Skocz do zawartości

for-people.pl - fałszywa firma!


grotanestle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym ostrzec Was przed firmą for-people.pl , która twierdzi ,że zajmuje się pozycjonowaniem stron. W moim przypadku nie doszło do transakcji, ponieważ byłem przezorny. Przesłali mi fakturę pro formę z danymi adresowymi, które należą do innej firmy. Poza tym nie sposób się do nich dodzwonić ani skontaktować. Mają również konto na allegro, gdzie sprzedają swój produkt. Z tego co wiem to konto bankowe nie musi się pokrywać z danymi adresowymi i niema też możliwości sprawdzenia ich po nipie. Tracę wiarę w ludzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Trochę mało tam info o firmie, nie ma REGONu, NIPu, a nie wiem czy akurat te dane powinny być na stronach firmowych...

Jak tak popatrzeć to nawet nazwy firmy nie widać za bardzawo ;]

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłali mi fakturę pro formę z danymi adresowymi, które należą do innej firmy

Nie wydaje Wam się to dziwne? Firma która przesyła fakture pro forme, z danymi innej? Nie wiem, może mają podwykonawców albo coś :D Z jakiej branży jest firma której dane widnieją na pro formie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma nie ma obowiazku podawania nip czy regonu na stronie internetowej ,nie ma tez obowiązku odbierania telefonu.

o ile z telefonem masz rację to:

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na prowadzenie biznesu w sieci, musi przede wszystkim na stronie internetowej umieścić swoje dane. Z przepisów (art. 5 ust 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, art. 21 ust 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej) wynika, iż podmiot świadczący usługi w Internecie podaje, w sposób wyraźny, jednoznaczny i bezpośrednio dostępny poprzez system teleinformatyczny, którym posługuje się usługobiorca, informacje podstawowe takie jak: 
?	adresy elektroniczne
?	imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres
?	informacje dotyczące właściwego zezwolenia i organu zezwalającego, w razie gdy świadczenie usługi wymaga, na podstawie odrębnych przepisów, takiego zezwolenia
?	numeru identyfikacji podatkowej (NIP)
?	REGON
?	KRS dla spółek handlowych
?	a w przypadku spółki z o.o. i akcyjnej także wysokość kapitału zakładowego.

chyba, że coś się zmieniło od tamtej pory :D

ExPloi to akurat jest proste: ktoś sobie założył "firmę", chce być ok i fakturki wystawia na firmę taty, mamy, czy innej cioci

Sam w dawnych czasach wystawiałem fakturki na kolegę, a raczej on wystawiał bym firma miała fakturę, ja zarobek :(

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem przed czym konkretnie chcesz ostrzec ?

Czy dane na fakturze byly inne niz dane na umowie ?

Firma nie ma obowiazku podawania nip czy regonu na stronie internetowej ,nie ma tez obowiązku odbierania telefonu.

chyba jednak trzeba podawać forsal.pl/artykuly/323350,jakie_informacje_przedsiebiorca_ma_obowiazek_ujawniac.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ExPloi to akurat jest proste: ktoś sobie założył "firmę", chce być ok i fakturki wystawia na firmę taty, mamy, czy innej cioci

Sam w dawnych czasach wystawiałem fakturki na kolegę, a raczej on wystawiał bym firma miała fakturę, ja zarobek

No to chyba jest dalekie od OK przynajmniej z punktu widzenia US :D

Jak już tak robisz, to się tym nie chwal za bardzo bo będzie płacz jak Ci skarbówka na głowę wejdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US dostał co należne

Nie do końca - bo jeszcze pomiędzy Tobą a kolega powinna być umowa - i jakaś umowa-zlecenie z której część kasy by brał US :D

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym ostrzec Was przed firmą ....

Tracę wiarę w ludzi!

To nie chodzi o to że tracisz wiare w ludzi, chodzi o wiarygodność, jest takie życiowe przysłowe, chytry trwaci dwa razy.

Twoj post powinnien być przestroga że nie robi się interesów z anonimami.

W internecie dziś każdy moze miec sklep i firmę to nie sztuka, do nas należy zweryfikować z kim mamy doczynienia po drugiej stronie wówczas straty są zerowe

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann jesteś niesamowity :D Gdzie tylko się da próbujesz dowalić got-linkowi.

(nie używam ani Twojego, ani tego anonimowego systemu - po prostu mnie to bawi i wiem, że zaraz napiszesz, że to co napisałeś tutaj nie ma związku :( ale niestety nie będę odpowiadał, bo nie chcę robić offtopa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jest dalekie od OK przynajmniej z punktu widzenia US :)

Może akurat nie US bo skoro faktura została wystawiona to podatek od niej też musiał zostać odprowadzony ale raczej nasz kochany ZUSik.... ;)

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności