy

Ten wirus był popularny za mojej młodości, tzn. ~7 lat temu. Ale o ile mnie pamięć nie myli to odliczał 30s. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej za Twojej młodości wypuścili XP'ka ... a wirus był bardzo popularny i format nie pomagał, dopiero po czasie gdy dali łatkę przestał być utrapieniem, ale do tej pory krąży ... wgraj podstawową wersję XP bez SP, a bardzo prawdopodobne, że się go chwyci :)

Ja go ostatnio widziałem z 3-4 miesiące temu ... archeologia :)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności