Skocz do zawartości

Wpadka Chryslera


M_K_S

Rekomendowane odpowiedzi

PS.: Według najnowszych doniesień Gazety oficjalny komunikat Chryslera mówi o tym, że całe zamieszanie było wynikiem włamania na serwer. Nie jestem znawcą ale czy włamując się na serwer można zmienić DNSy?

Heh :zeby: Jakoś się trzeba tłumaczyć !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą przykład z WBK. Tylko tam faktycznie DNSy pozmieniali. Nawet wykładowca na uczelni pokazywał nam jak to zrobić:zeby: Ale tutaj to zwykłe nie przedłużenie domeny i dziwi mnie takie tłumaczenie.

Na Facebooku ruszyłem temat etyki w tym przypadku bo pod artem w gazecie ukazały się bluzgi na temat tych co przechwytują domeny. Dla mnie to głupota! Za gapowe się płaci i tyle! Nawet jeżeli wymusili na nabywcy oddanie domeny za darmo to dołek w analyticsie zauważą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą przykład z WBK. Tylko tam faktycznie DNSy pozmieniali. Nawet wykładowca na uczelni pokazywał nam jak to zrobić:zeby: Ale tutaj to zwykłe nie przedłużenie domeny i dziwi mnie takie tłumaczenie.

Na Facebooku ruszyłem temat etyki w tym przypadku bo pod artem w gazecie ukazały się bluzgi na temat tych co przechwytują domeny. Dla mnie to głupota! Za gapowe się płaci i tyle! Nawet jeżeli wymusili na nabywcy oddanie domeny za darmo to dołek w analyticsie zauważą!

a mogli wymusić? Chrysler to marka zastrzeżona ale co to ma do domeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż z drugiej strony co nie mogę posiadać takiej domeny? nic tam nie postawie będę ją tylko miał.

a gadając, że ktoś się włamał na serwer robią z siebie tylko pośmiewisko, jak już do panelu a nie serwera :zeby:

DOMENA: chrysler.pl

id abonenta: nsk272304 (FIRMOWA)

serwery nazw: ns1.sint.pl. [213.241.70.5] ns2.sint.pl. [212.106.7.2]

utworzona: 1999.12.06 12:00:00

ostatnia modyfikacja: 2007.08.04 07:45:27

opcja: utworzona 2010.05.08 09:56:49

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odzyskali, bo działa.... tak na marginesie to ta ich strona jest fatalna ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona działa już dawno! Odkąd ja to zauważyłem nie minęło pół godziny i już działało. Dziwne, że opcja była założona 8go a dziś był taki myk.

Co do wymuszenia oddania domeny to wszystko zależy od tego, kto ją przejął. Jeśli jakiś leszcz to na pewno łatwo go mieli zastraszyć.

Jak to jest odnośnie znaków zastrzeżonych i domen? W takim kraju jak nasz nie wie nikt. Weźmy na przykład domenę gmail.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności