Skocz do zawartości

Samochód - hatchback do 15k


Harvi

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie jestem ekspertem w sprawie aut, ale wiem - że co stare to się sypie i niezależnie czy ma 4 kołeczka w logo, czy nie. Fakt, że są gorsze modele i lepsze - są jakieś z wadą produkcyjną - ale kupując starsze auto, możesz poczytać - czy np. ten Focus z tego i tego roku miał jakiś powtarzalny problem czy nie.

Ja tam nie skupiam się nawet tak na markach - bo tu co osoba to opinia - Ci, że francuskie to szajse inni, że tylko francuskie, kolejni - że japońce są niezawodne inni stawiają na niemiecką precyzję. Więc tu nigdy się nie przegada.

Więc ja przyjmuje strategię - masz jakiś budżet - weź sobie na takim allegro ogranicz wiek do 7-8 lat i zobacz co Ci zostanie - jak znajdziesz Audi w takiej cenie i Ci się spodoba to byś wziął... ale niestety takie auta są droższe, więc wtedy może Cie kusić by szukać starszych, ale np. ja bym tego nie robił - tylko wybierał z tego co jest po takich kryteriach. Wybrał z kilka modeli - potem poczytał o nich na forach - co piszą - czy mają jakieś fabryczne defekty itp. itd. i na tej podstawie coś wybrał. I najlepiej potem z jakimś znajomym mechanikiem pojechać na oględziny.

Tu ktoś pisze, że ponad 100tys. i 2002 rok to śmiech, wcale nie. Jak tu kolega wyżej wyliczył bardzo dużo osób przejeżdża:

12 mies x 1000 = 12000 rocznie

i * 8 lat czyli 12 000km * 8lat = 96 000 + kilka dłuższych wypraw się jeszcze trafi - to spokojnie masz szanse znaleźć auto z przebiegiem 100k - 130k.

Fakt, że najprościej jakiegoś strupa z przebiegiem pod 200k, no ale przemyśl czy warto :zeby:

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jest dużo za i przeciw dieslowi, jedni lubią kopa z turbiny przy 2000 obrotów a innym to przeszkadza. Jeżeli twoim najważniejszym kryterium jest tani zakup w miarę nowego auta i tania jego eksploatacja przy twoich kilometrach i miejscowym charakterze przejazdów tylko benzyna 1.4 lub 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo za i przeciw dieslowi, jedni lubią kopa z turbiny przy 2000 obrotów a innym to przeszkadza. Jeżeli twoim najważniejszym kryterium jest tani zakup w miarę nowego auta i tania jego eksploatacja przy twoich kilometrach i miejscowym charakterze przejazdów tylko benzyna 1.4 lub 1.6

Czy ja wiem..Patrząc na ibizę, to praktycznie w tej samej cenie jest diesel i benzyniak (może benzyniak minimalnie tańszy, a jednak pali 3l więcej, mówię o 1,4)

@Ptaq

Racja, przekonaliście mnie, że nie warto płacić tyle kasy za tak wyjeżdżone auto :zeby:

@Salek_Art

Ibiza mi bardziej pasuje :) Pali tyle samo praktycznie, a jest krótsza. Nie wiem dlaczego, ale uparłem się na krótkie auto :)

PS. Odnośnie ibizy - to prawda że ma strasznie sztywne zawieszenie i czuje się każdy dołek? Przeczytałem w necie taką opinię, ale wiadomo jak to z tymi opiniami internetowych specjalistów jest..nie wiadomo czy do końca im wierzyć.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 mies x 1000 = 12000 rocznie

spalanie załóżmy takie same dla 1.9tdi i 1.4 benz na poziomie 5l

rocznie kupisz 600 litrów

nie pamiętam po ile jest diesel ale zakładam, że różnica pomiędzy dieslem a benzyną to 50gr co daje ci 300pln rocznie w suchym na dieslu :zeby:

Jak byś zrobił takie przeliczenie bardziej szczegółowo dla konkretnych modeli to byś się uśmiał, tani diesel to mit.

Powyższy post nie ma się nijak do rzeczywistości. Takim "rozumowaniem" można udowodnić, że najmniej się będzie opłacać przejść do sklepu, bo musisz pić i jeść, a samochód nie musi więc w skali roku masz wielkie oszczędności...

Pewnie, można kupić 3.0 Diesla, i 600cc benzynę i ta benzyna będzie mniej palić, mniej kosztować, ale czy te dwa silniki można porównywać ?

Wracając do tematu też polecam auto nowsze z mniejszym przebiegiem ...

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzinka ma mondeo i focusy i nie zamieniliby na nic innego.

Także ja bym pomyślał na twoim miejscu o Focusie w hatchback'u.

Też mieliśmy podobny dylemat czy golfik czy może jakaś audica, ale jak spojrzeliśmy na ststystyki kradzieży to troche nas to przestraszyło, szczególnie, że znajomej niedawno właśnie VW z pod domu powędzili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie pande na gaz jak nie potrzebujesz +10 do lansu :zeby:.

Wg mnie najlepsze auto za te pieniądze.

A jak nie to może znajdziesz jakąś Skode. Wg mnie najlepsza marka bo nie ma dużo elektroniki i sam możesz zrobić wiele rzeczy. Oczywiście na gaz :)

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle temat jest dla mnie jednak bez sensu

powiem ci tyle, jeśli chcesz kupić dobry samochód to sprawdź go porządnie u mechanika, daj mu 50pln czy nawet stówe (o ile własciciel się zgodzi, jeśli nie to niech spier...). Mechanik sprawdzi czy wszystko od A do Z (zawieszenie,układ kierowniczy,silnik,skrzynia itp).

Całe forum poleci ci załóżmy Audi a3 nie ma sprawy, znajdziesz jakiegoś szrota którego ładnie wywoskowali i umyli pod maską i w kabinie napalisz się na niego i będziesz tu nas obwiniać.

Zmieniam swoje podejście- bierz to co się podoba, podoba ci się A3 bierz a3 ale kurna sprawdź ją gruntownie na tyle ile możesz

Nie miałem takiej przyjemności zrobić czegoś takiego co ci piszę gdyż byłem zielony zupełnie z ojcem. Kupywaliśmy auto pierwzsy raz w życiu i nie znaliśmy żadnego mechanika. Teraz mamy na tyle komfort że po dwóch pierwszych wizytach wiem już praktycznie o aucie wszystko.

Szkoda że nie miałem tej przyjemności przed zakupem. Na szczęscie do wymiany miałem tylko co niektóre materiały eksploatacyjne.

Odnośnie źródła - auto kupował będę w Niemczech. ..

No życzę szczęścia, oby ten człowiek był naprawdę zaufany . Z reguły ci handlarze autami z Niemiec to ekhmm... no ;).

na jedno zgodzę się z ptaqiem. Ponad 10 letni samochód przy 15K w ręce to głupota.

mimo wszystko muszę się z tobą zgodzić. wiem wiem niemieckie solidne ale to już wpędzone w rocznik jest. Za 15k masz duże pole do popisu.

Silnik to nie wszystko

Silnik to wszystko, nawet skrzynie biegów sobie na szrocie dobrą znajdziesz i wymienić a zepsuty silnik ekhmm bardziej doświadczeni wiedzą o co chodzi :)

(Renaut Megane w Coupe)

i jest złe? na moje to ktoś ci wcisnął gó**o . Znam ludzi którzy robią tym podobne przebiegi jak niemieckimi (przebiegi po 400k itp) i oprócz materiałów eksploatacyjnych nic nie robią. Silnik zdrów. :)

Napewno jest tak, że zależy jaki egzemplarz kto trafi, ja niestety trafiłem na stereotypowy smile.gif

Kolego nie ma czegoś takiego jak stereotypowy egzemplarz, trafiłeś na gó*****y egzemplarz :-) na który jesteś zmuszony teraz kląć i obrażać całą markę Renault która naprawdę nie jest zła w porównaniu np do Daewoo itp.

II punkt to eksploatacja - nigdy nie wierzyłem ekspertom, którzy oglądną samochód i powiedzą - jest OK - kupowałem więc auta (bez względu na markę) które znałem (od znajomych).

Od dalekich znajomych już kupiłem ,nawet nie chciało im się powiedzieć że ich auto było bite lekko w du*e, aż się wahacz w belce tylnej rozpierniczył i lata koło :(.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Mój mąż dbał regularnie o samochód, naprawdę nic nie trzeba robić auto gotowe do jazdy\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"- faktycznie brakowało wszystkich płynów, olej chyba z 1.5 roku nie zmieniany, filtry zapchane, pasek rozrządu w nieciekawym stanie,rozjechane łożyska :). Ważne że auto ogarniete do użytku ;-).

(od znajomych)

Ja wyznaję zasadę ,że nie kupuję NIC od znajomych bo zawsze mam jakiś sentyment nie zwrócę uwagi na coś tam i potem dostaję feler a nie towar. :)

Ale każdy kupuje inaczej, jedni mają więcej szczęscia inni mniej.

Żeby Diesel ci się zwrócił trzeba naprawdę dużo jeździć w długie trasy.

O tu kolega dobrze mówi, wiem wiem ON tańsze i mniej spali niż benzyny ale żeby szukać oszczędności to trzeba robić duży przebieg a nie 700km/miesiąc.

nam 6 lat temu nissana sunny sprowadził (w aucie ani razu nic nie było wymieniane, tylko płyny itd)

naprawde :zeby:? qr... i potem kupuje samochody o takich ludzi :), dopóki da się gaz wciskać (nie zawsze zahamować) to jedziemy chyba że stanie na drodze :)

to 100x wolę auto z niemiec, gdzie raz ze są one tańsze, a dwa są tam lepsze drogi itd.

i trzy większe sprowadzenie szajsu a nie samochodu do jazdy

Doradzę ci tyle- zna się ktoś u Ciebie na samochodach w rodzinie? To bierz go i proś o pomoc. Kupno auta to nie przelewki. mi się np bardzo udało . Mimo że nic nie wiedziałem (no może jakieś tam podstawowe info odnośnie kupna) to nie kupiłem szrota ze zdezelowanym silnikiem tylko zużyty ale zdrowy samochód który teraz bardzo fajnie chodzi.

kup sobie pande na gaz jak nie potrzebujesz +10 do lansu smile.gif.

hahahaha o to mu doradził ...

Chłopak szuka autka z fajnym designem (czytaj temat A3 vs Golf4) który nie wygląda jak samochód rozwożący ciastka .

Ziomek z klasy nie miał wyboru,stary powiedział że znalazł mu auto i już za nie zapłacił i ma je odebrać za 2 tyg. Ku jego uciesze niespodzianka PANDA 1.1 Z GAZEM

Harvi sobie przypuszczam nazbieral kaski i chce się czymś fajnym powozić a nie jakimś pandowozem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jak wspomniałem będę kupował z tym samym facetem, który mi i wujkowi sprowadzał auta. Człowiek sprawdzony, dobry kolega wuja od kilku(nastu?) lat, badziewia mi nie wciśnie.

Auto oczywiście będzie sprawdzone przez zakupem, jednak muszę wiedzieć na jaki model się zdecydować. W tym momencie najbardziej podoba mi się ibiza (super wygląd), jednak nie wiem czy uda mi sie do 15k znaleźć coś od 2002 roku. Jeżeli nie, to pewnie zdecyduję się na focusa. Na horyzoncie jest jeszcze Golf IV, ale auto mi sie nie podoba, podobnie jak fabia lub panda :zeby:

Wydaję na auto 15k, jednak chcę mieć przyjemność z jazdy i trochę lansu :]

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip tuning to inaczej elektroniczny sterownik silnika. Generalnie samochody mają sterownik który ma jeszcze rezerwę. Wiele firm zajmuje się oszukiwaniem trochę tego sterownika czyli zwiększa moc, max prędkość, moment obrotowy, dawkę paliwa itd. Nie wiem ile to kosztuje dziś. Jakieś 2 lata temu za wdrożenie czegoś takiego do wspomnianego seata kosztowało koło 2 tysięcy - ale na prawdę warto. Do tego czasu nie miałem żadnych problemów. Jednak warto przed wgraniem nowego sterownika upewnić się, że silnik jest w dobrym stanie. Ja miałem ibizę drugiej generacji 1.9TDI (110KM).

Przed zakupem konkretnego modelu warto zapytać na jakimś forum danej marki czy modelu - tam są ludzie, którzy na prawdę wiedzą dokładnie o co chodzi i czy warto kupić x za xxx złotych.

Co do francuzów teraz mam i sobie chwalę :zeby:

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak,

- kupuj auto takie które ci się podoba. To ty będziesz nim jeździł.

- na twoim miejscu przeszukał bym wpierw Polske. Niemcy nie są głupi i też się uczą. Poza tym oba rynki się już na tyle wyrównały, że nie widzę większego sensu wyjazdu po takie auto do Niemiec. No i największy minus takiego rozwiązania to to, że jedziesz tam auto kupić i pewnie kupisz, to co będzie, bo nie wrócisz przecież z takiej wyprawy z pustymi rękami.

- pan fachura przy kupowaniu auta twojej rodzince mógł mieć farta i wtedy trafiał na okazje, niekoniecznie musi być tak w twoim przypadku.

- szukaj okazji w kraju, szukaj i szukaj a znajdziesz. Łatwo kupić za większą kaskę, trudno za mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvi szukaj auta ciężarowego na fakturę, nie będziesz bawił się w amortyzacje przez 30 miesięcy.

No to pokaż mi takie małe auto do 15k i jeszcze z małym spalaniem :) jakieś citroeny berlingo itd mnie nie interesują, samochód ma też jakoś wyglądać :)

No ja wyrwałem Volvo v40 :-) tylko musisz pominąć małe spalanie bo mam 2.0 16v 140km i spalanie ~10L :zeby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Japończyka, moim zdaniem najlepsze auta. Miałem Primere 97 rok, najechane 300k, ile przekręcone to nie wiem. Jeździłem 2 lata bez zarzutu.

Teraz mam Toledo II, 120k przebiegu, stoi już tydzień u mechanika bo wał trzeba szlifować i panewki wymieniać.

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności