Skocz do zawartości

procent kupujących e-sklep


an2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale merlin kosztował 9mln :)

A co w takim razie powiesz o Amazonie :D

Portale nie mają swoich własnych sklepów, bo to jest detal, a oni nawet jak sprzedają reklame to hurtowo. Nie chce im się bawić w takie rzeczy co jest oczywiście związane z ciećiem kosztów itp.

Ale z tego co mi się zdaje to swój własny sklep ma chociażby google :shok:

gry komputerowe - kup pan grę

moja kopia:) - google do roboty :P

katalog stron - musisz tam być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<Portale nie mają swoich własnych sklepów, bo to jest detal, a oni nawet jak sprzedają reklame to hurtowo. Nie chce im się bawić w takie rzeczy co jest oczywiście związane z ciećiem kosztów itp>

Jeśli byłyby to przedsiewzięcia w obecnych już czasach rentowne to każdy portal prowadziłby swój własny internetowy hipermarket, a nie szukał łosi, którzy zapłacą spore pieniądze za niskiej skuteczności pośrednictwo handlowe w swoich niby pasażach - sklepy miały i wp ( ponad sto tysięcy produktów ) i interia i miałaby i gazeta gdyby nie "słynne" vendi.Co do nakładów to projekt o nazwie "internetowe domy towarowe" kosztował najlepszą swojego czasu polską spółkę NT - elektrim, kilkadziesiąt milionów dolarów i był jedną z przyczyn jej upadku, bo amerykańskiej prezes elektrimu wydawało się, że w Polsce ludzie się będą pchać do sklepów internetowych jak do hipermarketów podczas wyprzedaży, ale okazało się, że nawet olbrzymie nakłady nie pomagają, kiedy brakuje klientów chcących kupować przez Internet te same towary, które można nabyć w kiosku za rogiem, taniej i szybciej.

Jest bezpiecznie, jest spokojnie, usta tak krwawe, słowa bezdomne i tylko ten wiatr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

kiedy brakuje klientów chcących kupować przez Internet te same towary, które można nabyć w kiosku za rogiem, taniej i szybciej.

bo to złe podjeście do rynku było. Klientów jak nie ma to się tworzy, edukuje - stąd np.: reklamy allegro są bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to złe podjeście do rynku było. Klientów jak nie ma to się tworzy, edukuje - stąd np.: reklamy allegro są bez sensu.

Ha! Tak też mówiłam, bo wydawało mi się, że te reklamy to są skierowane do... użytkowników Allegro :soczek:. Ale przy takim monopolu to można było nawet obwiesić całą Polskę billbordami z tekstem "Kaśka jest głupia. Do zobaczenia na Allegro". To i tak samonapędzająca maszynka.

Ale podobno eBay ma nową panią menedżer. Marne toto stworzenie ma doświadczenie w sieci ale może coś poradzi z tym niewypałem nad Wisłą.

Pozdrawiam,

Ania

Prace magisterskie - Baza prac dyplomowych

KONIECZNIE posłuchaj fragmentów - a potem kup całą płytę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko o taka regulke:

"Zamieszczone na stronach Sklepu ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art.71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art.61 Kodeksu Cywilnego"

jesli ktos moglby mi wyjasnic jakie obowiazki ciaza na sprzedawcy, jesli nie zamieszcza takiej regulki w regulaminie - bylbym wdzieczny

www.akwaswiat.net - nowe/stare forum akwarystyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej odwrotnie - zamieszczenie takiej regulki źle świadczy o sklepie - nie jestem nawet pewien, czy jej zamieszczenie cokolwiek daje w przypadku sklepu internetowego w którym nastepuje zawarcie umowy zakupu poprzez złożenie zamówienia "w koszyku". Prosiłbym o wypowiedż kogoś obeznanego z prawem bowiem moja nieduolna interpetacja wskazuje, że skoro zostaje zawarata umowa sprzedażyna odległość to jest to ofertą bez względu na to co sobie ktoś tam podisze. A otwiertanie sobie furtki w ten spsob przez sklep to tylko dowód na niepoważne traktowanie klinetów.

Wolfik: o ile kojarzę twój sklep i pozytywne opinie handlujących - nie potrzeba Ci takich "zabezpieczeń" :pisze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep internetowy obowiązują takie same prawa i obowiązki jak sklep normalny.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprojektowałem ostatnio sklep internetowy swojemu klientowi - cel był taki aby zminimalizowac formalności jakie kupujący muszą spełnic - rejestracja, potwierdzenia, klikania itp ... Pod każdym produktem zamieściłem bezpośrednio podstawowy formularz danych osobowych ! wysyłasz i kupiłeś! Nie potwierdzasz, nie logujesz sie, nie wpisujesz haseł itd .... Skutecznosc zwiększyła się znacząco. Wkurza mnie gadanie 'no ale klient za każdym razem musi wpisywac dane od nowa' - przecież nie kupuje codziennie tego samego!

To tylko moje subiektywne odczucie oparte na doświadczeniu w e-handlu ... :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzasz, nie logujesz sie, nie wpisujesz haseł itd .... Skutecznosc zwiększyła się znacząco. Wkurza mnie gadanie 'no ale klient za każdym razem musi wpisywac dane od nowa' - przecież nie kupuje codziennie tego samego!

Tylko zwiększyła się z pewnością także liczba "lipnych" zamówień i nieodebranych przesyłek za pobraniem.

Jest bezpiecznie, jest spokojnie, usta tak krwawe, słowa bezdomne i tylko ten wiatr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potwierdzasz, nie logujesz sie, nie wpisujesz haseł itd .... Skutecznosc zwiększyła się znacząco. Wkurza mnie gadanie 'no ale klient za każdym razem musi wpisywac dane od nowa' - przecież nie kupuje codziennie tego samego!

Tylko zwiększyła się z pewnością także liczba "lipnych" zamówień i nieodebranych przesyłek za pobraniem.

Żadnego lipnego zamówienia i nieodebranej przesyłki - bycmoże dlatego iż sklep jest skierowany do bardzo zawężonej grupy odbiorców - znają produkt oraz firmę. Więc absolutnie nie uogólniam mojego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep internetowy obowiązują takie same prawa i obowiązki jak sklep normalny.

... a nawet ciut więcej. W szczególności dotyczy to regulacji związanych ze sprzedażą wysyłkową i możliwością odstąpienia od transakcji przez klienta w ciągu 10 dni bez podania przyczyny - łączy się z obowiązkiem zwrotu pieniędzy przez sklep.

Pozdrawiam,

Ania

Prace magisterskie - Baza prac dyplomowych

KONIECZNIE posłuchaj fragmentów - a potem kup całą płytę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczególności dotyczy to regulacji związanych ze sprzedażą wysyłkową i możliwością odstąpienia od transakcji przez klienta w ciągu 10 dni bez podania przyczyny - łączy się z obowiązkiem zwrotu pieniędzy przez sklep.

Oraz pokrycie kosztu odeslania przez klienta :)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności