Skocz do zawartości

Soczewki kontaktowe


Nikosis

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupiłem sobie soczewki kontaktowe. Oczywiście pojawiły się pierwsze problemy z ich zakładaniem (pomimo instrukcji lekarza), ale ostatecznie jakoś sobie dałem radę. U mnie największym problemem jest rozpoznanie dobrej strony soczewki (wiem, że niby ma być zła strona - "grzybek", dobra - "miseczka"), ale czy tak jakoś tego nie umiem dostrzec i po prostu zakładam losowo i jak piecze, pali i boli to znak, że dałem złą stroną do oka, co nie jest zbyt rozsądne.

A teraz garść pytań do Was:

Używacie soczewek? Na jaki okres? Dniówki/miesięczne? Nie macie z tym jakichś problemów/bólów oczu itp.? Może polecacie jakieś soczewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od wielu lat lecę na soczewkach O2 Optix, takie mi zostały polecone przy pierwszej wizycie u okulisty ze względu na dostarczanie większej ilości tlenu do oczu i tym samym możliwość dłuższego ich noszenia w ciągu dnia niż standardowe 8h. Można w nich również spać w takim przedłużonym trybie noszenia w ciągu doby, sprawdziłem, dają radę :blink: Na allegro je dostaniesz dużo taniej niż w tradycyjnych optykach, ale najlepiej by było by okulista dał Ci je na próbę po badaniach wstępnych, bo różni ludzie różnie reagują na różne soczewki, tak samo jest z płynami (ja używam Solo Care Ciba Vision czy jakoś tak od lat, dobrze czyści i nie podrażnia oka).

Pierwsze zakładania i zdejmowania są najgorsze.;) Oko masz nieprzyzwyczajone do miziania paluchami więc ciężko je zdjąć, ale z czasem się przyzwyczaisz i będziesz mógł nawet palcem "złapać się" za gałkę oczną. Najważniejsze jest by zawsze soczewki płukać, myć łapy (nie za dużo mydła by oczy nie szczypały ;)), zmieniać płyn w pojemniczku i kontrolować ich powierzchnię czy nie gromadzi się na nich już co nieco. To wszystko mówię o soczewkach miesięcznych - jeśli przestrzegasz tych warunków, a w domu soczewki masz zamiar zdejmować i do komputera używać okularów (co polecam ze względu na zdrowie i krótsze męczenie oczu ciałem obcym, tj. soczewkami) to możesz nosić je dłużej niż miesiąc, oczywiście przez przesady.;)

Co do układania soczewki przed włożeniem - najlepiej widać to właśnie ustawiając ją na czubku palca i patrzeć pod światło, z czasem zauważysz różnice pomiędzy prawidłową a odwróconą stroną - właśnie na zasadzie takiej jak mówisz, grzybka i miseczki ;) No i pamiętaj, że jednak przy komputerze lepiej nie siedzieć cały dzień w soczewkach, szkoda oczu (i lepiej unikać bólu głowy), ale to pewnie okulista mówił, trzymaj wygodne okulary do tego celu w pobliżu monitora :spam:

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod swiatło widac napis 123 albo inny i wtedy wiadomo czy jest odwrócona na lewa strone czy nie :spam:

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainmaster, dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Oczywiście, będę używał wymiennie okularów i soczewek, ale aktualnie mam zmieniane szkła w normalnych okularach, więc jestem skazany na soczewki chwilowo. Jak walczyłem dzisiaj z soczewkami to myślałem, że nie dam rady. Ciągle bezwarunkowo ciągnąłem powieką, żeby nic mi nie wleciało do oka. Po wielu próbach i męczarniach doszedłem już do tego, że nie zamykałem aż w końcu soczewka zaaplikowana i leży świetnie!

Z drugiem okiem było gorzej, bo dałem chyba złą stroną i jak normalnie zdejmowałem gdzieś 15 minut to zdesperowany zrobiłem to po 15 sekundach. :jezyk1:

Na pewno popróbuje różnych soczewek, żeby wybrać to co najlepsze. Na razie dostałem jakieś od tego optyka, nie jest źle. W pewnym momencie kompletnie się zapomina, że się je nosi.

Zgred - ta, czytałem o tym, ale za Chiny ludowe nie umiem znaleźć tych liczb, a jestem krótkowidzem, więc powinienem takie rzeczy zobaczyć. Patrzyłem pod światło i nic. Może z tej firmy z której ja mam nie widać tych liczb? Mam soczewki z Bausch & Lomb o nazwie Soflens 59. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jadę na johnson & johnson 2 tygodniowych. Dawniej kupowałem u optyka/galeria, ale od blisko trzech lat kupuje na allegro i nie widzę żadnej różnicy poza ceną która jest dużo niższa. Dojdziesz do perfekcji po czasie:) najgorsze są początki hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie soczewki jednodniowe z allegro (sklepów internetowych) polecacie? Do tej pory kupowałem iWear w Vision Express po 80zł za 30 sztuk, ale jeśli mówicie, że można taniej, a też dobrze, to czemu by nie spróbować? Nie chcę tylko kupić jakiegoś syfu i potem łazić po okulistach. Może macie jakąś minimalną cenę, poniżej której wg Was lepiej nie schodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sobie najtańsze a później wybieraj coraz lepsze i dojdziesz do idealnych soczewek. Każdy ma inne oko.

To są najczęściej kupowane 1 dniowe soczewki:

https://www.allegro.pl/item1019763734_jedno...omfort30sz.html

a jakby Ci nie spasowały bo każde oko reaguje inaczej to:

https://www.allegro.pl/item1025028421_socze...st_56_20zl.html

W sklepach stacjonarnych jest nałożona niezła marża ;p

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej aukcji soczewki mają parametry: BC 8.5, DIA 14.2. Do tej pory (tak na recepcie napisała okulistka) używałem BC 8.6 i DIA 13.8. Czy ma to duże znaczenie czy mogę używać soczewek o innych parametrach niż przepisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności