Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie 2010


wlodarski

Wybory prezydenckie 2010  

299 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Swój głos w wyborach prezydenckich 2010 oddam na:

    • Marka Jurka
      8
    • Jarosława Kaczyńskiego
      29
    • Bronisława Komorowskiego
      83
    • Janusza Korwin-Mikkego
      74
    • Andrzeja Leppera
      6
    • Kornela Morawieckiego
      2
    • Grzegorza Napieralskiego
      20
    • Andrzeja Olechowskiego
      3
    • Waldemara Pawlaka
      4
    • Bogusława Ziętka
      0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 354
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
3. Jaka jest twoja recepta na dziurę budżetową skoro podwyżka podatków ci się nie podoba?

Ciąć wydatki, a raczej przestać bezmyślnie szukać nowych. Przykład: za rządów PO zatrudniono kilkanascie tys. nowych urzednikow.

Prawdopodobnie realne reformy będziemy mieli dopiero za jakieś dwa lata, jeśli PO ponownie wygra i będzie miała przed sobą pełną kadencję i "swojego" prezydenta.

A ostatnie 4 lata to co? Mało? Gdyby chcieli to by wprowadzili realne reformy już dawno i proszę niech ktos nie próbuje mówić ze były prezydent przeszkadal.

Prawda jest taka ze PiS przez te dwa lata zrobił wiecej niz PO przez cztery. No ale Platforma już nie ma na co zganiac, musi zakasac rękawy i cos wreszcie robić.

Jeszcze jedno. Gdyby aktualny rząd nie przerwał reform poprzedniego to nie mielibyśmy teraz wzrostu 0,5% tylko 5%, taka jest prawda. I o kryzysie u nas nikt by nie słyszał. Jeśli ktos nie wierzy to wystarczy poszukać, wkoncu tu sami eksperci od Googla. PO robi dokładnie to co Grecja robiła.

A i żeby ktos sobie nie pomyślał. Nie jestem żadnym fanatykiem PiSu, po prostu obserwuje i takie wnioski wyciagnąłem. ;)

Edit. Ort. Późno było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jaka jest twoja recepta na dziurę budżetową skoro podwyżka podatków ci się nie podoba?

Nie ma to jak bezmyślnie słuchać tuskowszczyzny...

Osobiście byłbym za tym, by takim ja Ty zabierać całe zarobki i przeznaczać na łatanie od dziur budżetowych, jak i dziur w jezdniach. Urodziłeś się niewolnikiem i pewnie nim umrzesz - bo w tvn Ci powiedzieli że podwyżka jest jedyną formą walki. Co ja plotę, jakiej walki! Te su.....y reperują wszystko uczciwie zarabiającymi ludźmi i bezczelnie z uśmiechem mówią, TO OD NICH WALKA I POŚWIĘCENIE. mam nadzieję, że tacy jak Ty, obudzą się z ręką w nocniku, gdy będziesz płacił na "dziurę" 70% zarobków.

Poziom myślenia i postrzegania świata mnie przeraża. Ja wiem z czego łatać dziury, ty nie zrozumiesz tego nigdy.

pierwsze z brzegu przykłady - ostatnio nikt się nie zastrzelił z powodu wizyty ABW o 6 rano, nikt nie wchodzi w kolalicję z ludźmi pokroju leppera, rząd wreszcie łata finanse a nie nakręca dziurę budżetową

Brawo po raz drugi! Za rządów platformersów nikogo nie będą gnębić, swoi mogą kraść do woli, cba się odsunie. Miro, Zbychu i spółka nie muszą już się po cmentarzach umawiać i pocić przed kamerami, zmieniać telefonów i nie trzeba się tłumaczyć, że on nie chciał kraść, on tylko tak obiecywał na odczepnego. Jeszcze raz Brawo.

no własnie PiS obniżył podatki i nie obciął równocześnie wydatków

Prawdopodobnie realne reformy będziemy mieli dopiero za jakieś dwa lata, jeśli PO ponownie wygra i będzie miała przed sobą pełną kadencję i "swojego" prezydenta.

No proszę, nawet próbujesz emulować myślenie, jednak to tylko próba. PIS jest tak naprawdę partią socjalistyczną i w naturze leży "dawanie" socjala. Jednak albo robisz nas w balona, albo po prostu nie myślisz?

Kaczyński dawał bo miał i nie ukrywajmy, takie działania są szkodliwe i robione pod publiczkę. Jednak nie bądź zaślepiony i popatrz co tusk robi, daje a nie ma! Kto tu gorszy?

Jednak po dłuższym przemyśleniu uważam cie za naiwniaka, złapanego na łańcuszku tvn, polsatu i tzw. poprawnego myślenia - których złapał zespół PO. Prezydent im przeszkadzał, kryzys, dziury, co chwilę wybory.... ja rozsądnie wiem swoje. Po to zbieranina bezideowych wirusów, które toczą nasz kraj. Miro, Zbychu i Grzesio wracają. I tak na marginesie, żeby można było kraść, trzeba mieć z czego i podwyżka vat i do 30% byłaby najwłaściwsza.

Resztę tego co chciałem napisać, dopowiedział trzeźwo dymek91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach oszczędności można:

- wprowadzić posłom stawkę godzinową (póki co Sejm jest pusty a łapę po pieniądze wyciągają),

- zlikwidować wszystkie nagrody dla urzędników,

- zlikwidować gigantyczne odprawy (np. prezesi KRRiT).

Zresztą kto by nie rządził to zawsze będzie podobnie - wszak demokracja to ustrój iście totalitarny, z tym że zamiast jednego wodza mamy posłów partii rządzącej.

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jesli ktos jest przeciwny obecnym rzadom lub prezydentowi to od razu jest "PISiorem". Czyli cos moze byc albo biale albo czarne? Jaki sposob na zalatanie dziury budzetowej? Ograniczenie wydatkow na administracje panstwowa, obinizenie podatkow i juz. Reszta zrobi sie sama.

baner_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jesli ktos jest przeciwny obecnym rzadom lub prezydentowi to od razu jest "PISiorem"

Młodze komuszki albo spier.. do europarlamentu albo siedza jak myszka pod miotłą (może i lepiej) a rolnicy z PSL osiągają powolutku swoją polityczną śmierć (ludzie zobaczyli że to tylko pijawki a nie partia koalicyjna). a kto najwiecej krzyczy ? PiSiory :) oczywiście więc nie mów że jeśli w tym kraju ktoś jedzie po rządzie i ma poglądy polityczne to nie jest pisiorem jak to mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach oszczędności można:

- wprowadzić posłom stawkę godzinową (póki co Sejm jest pusty a łapę po pieniądze wyciągają),

Od razu widać, że na polityce się nie znasz ;)

Myślisz że te grosze co dostają, są dla nich ważne? Zyski lecą innymi źródłami i w ramach oszczędności według mnie powinno się:

- Podwyższyć znacznie pensje dla posłów i bardzo wysokich urzędników Państwowych

- Przebudować CBA i obsadzić stanowisko kimś pokroju Kamińskiego, a nadzorowany by był przez delegatów opozycji. CBA miało by mieć prawo do kuszenia, namawiania, podstawiania, inicjowania i zwabiania do popełnienia przestępstwa w stosunku do posłów i najwyższych urzędników, wymienionych powyżej - aby każdy sku..... zarządzający naszą kasą, bałby się załatwić pracę żonie, nawet na stanowisko sprzątaczki. Wypleniło by to całkowicie ludzi pokroju Mira, Zbycha... na stanowisku byli by bezpieczni tylko uczciwi

- Przestępstwa (z racji wykonywanego zawodu) wyższych urzędników, posłów, ministrów, otoczenia prezydenta itp. podpiąć w prawie, pod przestępstwa przeciwko narodowi, gdzie najmniejsza kara to 25lat pozbawienia wolności i przepadek całego mienia

- Uprościć procedury skarbowe (docelowo całkowite wywalić US) i zwolnić z 70% tam pracujących, aby chwycili się uczciwej pracy i zaczęli naprawdę coś dawać na państwo

- Prześwietlić wszystkie większe wydatki kasy państwowej, zweryfikować i natychmiastowo ukarać, w razie niegospodarności ( np. ta strona internetowa śląska za 0,5 mln i drugie tyle na "reklamę" ) - bo takich cukierków jest wiele

- przygotować się na wyjście z Uni Europejskiej i powoli zacząć wdrażać w życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności