Skocz do zawartości

Katalog katalogów


Mar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko nie rozumiem dlaczego w spisie katalogow SEO znajduje sie taki katalog nofallow... Inna sprawa, ze to i tak nie dziala, wiec autor, mimo ze nie chce, i tak linkuje...

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem dlaczego w spisie katalogow SEO znajduje sie taki katalog nofallow... Inna sprawa, ze to i tak nie dziala, wiec autor, mimo ze nie chce, i tak linkuje...

Dokladnie. Jesli katalog ma linki nofollow to nie jest katalogiem seo friendly, wiec nie powinno go byc w spisie.

Czarna liste moznaby zrobic z katalogow ktore zawieraja np. sesje w urlach, czy wpisy nie byly dawno sprawdzane przez moderatora (przy katalogach moderowanych).

Pozdrawiam

Absurd, nonsens i hipokryzja.

Mój blog o SEO / SEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiś temacie pisałem, że chcę wyrzucić takie katalogi, ale namówili mnie, że link mają "jakąś" wartość, choćby taką, że ktoś kliknie i wejdzie na naszą stronę. Dltego stworzylem czarną list, dla mnie to dodatkowy kłopot utrzymywać taką listę, wrzucając tam te katalogi, jak również te które "nie byly dawno sprawdzane przez moderatora (przy katalogach moderowanych" tz. opuszzone, bo też mnie to bardzo denerwuje jeśli dodaję gdzieś stronę, a ona nie ma zamiaru pojawić się nawet po 3 miesiącach...

..ale z drugiej strony taka czarna lista może pomoże co poniektórym się nawócić na dobrą drogę.

Więc do dzieła, zgłaszać takie kataalogi, klikając raportuj.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Mar'owi i wszystkim, którzy przyczyniają się do powstania i rozwoju tej listy. Zacząłem właśnie z niej korzystać i jestem więcej niż zadowolony. Takiego czegoś szukałem od dawna.

Mar, proponuję żebyś wprowadził coś na zasadzie dobrowolnej, nieobowiązkowej odpłatności, darowizny za korzystanie z tej listy. Ja bym na pewno jakieś 5zł Ci przekazał, żebyś sobie piwko wypił za dobrą robotę i myślę, że takich jak ja, by się trochę znalazło. Pozostaje tylko kwestia opracowania metody przekazywania kasiorki (PayU, AllPay, bezpośrednio na konto, smsy, co tam sobie wymyślisz). Można co prawda klikać w reklamy googla, ale to troszkę naciąganie tych, co się tam reklamują. Sprawa nie będzie obowiązkowa, a moim zdaniem, jeśli to dobrze umowtywujesz, znajdzie się kilka osób, które (tak jak ja) będą Ci chciały postawić piwo.

Pozdrawiam i przepraszam za lekki offtopic.

Edytowane przez P.J.

Ucząc się języków obcych zaopatruj się w odpowiednie podręczniki. Księgarnia lingwistyczna zaprasza do zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.J masz rację mały donate dla Mara by nie zaszkodzil tym bardziej, że robi super robote.

Swoją drogś z kąd ty się wziołeś pierwszy post na forum i juz taka propozycja (jesteś bratem mara?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej byloby w wyszukiwarniu zawansowanym zaznaczac jakie katalogi nam odpowiadaja i jakie maja sie wyswietlic... i w dodatku aby wyniki byly podzielone na podstrony inaczej trudno sie dodaje.. a tak zawsze mozna zapamietac ze bylo sie na np. 5 stronie...

Chcesz kupić Kolektory słoneczne. A może tylko poczytać o tych kolektorach. A najlepszym źródłem informacji będzie Blog Kolektorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie moja rodzina :)

Po prostu uważam, że jeśli ktoś robi niekomercyjną stronę, która jest przydatna, powinien zrobić możliwość postawienia mu piwka. Gdybym znał Mara, to bym mu to piwo postawił w realu, a że go nie znam, to składam taką propozycję.

Ucząc się języków obcych zaopatruj się w odpowiednie podręczniki. Księgarnia lingwistyczna zaprasza do zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak zawsze mozna zapamietac ze bylo sie na np. 5 stronie

Każdy katalog ma swój niezmienny numer więc lepiej zapamiętać numer katalogu do którego ostatnio dodałeś, bo podział podstron nie jest stały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Mar'owi (...)

Mar, proponuję żebyś wprowadził coś na zasadzie dobrowolnej, nieobowiązkowej odpłatności, darowizny za korzystanie z tej listy. (...)

Dziękuję, póki co nie zamierzam wprowadzać dotacji, wystarczy, że ktoś wstawia link zwrotny do spisu, dzięki czemu zwiększa się popularyzacja moich stron. Jak również przydatność spisu, im więcej osób go zna, tym więcej osób go odwiedza, zgłasza nowe katalogi i raportuje błędy, dzięki czemu spis jest w miarę aktualny.

a nie lepiej byloby w wyszukiwarniu zawansowanym zaznaczac jakie katalogi nam odpowiadaja i jakie maja sie wyswietlic... i w dodatku aby wyniki byly podzielone na podstrony inaczej trudno sie dodaje.. a tak zawsze mozna zapamietac ze bylo sie na np. 5 stronie...

To cudo zwane wyszukiwarką pozostawia wiele do życzenia, ale ciągle nad tym pracuję, i ciągle w głowie mam plan utworzenia mozliwości zrobienia sobie indywidualnej listy katalogów, czyli każdy ma swoje konto, "zaptasza" sobie katalog i w swoich ustawienach ma sposób sortownia, wtedy dodawanie staje się latwiejsze...

Każdy katalog ma swój niezmienny numer więc lepiej zapamiętać numer katalogu do którego ostatnio dodałeś, bo podział podstron nie jest stały
Tak, ale to wszystko zależy od sposobu posortowania wyników, ja sobie zawsze dodaję wg daty dodania, czyli mam katalogi od ID#1 w zwyż, i zawsze zapamietuję ostatni katalog.

Pozdrawiam,

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre narzedzie - naprawde pomocne

katalog.sciezki.pl

pozdr

mac

kur.... a co ta za narzędzie ? chyba raczej chamska reklama jakiegoś katalogu których setki w sieci

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.J masz rację mały donate dla Mara by nie zaszkodzil tym bardziej, że robi super robote.

Może chociaż klika w AdSense. Przy darmowych i użytecznych stronach to dobra forma "wsparcia". Użytkownika nic nie kosztuje, a przynajmniej admin nie robi już tylko dla idei.

Sam to stosuję - podoba mi się strona i z niej korzystam to i klikam. Jak admin dostanie dzięki temu parę centów to przynajmniej będzie mu się chciało ciągnąć to dalej. Gdyby większość miała takie podejście to motywacja dla właściciela strony byłaby bardzo wymierna.

Pozdrawiam

Projekty graficzne - webdesign w standardzie w3c. Layoutom opartym na tabelach mówimy: "Walcie się!" (we wszystkich przeglądarkach i IE)

Katalog Stron jakich wiele, ale optymalizacja stron wyjątkowa - zapewniona dostępność strony, walidacja i semantyka kodu html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rjan fajnie, że chcesz wesprzeć kolegę, jakoś się odwdzięczyć, ale klikanie tylko z tego powodu w adsense jest oszukiwaniem reklamodawcy. A później się dziwić, że ceny za klik są tak niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega prawi, w reklamę się klika jeśli nas on intersuje, jeśli chcesz wesprzeć możesz wstawić linka do spisu, a jak to nie wystarcza mogę podać lilka innych serwisów do linkowania :D

Bo takie klikanie jest niezgodne z polityką Google Adsense, i bardziej mi to szkodzi niż pomaga. Więc jeśli to możliwe proszę zaprzestać takich technik.

Pozdrawiam.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatnich dniach byłem zmuszony wprowadzić kilka poprawek/ulepszeń. Musiałem zminić trochę funkcjonowanie raportów, trzeba też dodatkowo podawać kod z tokena zarówno przy raportowaniu jak również dodawaniu nowego katalogu. A wszystko przez to, że już denerwują mnie spamerskie maile, najgorsze jest to, że jacyś chinczycy dorwali się do kopi i korzystają z tamtych dziur...

Dodatkoweo, jeśli kogoś interesuje dany skrypt katalogu, wystarczy na stronie głownej kliknąć w jego nazwę, wten sposób można wyświetlić każdy rodzaj skryptu. np. katalogi qlWeb.

Chciałem też podkreślić, że z dnia na dzień powiększa się lista nieprzyjanych/niedziałających katalogów, jeśli ktoś ma czas, może poprzeglądać: blacklista, i jak zauważy poprawę może to zaraportować.

To by było tyle, mam nadzieję, że powyższe zmiany nie utrudnią pracy, jak również nie zniechęcą do zgałaszania raportów, dzięki którym spis można utrzymywać jako w miarę aktualny.

Pozdrawiam,

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją byłaby możliwość ściągania linków do całego spisu...

Każdy mógłby mieć je na kompie i mniej transferu by to zjadało.

Drugim pomysłem jest wprowadzenie swojej listy katalogów i połączenie jej ze spisem Mara...

Tzn. wklepane linki (najlepiej masowo wklejana lista) będą sprawdzane z listą Mara. Skrypt będzie wywalał jeden z powielonych linków tak, aby uniknąć powtórzeń i wydawał linki z katalogu Mara, które nie znalazły się na wklepanej liście. Co o tym myślicie?

Case study jak pozyskać więcej leadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności