Skocz do zawartości

W co warto zainwestować?


Oki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do tej pory zajmowałem się IT raczej hobbystycznie, starając się zorientować co jest co i poznać podstawy tego co mnie interesowało ;) Narazie wakacje, ale już niedługo chciał bym się wgłębić, poświęcić dużo czasu i posiąść dość pokaźną wiedzę, tak żeby za jakiś rok, czy dwa móc znaleźć pracę w tym zawodzie.

Podoba mi się flash, mam już podstawy, teraz uczył bym się action script i dopracowywał efekty graficzne. Z drugiej jednak strony widzę, że coraz mniej flasha na stronach i coraz więcej js.

I tu moje pytanie. W co warto zainwestować swój czas? Co Waszym zdaniem ma przyszłość? Jak długo zajmuje nauczenie się jakiegoś języka w miarę zdolnemu uczniowi? Jakieś dobre szkoły przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie miał, to bym się za to nie brał. Chciał bym się wyspecjalizować we flashu, ale mam takie wrażenie, że on przemija, a nie chcę się pakować w naukę umierającego języka. Może coś innego? Co ma przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas liznął htl php flash i inne. Pomimo że flash jest ładny może warto poszukać kogoś do współpracy przy tworzeniu E-commerce tam też można dużo popracować z grafiką i flashem a zainteresowanie będzie rosło sprzedażą przez internet. To tylko moje zdanie. Myślę że po roku inwestowania w siebie nie ma bata. Może po kilku miesiącach coś się trafi. Można też przyjąć drogę być dobrym w jednej technologii - wąski zakres ale mała konkurencja. Rozumiesz co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestuj w siebie.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadał tutaj dodatkowe pytanie: oprócz czasu, ile masz pieniędzy do zainwestowania?

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo zajmuje nauczenie się jakiegoś języka w miarę zdolnemu uczniowi? Jakieś dobre szkoły przez internet?

jeśli chcesz sie uczyc programowania najlepiej zacząć od razu od php + mysql. Jednak nie jest to inwestycja krókoterminowa a bardziej na dłuższą mete. W Każdym razie warto bo na programowanie zawsze jest popyt.

Zobacz koniecznie Blog Doroty oraz pamiętaj że do gry w paintball będą Ci potrzebne kulki do paintballa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej optowal za mniej webowa technologia czyli np . C#

Zerknij sobie na pracuj.pl pod katem jakich informatyków szuka sie na rynku. Patrzac na swoich kolegów programistów - wszyscy ok 30 , kilka lat doswiadczenia php'owiec zarabia duzo mniej niz c#'owiec. Oczywiscie to co Ci brakuje to studia informatyczne i prosze nie mowcie,ze to nie ma znaczenia bo jednak samozaparcie nie zawsze wystarcza. Pewne nawyki poprostu sie po prostu nabiera korzystajac z doswiadczenia innych (oczywiscie mozna je czerpac z ksiazek/internetu) , jednak iles tam projektów realizowanych w ramach studiow na pewno wzbogadza nas o istotne doswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ucz się ActionScriptu (powstały kompilatory konwertujace np. C++ na actionscript, specjalnie do pisania aplikacji, więc IMO nie warto), zwłaszcza, że flash powoli wymiera (wspomniany już html5 czy javascript, który do różnego typu efektów wystarcz).

Masz jakiekolwiek doświadczenie w programowaniu (poza pascalem :))? Od tego zależy w ogromnej mierze czas przyswajania (kolejnego) języka. IMO najłatwiej nauczyć się czytając manual i kombinując, podglądając kody źródłowe, zmieniając je - to polecam zamiast książek.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności